Cascara

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Cascara

Postautor: ignacy » ndz 19 lut 2012, 14:13

Cascara z Javy jest do dostania u nas w Kafce (ul. Oboźna 3) w cenie 20 zł za opakowanie 100 gr. (zamknięcie strunowe). Ta ilość starczy na ok.7-8 zaparzeń. Smak wymaga amatora, są już stali odbiorcy - najbliższe porównanie organoleptyczne :) , to herbatka z malwy, kompot z suszu, warto spróbować, jako ciekawostki..
Dużo zdzieracie. Na Has Bean jest po 3,50 funta, Javova na stronie YouBean jest za 24zł ;) No i do tego za 250g.

Na miejscu warszawska śmietanka kawowa, więc można i pogadać i popić..
A i owszem - zagląda tam już trochę pasjonatów i znanych twarzy, ale wszystko wystartowało - mam wrażenie - trochę za szybko. Wiele rzeczy z menu jeszcze nie ma w ogóle. Herbatki też mają z Javy (Suki Tea), Cascary nie mają, ale to też pewnie kwestia czasu.

Aspiracje na pewno są, zobaczymy jak się rozwinie :)
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

Awatar użytkownika
Ramirez
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Kontaktowanie:

Re: Kawiarnie w Warszawie

Postautor: Ramirez » ndz 19 lut 2012, 17:52

[quote="ignacy"]Dużo zdzieracie. Na Has Bean jest po 3,50 funta, Javova na stronie YouBean jest za 24zł ;) No i do tego za 250g.

to musimy zmienić dostawcę..
to niekoniecznie tajemnica, po odjęciu podatków, zarabiamy na tym 3,50, kokosy nie?!
Niesamowite miejsca..
Niezwykli ludzie..
Klubokawiarnia Grawitacja
Kawiarnia Kafka
Warszawskie Powiśle.

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod

Postautor: ignacy » ndz 19 lut 2012, 19:20

to niekoniecznie tajemnica, po odjęciu podatków, zarabiamy na tym 3,50, kokosy nie?!
Zdecydowanie powinniście zmienić dostawcę skoro tak 8) Bo ani to dla Was zarobek, ani dla kupującego okazja. W dodatku słyszałem tu i ówdzie, że ta Cascara z Has Bean jest bardziej słodka i "mocniejsza", ale przekonam się o tym mam nadzieję w przyszłym tygodniu.
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 19 lut 2012, 21:11

Ten Has Bean to wielka palarnia... Mają zatem większe możliwości.

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod

Postautor: ignacy » ndz 19 lut 2012, 22:15

@antonio - ależ to nie jest żaden zarzut dla Javy - w sumie przesyłką wychodzi na jedno finansowo, a będąc kawiarnią pewnie można utargować lepszą cenę niż ta z YouBean (gdzie ceny bywają absurdalne).

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Cascara

Postautor: antonio » czw 29 mar 2012, 22:47

Ceny są jakie są. A co o tym myślicie? Moim zdaniem jest to tylko kolejny pomysł na rozruszanie drętwej kawiarnianej atmosfery, wprowadzany ku większym zyskom. No i dobrze, ale mnie to chyba nie smakuje...

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod

Postautor: ignacy » pt 30 mar 2012, 5:41

Ja osobiście im bliżej jestem końca paczki z Has Bean tym bardziej dochodzę do wniosku, że to jednak "nie mój smak". Na pewno jest to ciekawe urozmaicenie w menu kawiarni, ale jednak wolę czarną, dobrą herbatę;)

Awatar użytkownika
dami
zagląda od święta

Postautor: dami » ndz 01 kwie 2012, 12:36

Z jakieś przyczyny kawo-herbata Cascara nie jest popularna może to przyczyna samego smaku, a może mentalnie łupiny ziarenek kawy traktowane są jako odpad :wink: . kiedyś słyszałem, że to materiał na pelety do opału.
pozdrowienia
Dami

(............,............)
Nivona 750, Areopress

Wróć do „Kawa”