Kawiarka - pierwszy raz :-)

Jeśli ten dział rozrośnie się - oddzielimy poszczególne tematy.
rmaya
Sprzęt: Tani przelew boscha

Kawiarka - pierwszy raz :-)

Postautor: rmaya » ndz 02 kwie 2017, 9:59

Wczoraj miałem okazję pierwszy raz napić się kawy z tytułowej kawiarki i powiem szczerze że jakość naparu w porównaniu do przelewu, zalewajki czy rozpuszczalnej (o zgrozo) to niebo a ziemia.
Narażę się kawowym purystom ale użyty sprzęt to kawiarka z niebiesko-żółtego sklepu meblowego ze Szwecji ;-) a kawa to jedynie lavazza qualita oro.
Pewnie dla niektórych jakość podła ale dla mnie na początek (i pewnie na jeszcze dość długo) rewelacja.

Na domiar złego dodam tylko ze piję kawy mleczne więc mleko przygotowuje w spieniaczu elektrycznym.

Wspomniany zestaw zapewnia możliwość przygotowania kawy o wiele lepszej niż na 99,9% stacji paliw czy też w mniej więcej 80% "kawiarni" w których do tej pory piłem kawę.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Alek
Sprzęt: Hario V60-01, Bialetti Moka 3tz, phin, french press Bodum, Nivona Cafe Grano 130, Bonavita

Re: Kawiarka - pierwszy raz :-)

Postautor: Alek » śr 05 kwie 2017, 23:22

Przy świeżo zmielonej kawie z dobrej palarni dopiero poczujesz różnicę ;) Przy większej wprawie nawet latte art stoi w zasięgu dłoni!

mada667
Sprzęt: nie mam
Kontaktowanie:

Postautor: mada667 » pt 21 kwie 2017, 11:45

zgadza się! Kawiarka jest niezastąpiona
Super ekspres do kawy? W meble kuchenne na wymiar

Awatar użytkownika
TsumiKa
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Teraz tylko ideenwelt ... :( Ale lepsze to niż nic! :)
Kontaktowanie:

Postautor: TsumiKa » śr 08 lis 2017, 10:30

Kawiarki są super, moja siostra ma jedną najzwyklejszą, ale sama zastanawiam się nad zakupem. :)

preBogdan
zagląda od święta
Sprzęt: Saeco

Postautor: preBogdan » czw 11 sty 2018, 15:53

Dla mnie kawiarka to jeden z lepszych wynalazków ludzkości. Odkąd ją mam, praktycznie nie piję innej kawy. Poza tym ja akurat mam znajomych z Włoch, którzy powiedzieli mi, ze im częściej z niej korzystasz, tym kawa jest smaczniejsza i najlepiej nie myć ją po każdym zaparzeniu.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 11 sty 2018, 22:52

To błąd. Zawsze trzeba ją umyć i wysuszyć. Jest to opinia samego sekretarza INEI :).

Wróć do „Moka, imbryk, kafetierka, syfon, tłoczek”