Zakup Kawy we Włoszech - 30-50kg Co polecacie?

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
misiauek
zagląda od święta
Sprzęt: De Longhi Magnifica; Moka Bialetti

Zakup Kawy we Włoszech - 30-50kg Co polecacie?

Postautor: misiauek » ndz 18 mar 2012, 9:47

Witam wszystkich kawoszy serdecznie! Przepraszam, ze zaczynam swoja bytność na forum z grubej rury, ale wkrótce będę wracał z Włoch pustym autem i mam zamówienie od rodziny i znajomych na dobre ziarna. Na liście mam oczywiście Lavazzę :? (z niebieskiej serii w ziarnach przynajmniej) oraz Illy i Sagafredo ale tez mniej znane w Polsce inne marki (np Maranesi). Proszę o pomoc czy wiecie gdzie znajdę we Florencji lub Bolonii, (ostatecznie moze byc Padwa) przyjazną hurtownie, która by mi sprzedała taką ilość (w sensie że np. 6-12 kg z rodzaju) i miała w ofercie Lavazzę bo bez niej moi znajomi i rodzina nie będą zadowoleni z łowów. Dodatkowo mam pytanie do znawców tematu: jaką kawę z Toskanii możecie mi polecić? Chodzi o markę jak i o konkretny produkt - dodam, że sam lubię jak jest z 10 procent Robusty w mieszance. Bardzo proszę nie odpowiadać w typie: "w Polskich palarniach znajdziesz świeżą i pewnie lepszą kawę" - wiem to, ale chce wykorzystać powrót z Włoch pustym autem oraz drugi fakt: wszystkich znajomych "Lavazzocholików" nie nawrócę
Acha próbowałem wygooglać włoskie hurtownie we Florencji i Bolonii po Polsku, Angielsku i Włosku i lipa - nic nie znalazłem....Oczywiście mogę przywieść kilka kilogramów dla pomocnego forumowicza, który wskaże dobry adres. Odbiór w Krakowie, albo mogę nawet wysłać pobraniową paczkę Kurierem (a obecnie przy serwisach pośredniczących to koszt może 20-25zl)
Z góry pięknie dziękuję za Waszą pomoc! :)

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Re: Zakup Kawy we Włoszech - 30-50kg Co polecacie?

Postautor: dandy » ndz 18 mar 2012, 11:15

Ech... Lavazzy, Illy i Sagafredo to raczej nikt z forumowiczów z Italii nie przywozi z uwagi na setki lepszych włoskich kaw
Ja bym zaglądnął do Metro - sieci odpowiadającej we Włoszech Makro
Może znajdziesz coś pomocnego w tych tematach:
http://caffeprego.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=4813
http://caffeprego.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=8784

Jeśli nie znajdziesz odpowiedniej hurtowni, a będziesz we Włoszech dłużej weź pod uwagę, że możesz zamówić interesujące Cię kawy we włoskich sklepach internetowych. Poza tym niektóre palarnie mają swoje e-sklepy z cenami nawet o połowę niższymi niż w Polsce.
Ostatnio zmieniony ndz 18 mar 2012, 11:26 przez dandy, łącznie zmieniany 1 raz.

misiauek
zagląda od święta

Postautor: misiauek » ndz 18 mar 2012, 11:23

Dzięki za linki, przeczytam - wiem, wiem, sam nie jestem zwolennikiem tych marek, ale jak mówiłem nie jest łatwo przekonać rodzinę i znajomych, że można znaleźć coś ciekawszego...dlatego tez pytam również o wasze typy odnośnie kaw z palarni z Toskanii, natomiast niestety muszę tez znaleźć tę Lavazzę ( i ewentualnie Illy i Sagafredo) w dobrej cenie, bo jak mam kupować w sklepie we Włoszech to sobie mogę zamówić na allegro pewnie w podobnej cenie, a wszyscy u mnie już się napalili na tę dostawę ode mnie :(
A nie wiem kiedy znowu będę miał taką możliwość, natomiast myśle, że orientując się gdzie co fajnego można dostac we Włoszech - możecie tez wskazać, gdzie przy okazji dostanę i Lavazzę....

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: dandy » ndz 18 mar 2012, 11:35

...jaką kawę z Toskanii możecie mi polecić?
Jolly Caffe, Arcaffe, New York Caffe

misiauek
zagląda od święta

Postautor: misiauek » śr 21 mar 2012, 12:48

Ktoś jeszcze może mi pomóc?? Termin wyjazdu się zbliża co raz bardziej.....

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: dandy » śr 21 mar 2012, 13:53

Co do samych kaw z Toskanii to bardzo dobrą opinią cieszą się też mieszanki Perlanera z palarni Vescovi z Padwy.
No i Diemme Oro :wink:

misiauek
zagląda od święta

Postautor: misiauek » ndz 01 kwie 2012, 9:09

Ludzie drodzy, zegar tyka....Niedługo po świętach będę w tej całej Italii, a dalej nie wiem gdzie kupić tą kawę.....Może jakieś podpowiedzi jeszcze, obecnie będę wdzięczny za każdą podpowiedź odnośnie hurtowni czy czegoś w tym typie od Toskanii przez Bolonie, Padwę i okolice po Udine (ostatecznie może być nawet Triest). Ewentualnie Austria wzdłuż A2 (tylko wtedy nic nie mówcie moim znajomym, że kawę kupiłem nie u Włocha a u Kasztana)

misiauek
zagląda od święta

Postautor: misiauek » pn 28 maja 2012, 16:05

No i nie pomogliście moi drodzy.....przynajmniej sobie fajną kawiarkę/moke kupiłem....Natomiast jakby ktoś chciał mi pomóc to dalej czekam na info, gdyż kroi mi się wyjazd do Włoch jeszcze przed końcem wakacji, a nie przywiozłem tyle kawy ile moja rodzina i przyjaciele chcieli bo nie miałem czasu łazić po sklepach i wybierać.....

