Gorzkie espresso

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Attibassi_fan
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Re: Gorzkie espresso

Postautor: Attibassi_fan » pn 30 lip 2012, 9:41

Na szczęście
brunette1 - jest kobietą.. :)
..ta która ten temat rozpoczęła.. bo już chciałem przepraszać.. :)

brunette1
zagląda od święta
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof + i-mini2

Postautor: brunette1 » pn 30 lip 2012, 16:33

Tak, mam porządny tamper i siły też dostatek ;-). Obecnie jestem na wakacjach na Śląsku ;), wybiorę się do Tarnowskich Gór do Cafe Silesia po jakieś nowe mieszanki. Na pewno będą mieli coś "niegorzkiego".

patek
zagląda od święta
Sprzęt: steel uno prof PID

Postautor: patek » pn 14 sty 2013, 21:16

Tak jak brunette1 posiadam ekspres Ascaso Steel Uno Prof z PID i także pierwsze espresso robiłem z kawy Universal. Czekam na młynek, więc kawę zmielił mi Janusz. Zadanie jakie miałem do wykonania to ubić tak kawę żeby otrzymać 25ml kawy w 25s. Po trzech próbach udało się. Moje pierwsze wrażenia były bardzo podobne (kawa gorzka). Byłem tak "podniecony" nową zabawką że nie pomyślałem o możliwości obniżenia temperatury ( dzisiaj znalazłem zalecenia 92st., u mnie 96). Teraz będę chciał spróbować kawy z mniejszą ilością domieszką robusty i przede wszystkim sprawdzę temperaturę ustawioną w PID.
Pozdrawiam.

Wróć do „Kawa”