Bravilor Bonamat Matic

Jeśli ten dział rozrośnie się - oddzielimy poszczególne tematy.
Awatar użytkownika
Maciolus
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Espresso: Mazzer Robur, FrankenRancilio S26
Alternatywa: Aeropress
Strych: Omnia Fantasia, MODA/Melitta AromaRoast

Bravilor Bonamat Matic

Postautor: Maciolus » ndz 16 lut 2014, 9:30

Przymierzam się do domowego zakupu przelewówki. Wpadły mi w oko maszynki Bravilor Matic. Po pierwsze widzę, że są dość popularne w Europie, po drugie bezcenna jest możliwość podpięcia Matic'a do sieci wodociągowej, po trzecie żona będzie sobie mogła zaparzyć również wielki dzban herbaty ;) .

Informacji praktycznych o nich jak na lekarstwo, przypadkowe posty na forach. Pojedyncze zdjęcia. Nie znalazłem nigdzie exploded view, zdjęć ze środka, PID'owania, itp. Zastanawiam się jak jest z żywotnością używanych maszyn.

Wiem, że kilku kolegów bawi się tu na codzień Bravilorami. Może mogliby wspomóc jakoś topic.

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Re: Bravilor Bonamat Matic

Postautor: ignacy » sob 22 mar 2014, 11:21

Generalnie to niezłej klasy sprzęt gastronomiczny, ale nie znam nikogo kto miałby taką maszynę. W Polsce bardziej popularne są chociażby Coffee Queen czy Bunn. Nie rozważałeś np. WiIlfy Svarft Presisjon, albo Technivorma do domowego użytku?
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

Awatar użytkownika
Maciolus
Sprzęt: Espresso: Mazzer Robur, FrankenRancilio S26
Alternatywa: Aeropress
Strych: Omnia Fantasia, MODA/Melitta AromaRoast

Postautor: Maciolus » sob 22 mar 2014, 12:19

Już kupiłem wynalazek. Bez dzbanków zapłaciłem 150zł :) W kwasek cytrynowy i 2 włączniki zainwestowałem kolejna dychę. Cena wyszła dumpingowa. Trafiła się okazja w Krakowie. Szpeja po czyszczeniu odpalałem tylko na sucho. Głęboki deficyt czasu. Zobaczę jak się spisze i napiszę kilka słów.

Sądząc po tym co zastałem w środku i w "nocniku" wcale się nie dziwię, że poprzedni właściciel (nieudana przygoda z gastronomią) nie był zachwycony smakiem "naparu". Przeraża mnie to, że z podobnie zapuszczonych higienicznie sprzętów jesteśmy codziennie żywieni i pojeni...

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Postautor: ignacy » sob 22 mar 2014, 13:00

Nie musisz mi o tym mówić - wiem jak wyglądają kuchnie i ekspresy w niektórych kawiarniach. Wrzuć jakieś zdjęcia jak z tym skończysz - najlepiej przed i po koniecznie i wrażeniami z użytkowania też się podziel ;)
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

Wróć do „Moka, imbryk, kafetierka, syfon, tłoczek”