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Postautor: Freezer64 » pn 28 maja 2012, 19:32

Jak to nie pomogliśmy ? Przecież dandy wymienił pięć naprawdę dobrych palarni, to mało ? :shock:
Ja tam w prawdzie na włoskich kawach mało się znam, ale kilka z ww. obiło mi się o uszy. Zaufałbym dandemu, zresztą gdyby gadał bzdury, to na pewno ktoś by go sprostował :wink:

Awatar użytkownika
KrzychK
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

Postautor: KrzychK » wt 29 maja 2012, 6:48

Freezer64, może liczył na taki namiar - miasto, ulica, nr domu, hurtownia jest po prawej stronie parteru, trzecie drzwi po lewej, mów do tego starszego a cena będzie zacna :dymek:
misiauek - a może zwyczajnie wygooglaj palarnie w danej lokalizacji i na miejscu zagadaj u nich? A Lav. to kup w byle ichnim markecie (penny?) lub u nas na alledrogo
Grunt to cos ciemnego.... no moze byc i kava.
Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: dandy » wt 29 maja 2012, 19:06

Tak, wyraźnie chodziło mu przede wszystkim o namiar hurtowni, którą próbował wygooglać zanim zwrócił się do nas.
Misiauek - jak widzisz forumowicze-konsumenci :wink: nie znają odpowiedniego źródła w lokalizacji, która Cię interesuje. Ale jest takie forum Polaków mieszkających we Włoszech... ja bym tam popytał.
Przypominam też o Metro (jest np. w Bolonii), w którym na pewno są dostępne powszechne włoskie kawy, widzę że w aktualnej gazetce promocyjnej mają np. Palombini Gold za 7,80euro/kg. Tylko nie wiem czy nie ma w tej sieci ograniczeń jeśli chodzi o samo wejście analogicznych jak w Makro, czyli karta klienta.

misiauek
zagląda od święta

Postautor: misiauek » pn 04 cze 2012, 11:42

O, widzę, że jednak temat całkiem nie umarł....Własnie dokładnie chodziło mi o dokładny namiar na jakąś hurtownie. Odnośnie palarnii to obawiam się (może niesłusznie), że to jest tak, jakbym podjechał do fabryki Kii w Zylinie na Słowacji i powiedział, że chce 3 Cee'dy kupic i niech mi dadzą dobra cenę - chyba by z krzeseł pospadali ze śmiechu....ale w sumie może palarnia kawy to nie fabryka aut ale analogia może być...Odnośnie metro to obawiam się, że tam pewnie są takie karty jak u nas, a wiem, że te polskie obowiązują tylko u nas w makro (metro ta sama sieć) za granica nie....W każdym razie dziekuję, za każda podpowiedź co zrobić (te które dostałem jak i przyszłe)

Awatar użytkownika
KrzychK
Sprzęt: Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

Postautor: KrzychK » wt 05 cze 2012, 6:44

Wiesz, pewnie są różni właściciele palarni, ale (już pisałem w innym wątku) wpadłem (bez zapowiedzi) do palarni Cafes Negrita w Lizbonie i bez większego problemu zwiedziłem palarnie i zakupiłem ich wypieki. Najpierw myślałem, że mają jakiś mikro sklepik przy palarni lub pastelaria'e gdzie mógłbym zakupić ziarna, ale nic takiego nie było. Zawsze jakoś się można dogadać :szampan:
Grunt to cos ciemnego.... no moze byc i kava.
Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

Awatar użytkownika
szymontb
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Jak gdzie i jaką kawę kupować we Włoszech

Postautor: szymontb » śr 22 sie 2012, 16:09

W najbliższym czasie czeka mnie wyjazd do Włoch. Planuje zrobić zakupy związane z kawą dla własnych potrzeb do domu co najmniej na kilka miesięcy.
Czy możecie poradzić gdzie najlepiej kupować kawę we Włoszech? Może ktoś ma doświadczenie? Jakieś supermarkety? ceny (czy jest duża różnica z cenami w Polsce)? Jakie marki poza tymi dostępnymi w Polsce (Pellini, Lavazza grand espresso, Illy, Mokito) warte są zakupu i przywiezienia do Polski?
Czy jeśli zatrzymam się w jakimś dużym supermarkecie we Włoszech wszystkie włoskie marki będą dostępne?

Z góry dziękuje za rady

Ps: Czy espresso we Włoszech nadal kosztuje 1E ? ;)
My Ascaso DREAM came true... + i-2 mini

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Jak gdzie i jaką kawę kupować we Włoszech

Postautor: antonio » śr 22 sie 2012, 16:24

W supermarkecie? Wszystkie marki? Musiałby to być jakiś kosmiczny supermarket. Należy unikać supermarketów, także w Italii. Gdzie kupować kawę? U producenta... Sytuacja jest wszędzie taka sama... Warte zakupu są lokalne marki, a nie globalne. Czy po to jedziesz do Italii, by kupić tam to, co jest na każdym rogu na całym świecie? Kup to, co jest tam jedyne w swoim rodzaju i co ma zasięg najwyżej regionalny. Espresso nadal kosztuje 1 Euro. Gdzie nie gdzie nawet 70 eurocentów. Ale jakość ma swoją cenę. W supermarkecie są kawy za parę euro... ale co z tego?

Wróć do „Kawa”