Strona 1 z 1

Bravilor Bonamat Matic

: ndz 16 lut 2014, 9:30
autor: Maciolus
Przymierzam się do domowego zakupu przelewówki. Wpadły mi w oko maszynki Bravilor Matic. Po pierwsze widzę, że są dość popularne w Europie, po drugie bezcenna jest możliwość podpięcia Matic'a do sieci wodociągowej, po trzecie żona będzie sobie mogła zaparzyć również wielki dzban herbaty ;) .

Informacji praktycznych o nich jak na lekarstwo, przypadkowe posty na forach. Pojedyncze zdjęcia. Nie znalazłem nigdzie exploded view, zdjęć ze środka, PID'owania, itp. Zastanawiam się jak jest z żywotnością używanych maszyn.

Wiem, że kilku kolegów bawi się tu na codzień Bravilorami. Może mogliby wspomóc jakoś topic.

Re: Bravilor Bonamat Matic

: sob 22 mar 2014, 11:21
autor: ignacy
Generalnie to niezłej klasy sprzęt gastronomiczny, ale nie znam nikogo kto miałby taką maszynę. W Polsce bardziej popularne są chociażby Coffee Queen czy Bunn. Nie rozważałeś np. WiIlfy Svarft Presisjon, albo Technivorma do domowego użytku?

Re: Bravilor Bonamat Matic

: sob 22 mar 2014, 12:19
autor: Maciolus
Już kupiłem wynalazek. Bez dzbanków zapłaciłem 150zł :) W kwasek cytrynowy i 2 włączniki zainwestowałem kolejna dychę. Cena wyszła dumpingowa. Trafiła się okazja w Krakowie. Szpeja po czyszczeniu odpalałem tylko na sucho. Głęboki deficyt czasu. Zobaczę jak się spisze i napiszę kilka słów.

Sądząc po tym co zastałem w środku i w "nocniku" wcale się nie dziwię, że poprzedni właściciel (nieudana przygoda z gastronomią) nie był zachwycony smakiem "naparu". Przeraża mnie to, że z podobnie zapuszczonych higienicznie sprzętów jesteśmy codziennie żywieni i pojeni...

Re: Bravilor Bonamat Matic

: sob 22 mar 2014, 13:00
autor: ignacy
Nie musisz mi o tym mówić - wiem jak wyglądają kuchnie i ekspresy w niektórych kawiarniach. Wrzuć jakieś zdjęcia jak z tym skończysz - najlepiej przed i po koniecznie i wrażeniami z użytkowania też się podziel ;)