Bodum Travel Press czy Commuter Java Press ?

Jeśli ten dział rozrośnie się - oddzielimy poszczególne tematy.
Awatar użytkownika
ziarenko
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Bodum Travel Press czy Commuter Java Press ?

Postautor: ziarenko » ndz 23 mar 2014, 13:51

Z uwagi na fakt, że mój aeropress dożywa swoich dni, zastanawiam się nad czymś nowym i wygodnym do pracy. Dodatkowo po małej przeprowadzce w firmie muszę biegać po schodach i na drugi koniec korytarza do "minikuchni", więc chodzenie z kubkiem kawy i aeropresem stało się mało wygodne. Zastanawiam się więc nad zakupem Bodum Travel French Press lub Commuter Java Press Ktoś ma coś takiego ? Jakieś opinie ? Sugestie ?
Bialetti Mukka Express, DeLonghi Caffe Treviso, AeroPress, i-2 mini, drip Tiamo, Tiamo Slim, Coffee Press Tiamo

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Re: Bodum Travel Press czy Commuter Java Press ?

Postautor: ignacy » czw 27 mar 2014, 17:38

Miałem Bodum Travel Press dopóki nie zaliczył solidnego upadku i się nie połamał. IMO odsiewa przemiał gorzej niż "klasyczy" FP, ale daje radę. Na plus, że jest do niego druga zakrętka i można używać jako kubek termiczny. Gdybym jednak miał kupować coś do pracy zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad Espro Pressem. Podobno znacznie lepszy clean cup i z założenia nie trzeba przelewać kawy od razu do kubka - podobno oddziela napar od kawy, ale nie miałem okazji pomacać. Cena dosyć wysoka niestety :wink:
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

Wróć do „Moka, imbryk, kafetierka, syfon, tłoczek”