Moka ekspres Bialetii

Jeśli ten dział rozrośnie się - oddzielimy poszczególne tematy.
Edward

Moka ekspres Bialetii

Postautor: Edward » pt 16 sty 2004, 9:35

:D Strona ciekawa. Przypaliłem uszczelkę w ekspresie Bialetti. Byłem nieszczęśliwy nie mogąc pić poobiedniego espresso. W różnych serwisach
naprawczych nie mogli mi pomóc, nie odpowiedziała tęz firma Bialetti. Dzięki waszemu portalowi udało mi się znaleźć firmę polską importującą ekspresy Bialetti, mającą bardzo duży ich wybór. Wspaniała osoba pracująca w tej firmie (występująca w waszym starym Forum Dyskusyjnym) - Aga ([email protected]), przysłała mi ekspres, uszczelkę dołaczajac do tego paczkę kawy arabiki. Humor mi się poprawił,
świat jest piękny!

Teodor Doskoczył

Postautor: Teodor Doskoczył » sob 17 sty 2004, 12:18

Ja także poznałem firmę Apro Trade. Byłej w jej siedzibie i zostałem bardzo miło przyjęty przez panią Agnieszkę. Mają tam duży wybór ekspresów typu moka (tygielków) do kawy. Mają tej jedną, włoską mieszankę arbiki, która dobrze spisuję się także w półautomatycznym ekspresie ciśnieniowym

pinik

Postautor: pinik » czw 29 sty 2004, 0:15

Gdzie mozna taki ekspres kupic w Wawie?

Edward

dla Asi

Postautor: Edward » pn 02 lut 2004, 14:42

Wybór ekspresików Bialetti (najprostsze, sprawdzone, dobre) ma firma Aptotrade w Ząbkach (e-mail podałem poprzednio)

Robert

POMOCY!!!

Postautor: Robert » pt 06 lut 2004, 16:16

:!:
Tez przypalilem uszczelke w expresie Bialetti - tzw. jedynka. Kiedys, bedac we wloszech kupilem sobie zapas, ale się wlasnie skonczyl :( Czy mozna poprosic o namiary telefoniczne, email'owe na ta firme? Dzieki!!!

Edward

Re: POMOCY!!!

Postautor: Edward » pn 09 lut 2004, 13:36

Czy mozna poprosic o namiary telefoniczne, email'owe na ta firme? Dzieki!!!
P. Agnieszka Brandys [email protected]

Tomek

Postautor: Tomek » sob 13 mar 2004, 19:50

Zapraszam na Euro-Gastro 25-27 marzec, Pałac Kultury.
Organizujemy III SCAE Polskie Mistrzostwa Barista i będzie też ekspozycja zaparzaczy Bialetti.
Pozdrowionka.

Juls

Re: POMOCY!!!

Postautor: Juls » czw 29 wrz 2005, 21:24

Tez przypalilem uszczelke w expresie Bialetti - tzw. jedynka. Kiedys, bedac we wloszech kupilem sobie zapas, ale się wlasnie skonczyl :( Czy mozna poprosic o namiary telefoniczne, email'owe na ta firme? Dzieki!!!
"Jedynkę" można dostać na http://www.dikappa.pl
Serdecznie pozdrawiam,
Juls.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 29 wrz 2005, 21:35

Będę tu jak "Filip z Konopii": Co trzeba zrobić, żeby przypalić uszczelkę w caffetierce marki Bialetti?...
an.

michal2525

Jeszcze o firmie Apro Trade z Ząbek

Postautor: michal2525 » ndz 19 mar 2006, 14:45

Witam!
Chciałbym napisać kilka słów o firmie, która kilka razy przewijała się na łamach tej strony. Otóż 10 dni temu w mojej kafetierze Mukka Express firmy Bialletti wysiadła mi newralgiczna część, a mianowicie pompka ssąca(w instrukcji angielskiej zwana zaworkiem). Zrozpaczony kilka godzin buszowałem po necie aby odnależć jakiś sklep oferujący części zamienne. Znalazłam jeden, ale w USA 7$+drugie tyle kosztów wysyłki. Z firmą Bialletti nie mogłem się jakoś skontaktować. Wtedy znalazłem się na tej stronce internetowej i ktoś miał podobny problem tyle tylko że z uszczelkami. Poradził, że jest taka firma w Ząbkach "Aprotrade" i bardzo miła Pani Agnieszka, która zajmuję się obsługą internetową i telefoniczną klienta. Zadzwoniłem bez większej nadziei-efekt, dzisiaj piję cappucino z mojej mukki i tu SZOK całkowicie za darmo. Pani Agnieszka nie chciała słyszeć o żadnych pieniądzach, mało tego zaworek mi przysłała na koszt firmy, twierdząc że ma kilka zapasowych przysłanych jej kiedyś przez firmę Bialletti. Z takim serwisem i obsługą klienta firma ta naprawdę utrzyma się jeszcze długo na rynku. Zainteresowanym podaję adres mailowy do Pani Agnieszki [email protected]

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » śr 21 cze 2006, 10:45

a ja z zapytaniem o pielęgnacje takiego zaparzacza:

mam stalowy bialetti i zauważyłem że w dolnym zbiorniczku osadza się cienka warstwa kamienia a w górnym pozostaje lekko tłusty osad po naparze.

nie używałem do niego płynu, jedynie opłukuję wodą, pare razy zalewałem wrzątkiem, żeby osady zmiękły i przecierałem ręcznikiem papierowym

czy w jakiś sposób pozbywać się kamienia i osadów w dzbanku? trochę niepokoi mnie fakt że konstrukcja jest dość zwarta, otwory przez które wypływa napar wąskie i jak to zapcha się lub zakamieni to raczej koniec.
Obrazek
doppio napoletano lungo?

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 22 cze 2006, 23:47

kamix
a.

Awatar użytkownika
dopeman