Kawa niepalona

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Kawa niepalona

Postautor: antonio » wt 24 lip 2012, 9:45

Wczoraj jakieś dziwaczne towarzystwo zapytało mnie w kawiarni o "kawę niepaloną". Towarzystwo w dużo więcej niż średnim wieku. "Czy zaparzacie też kawę niepaloną?" Oczywiście zdębiałem i szczęka mi opadła. Dowiedziałem się, że palenie wnosi same szkodliwości i trucizny — gdy tylko wyjaśniłem, że w trakcie palenia powstają piękne aromaty. "Idiotyzm" — pomyślałem, po czym przypomniałem sobie o "zielonej kawie" jako suplemencie diety, rzekomo odchudzającym i o "zielonym jakobsie", rzekomo zdrowszym. Zielona kawa to nie zielona herbata...

Był to tekst dziesięciolecia Mariackiej 30. Lepszy niż innego wczorajszego gościa domaganie się kawy Nescafe :).

Awatar użytkownika
Geralt0073
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, Mazzer Super Jolly, LaCimbali Cadet, Tiamo Mini Slim Hybrid, Turecki młynek ręczny

Re: Kawa niepalona

Postautor: Geralt0073 » wt 24 lip 2012, 10:13

Trzeba przejść na papki dla niemowląt, bo na każdym kroku czają się trucizny i śmierć :)
A domaganie się w kawiarni Nesfafe?! :wink:
Trzeba te teksty spisywać i założyć forumowy kabaret.
Jestem monarchistą.

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » wt 24 lip 2012, 10:24

O w morde.. :shock: :lol: To się normalnie nadaje do teleexpresu :) Skąd się tacy kosmici biorą? Swoją drogą ciekawe czy ktoś już im taką zaparzył :D
A ten od Nescafe byłby zadowolony z lokalu, w którym jako espresso (w karcie figurowało jako "kawa espresso") podano mi 120 ml rozpuszczalki Nescafe.

Awatar użytkownika
Geralt0073
Sprzęt: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, Mazzer Super Jolly, LaCimbali Cadet, Tiamo Mini Slim Hybrid, Turecki młynek ręczny

Postautor: Geralt0073 » wt 24 lip 2012, 10:44

Jestem zszokowany, co się może przytrafić w kawiarni i ,,kawiarniach" :wink:
Kiedyś zamówiłem espresso w restauracji i dostałem właśnie jakieś 100-120ml ohydnej lavazzy w filiżance do cappuccino.
Wychodząc zobaczyłem ekspres. Załamałem się, bo była to saeco nina. Ja wszystko rozumiem, ale jak otwiera się coś, co ma oferować też kawę (6zł za espresso), to mogliby się chociaż trochę przyłożyć.
Jestem monarchistą.

Awatar użytkownika
Grzegorz M.
zagląda od święta
Sprzęt: ascaso basic i zbieram na młyn
Kontaktowanie:

Postautor: Grzegorz M. » wt 24 lip 2012, 16:59

... zielona kawa, czyli kawa niepalona ma mega moc... coś jak sok z gumi jagód zapewnia super siłę, chudnie się 15 kg w dwa miesiące i żyje się wiecznie :D
... ludzie naczytają się takich bzdur a potem łażą po kawiarniach i próbują tym wszystkich zainteresować, ba wręcz nawet siłą przekonać do swoich argumentów :) , już mamy wysyp produktów z zieloną kawą a przy tym spece od marketingu będą się starali udowodnić że picie czarnej to zło... ;) więc coraz więcej przekręconych będzie o nią pytać i właściciele kawiarni starając się sprostać potrzebom klientów wprowadzą do swojej oferty... ech.

mamy już dystrybutorów którzy chcą zbić fortunę : http://www.tommycafe.pl/pl/122-home 1670,00 za kilogram :P i kto tu pije dobrą bo mmmmmega drogą kawę ?????

Hi hi kiedyś w "kawiarni" espresso było napisane : ekspresso ... jako że była kolejka zwróciłem cicho Pani uwagę ( kupowałem tylko ciasteczka :P ) niestety przy kolejnej wizycie dwa tygodnie później było eksspreso ... myślałem że umrę.
Aha... tak jest do dzisiaj :P
... jak długo można się uczyć robić dobrą kawę?

