Próbki kawy różnych gatunków

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
lukasrp
Sprzęt: siemens E.Q.7

Próbki kawy różnych gatunków

Postautor: lukasrp » ndz 06 maja 2012, 22:52

witam
czy ktoś z was wie czy i gdzie można kupić próbki kawy różnych gatunków lavazza, segafredo, pellini ?
chodzi mi o to, że nie chcę kupować 0,5 czy 1 kg. kawy "na próbę" często kosztującej 70 - 100 zł za kilogram.
chciałbym móc kupić po np. 50 gramów kawy, nawet gdyby za kilogram miała w małych paczkach wychodzić 150 - 200 zł, wtedy kupiłbym 20 gatunków i popróbował.
kupienie 20 paczek kawy 0,5 czy 1 kg. to koszt grubo ponad tysiąca zł. a 20 paczek 50 g byłoby wiele tańsze (50 gram po nawet 10 zł x 20 = 200 zł).
kupując duże paczki nie ma co z nimi zrobić jak nie będą smakować a wywalić 80 zł na kilogram kawy, której się nie będzie pić - szkoda (zwłaszcza jak z 10 nie będzie mi smakować to 800 do kosza).
jeśli wiecie czy jest taka możliwość - proszę o informację.
jestem tu nowy a zbyt wielu kaw też nie piłem tylko 3 lavazza - super crema(niebieska), crema & aroma(brązowa) i pienaroma(niebieska), chyba pienaroma była najsmaczniejsza. crema & aroma najmniej mi smakowała a wydałem na nią chyba z 60 zł.

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Re: próbki kawy różnych gatunków

Postautor: Freezer64 » ndz 06 maja 2012, 23:21

Ja w ogóle na twoim miejscu darowałbym sobie (mimo, że ich nie piłem) te Lavazze, Segafredo itp. bo szkoda kasy i czasu :wink:
Te kawy mają bardzo kiepską opinię i pewnie kosztują więcej niż są warte. Generalnie popularność czy dostępność na pułkach supermarketu, to lekko mówiąc nienajlepsze kryterium wyboru :wink:
Proponuję zapukać do naszych polskich palarni. Dostaniesz (co istotne) naprawdę świeżo paloną kawę, dobrej jakości (często lepszej niż kaw włoskich), i pewnie będą skłonni sprzedać w mniejszych opakowaniach (nie wiem czy 50g, ale to trochę mało żeby dobrze poznać smak konkretnej kawy :wink: ).

Wróć do „Kawa”