Jutro muszę kupić (moka) proszę o pomoc!

Jeśli ten dział rozrośnie się - oddzielimy poszczególne tematy.
Marek E30

Jutro muszę kupić (moka) proszę o pomoc!

Postautor: Marek E30 » pn 18 gru 2006, 23:27

Witam,

Moja narzeczona jest smakoszką kawy. Chciałem jej kupić ekspres ciśnieniowy za 300 złotych, ale po przeczytaniu tego forum zrezygnowałem i zdecydowałem się na kafetierkę. Powiedzcie mi czy jest duża różnica między tymi za 30 złotych z allegro a np. taką : http://sklep.cigarclub.pl/towary.php?k=261 ? Nie chciałbym niepotrzebnie przepłacić, ale jeśli to z allegro to zwykły chłam i do tego niebezpieczny w użytkowaniu to oczywiście nie ma tematu i kupuję tą Bialetti. Jeśli to możliwe to proszę o jak najszybsze podpowiedzi, jutro muszę kupić.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Postautor: Wit » pn 18 gru 2006, 23:51

No to pędź na aprotrade.pl - tam na pewno znajdziesz. Duży wybór, jakość pewnie bardzo dobra (sam kupowałem tylko raz, też na prezent), a ceny znośniejsze od tego, co sam podajesz
Vibiemme Minimax/Mazzer SJ/mieszanka Sandalj - Scarlatti robi na mnie największe wrażenie Obrazek

Marek E30

Postautor: Marek E30 » pn 18 gru 2006, 23:57

Czyli rozumiem, że odradzasz te z allegro ?

Awatar użytkownika
MariuszH
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Brasilia America Plus

Postautor: MariuszH » wt 19 gru 2006, 10:19

Kafetierka z aluminium jest niedroga, ale jednak ze stali nierdzewnej zdecydowanie lepsza.
Kiedys mnie podkusilo, zeby na prezent kupic na allegro coś, co wyglądało identycznie, jak moja malutka kafetierka. To cos nie bylo dluzej poza paczką niz minute. Tak dlugo, bo bylem przez chwilę zszokowany - takiego shitu to ja dawno nie widzialem, a wsrod kafetierek jeszcze nigdy. Moja jest włoska, ta wyglądała na zdjęciu identycznie, a okazała się jakąś badziewiastą chińską podróbką. Szybko odeslalem, stracilem tylko kase na przesyłki.
Rób jak Wit radzi :)

venezia

Postautor: venezia » wt 19 gru 2006, 14:27

MUKKA :!: :!: :!: :jump: koniecznie model MUKKA ten w krowy :lol: :lol: :lol:
no po prostu super!!! sama taka bym chciala :D

Marek E30

Postautor: Marek E30 » wt 19 gru 2006, 19:22

Cześć,

Mam pytanie co do używania tego sprzętu. Rozumiem, że wodę leje się poniżej zaworu bezpieczeństwa co zapewnia, że górny zbiornik nigdy się nie przeleje? Skąd wiadomo kiedy kawusia jest gotowa do picia? :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Iadurobros
Consigliere
Consigliere

Postautor: Iadurobros » wt 19 gru 2006, 20:14

c\_/ Marfisa
>>>> Baby Dose Red <<<<

Marek E30

Postautor: Marek E30 » wt 19 gru 2006, 20:23

No gdzieś przeczytałem, że będzie "charakterystyczny odgłos". Tylko jak brzmi charakterystyczny odgłos? :)

Awatar użytkownika
wizja
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Kontaktowanie:

Postautor: wizja » wt 19 gru 2006, 20:43

ostatnio w Supremo Colombiano //

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » wt 19 gru 2006, 21:08

tak:*hrrrhrhrhhhhrhrrhrh hhrrrrrr*
dokładnie tak, ja bym jeszcze dodał *ghrrghhrrgghhrr*
:smiech:
"All those moments will be lost in time...like tears, in rain"

venezia

Postautor: venezia » wt 19 gru 2006, 22:27

w mojej mokce po pierwsze chlupocze glośno i syczy (chyba syczy, tak mi się wydaje, ale sprawdze dopiero jutro rano), poza tym wystarczy zajrzec do dzbanuszka (góra), jesli jest pełny i kawa przesała lecieć, to można pić :D :D :D

Marek E30

Postautor: Marek E30 » wt 19 gru 2006, 22:28

Panowie żarty żartami, ale ja tylko nie chcę zepsuć cudeńka ;)

W tym filmiku http://youtube.com/watch?v=8Kur1u4GhOc sitko zostało zasypane kawą praktycznie w całej swej objętości. Czy tak musi być, czy można nasypać np. 3/4 albo 1/2 ? No i poziom gotowości kawy był sprawdzany metodą wzrokową. Czyli tak też można? Myślałem, że proces przelewania się kawy do górnego naczynia trwa cały czas, a tu widzę, że to jest pstryk i gotowe.

Pozdrawiam

venezia

Postautor: venezia » wt 19 gru 2006, 22:29

sypiesz do pelna, tylko wtedy wyjdzie odpowiednio pyszna kawa

Marek E30

Postautor: Marek E30 » wt 19 gru 2006, 22:37

A co jeśli kawa będzie za drobno zmielona? Czy może to uszkodzić moke czy tylko po prostu spadnie do dolnego zbiornika?

venezia

Postautor: venezia » wt 19 gru 2006, 22:45

nie wiem, czy przez przypadek nie zatka się siteczko, ale odetkac w razie czego latwo, to nie ekspres cisnieniowy. Ja sypalam do moki illy espresso, ktora jest bardzo drobno zmielona i nic się nie zatkalo, kawa wyszla, sitko umylam i jest super :lol:

Wróć do „Moka, imbryk, kafetierka, syfon, tłoczek”