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » wt 24 lip 2012, 18:24

Ja za to spotkałem się w jednej restauracji z pozycją "kawa ekspresowa". Na szczęście okazało się, że tak nazwali sobie po prostu kawę z ekspresu :)
Podany przez Ciebie link dotyczy najdroższej kawy świata kopi luwak... w jej przypadku akurat nie ma nic dziwnego w cenie 1670/kg skoro wypalona kosztuje 4000 zł/kg

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » śr 25 lip 2012, 17:24

Wczoraj jakieś dziwaczne towarzystwo zapytało mnie w kawiarni o "kawę niepaloną". Towarzystwo w dużo więcej niż średnim wieku. "Czy zaparzacie też kawę niepaloną?" Oczywiście zdębiałem i szczęka mi opadła. Dowiedziałem się, że palenie wnosi same szkodliwości i trucizny — gdy tylko wyjaśniłem, że w trakcie palenia powstają piękne aromaty. "Idiotyzm" — pomyślałem, po czym przypomniałem sobie o "zielonej kawie" jako suplemencie diety, rzekomo odchudzającym i o "zielonym jakobsie", rzekomo zdrowszym. Zielona kawa to nie zielona herbata..
Zazdrość cie ewidentnie zżera :smiech: Buduj swoją markę i może za jakieś 50lat ty sam...albo jeszcze lepiej, rzesza różnej maści twoich wyrobników odpowiedzialnych za twój brand będzie dyktowała warunki i opowiadała łatwowiernemu plebsowi bajki....i ktoś inny będzie zrzędził tak jak ty teraz ;)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 25 lip 2012, 17:39

To już drugi raz mi jakąś zazdrość zarzucasz, gdy nie ma ku temu powodu...

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » śr 25 lip 2012, 17:53

e tam ;) Widzisz ja bym na twoim miejscu wziął zielonej kawy i im zaparzył...bez słowa ;)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 25 lip 2012, 18:53

Ale byłby FUN. Ale nie miałem nic takiego pod ręką :).

Awatar użytkownika
Grzegorz M.
zagląda od święta
Sprzęt: ascaso basic i zbieram na młyn
Kontaktowanie:

Postautor: Grzegorz M. » śr 25 lip 2012, 21:40

Podany przez Ciebie link dotyczy najdroższej kawy świata kopi luwak... w jej przypadku akurat nie ma nic dziwnego w cenie 1670/kg skoro wypalona kosztuje 4000 zł/kg
... ciekawe czy poczuł bym różnicę? 8)
... jak długo można się uczyć robić dobrą kawę?

Awatar użytkownika
renqien
Sprzęt: La Pavoni Puccino, Mazzer Super Jolly

Postautor: renqien » śr 25 lip 2012, 21:59

Przepraszam, że się "wtrancam" ale nie rozumiem. Dlaczego takie dziwne jest parzenie kawy niepalonej? Ja rozumiem, że może u nas nieco rzadkie, ale...

Awatar użytkownika
Geralt0073

Postautor: Geralt0073 » śr 25 lip 2012, 23:52

Parzenie kawy przed paleniem raczej nie ma większego sensu, bo taka kawa nie będzie mieć smaku. To miałoby sens chyba tylko dla samej kofeiny.
Jestem monarchistą.

jackpe
Sprzęt: I-mini2, Ascaso Basic, FP.
Kontaktowanie:

Postautor: jackpe » czw 26 lip 2012, 7:48

Przepraszam, że się "wtrancam" ale nie rozumiem. Dlaczego takie dziwne jest parzenie kawy niepalonej? Ja rozumiem, że może u nas nieco rzadkie, ale...
Nie piłem nigdy, ale myśle, że to daje podobny efekt jak otrzymanie zablokowanego iPhone,

Awatar użytkownika
renqien
Sprzęt: La Pavoni Puccino, Mazzer Super Jolly

Postautor: renqien » czw 26 lip 2012, 9:22

Nie, no moment. Przecież parzy się suszony miąższ kawy, nie wiem jak to nazwać, łupinkę, to co jest na wierzchu owocu.

Wróć do „Kawa”