Kawiarka z Lidla

Jeśli ten dział rozrośnie się - oddzielimy poszczególne tematy.
marcheloka
Sprzęt: moka z marketu za 60zl

Kawiarka z Lidla

Postautor: marcheloka » ndz 07 cze 2015, 15:01

Cześć! Aktualnie mam 2 albo 3 cups Mokka Express i właśnie szukam czegoś większego na wypadek odwiedzin, jakby goście sobie zażyczyli kawy. Robienie 4 razy pod rząd kawki w moim maleństwie rozstraja mnie nerwowo :D
I patrzę a tu dokładnie to, czego potrzebuje w Lidlu w tygodniu włoskim za 40! Nawet wygląd bliźniaczy, to się fajnie zgra z moim Bialetti ;]
opis można znaleźć tutaj:
http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?id=699

Jest napisane, że pojemność 400ml, czyli, że 8 cups? Moim zdaniem 2 cups na kawę to minimum, to co z mojej kawiarki wychodzi to nie wyobrażam sobie, żeby podać komuś jeszcze mniej kawy :D

Co myślicie o kawiarce z Lidla? Ma szansę to przejść czy lepiej nie ryzykować?

A w przypadku zaryzykowania - teoretycznie wg stronki Lidla można sprzęt oddać, pod warunkiem, że nie nosi śladów użytkowania i jest i doskonałym stanie... Ciekawe czy poz zrobieniu kawy i umyciu, jakby się okazało, że jednak nie daje rady, mógłym oddać? Może ktoś się orientuje jak oni podchodzą do zwrotów?

Trochę się boję, bo miałem kiedyś kiepską kawiarkę z marketu - to była tragedia - jakbym nie zrobił to ciągle siurkała. Tak, jak zdarza mi się teraz pod sam koniec parzenia i czego unikam zawsze - zlewam kawę przed siurkaniem, bo te siurki niedobre są. To w tamtej tak od samego początku kawa siurkała i wychodziła niedobra! Myślicie, że w tej z Lidla nie będzie takiego problemu? Poważnie się zastanawiam nad zakupem ;] Może najwyżej oddam? Jeżeli przyjmą... :P

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Re: Kawiarka z Lidla

Postautor: ded » ndz 07 cze 2015, 17:16

Jeśli to będzie jakaś markowa marka pod szyldem Lidla sprzedawana to bym zaryzykował. Jak zwykła marketówa to nie nastawiałbym się na rewelację. Jak delikatnie rozpakujesz i umyjesz dokładnie to pewnie przyjmą bez problemu. Kiedyś kupiłem wannę ultradźwiękową w Biedronce i okazała się tak "doskonała", że zwróciłem następnego dnia. Nikt nawet nie zapytał czemu ani nie zajrzał do środka. Oddali kasę i już. W dużych marketach lepiej podchodzą do tematu zwrotów.

marcheloka
Sprzęt: moka z marketu za 60zl

Postautor: marcheloka » pn 08 cze 2015, 10:06

Marka tej kawiarki to Ernesto - marka własna Lidla. Czyli bez rewelacji ;/ Pamiętam, że kiedyś w nawet niezłej cenie w Lidlu sprzedawali Bialetti. Ale jak się nie ma co się lubi... :D

olgabors
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: nie mam

Postautor: olgabors » pt 05 paź 2018, 10:38

może to będzie coś warte

Wróć do „Moka, imbryk, kafetierka, syfon, tłoczek”