Jaką kawiarkę wybrać

Jeśli ten dział rozrośnie się - oddzielimy poszczególne tematy.
gawon
Sprzęt: nie mam

Jaką kawiarkę wybrać

Postautor: gawon » wt 25 sie 2015, 22:37

Witam,jestem nowy na forum,chciałem kupić kawiarkę ale tak się zastanawiam jaką wybrać,mam płytę ceramiczną gdzie nawet najmniejsze pole grzewcze jest dość spore,kawę piję sam lub z żoną więc duża nie musi być i tu pytanie jaką najlepiej wybrać do płyty ?
Ostatni znalazłem Ariete Mokina elektryczną ,czy to jest warte uwagi ? Jakie wady i zalety ?
Pozdrawiam

cherrios
zagląda od święta
Sprzęt: saeco incanto DeLux

Re: Jaką kawiarkę wybrać

Postautor: cherrios » wt 22 wrz 2015, 14:57

Witaj
Też obecnie jestem na etapie wybierania kafetierki. Płyta grzejna i gazowa to raczej podobna sprawa choć czytałem, że gazowa jest najlepsza bo najszybciej dochodzi do ekstrakcji. Jeżeli będziesz używał jej w domu i masz płytę ceramiczną to odrzuć kawiarki elektryczne (ja bym tak zrobił).
Ja osobiście myślę o BIALETTI - MUKKA EXPRESS ma dodatkowy bajer do robienia late i cappucino. Napewno bierz coś markowego bo to sprzęt na lata.
I najważniejsze to dobry młynek który zmieli odpowiednio kawę nie za drobno nie za grubo tak żeby wydobuć z niej podczas ekstrakcji to co najlepsze bo kawa zmielona na "miał" do kawiarki nie będzie odpowiednia.
Pieniądze szczęścia nie dają tylko luxus:)

Awatar użytkownika
daniels1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: DeLonghi EC 850 M, GAT VIP AROMA, MAZZER SJ, MACAP MC4, Rocket GIOTTO v2 plus, CM-1C
Kontaktowanie:

Re: Jaką kawiarkę wybrać

Postautor: daniels1 » czw 22 paź 2015, 21:32

Każda kuchnia jest dobra do kawiarki nie trzeba gazowej żeby szybko dochodziło do ekstrakcji, można wlać gorącą wodę do kawiarki i będzie szybko, no ale sama ekstrakcja już taka szybka nie powinna być dal mnie wolniej lepiej, kawa gęstsza i body lepsze. Kawiarka elektryczna dobra jak nie ma na czym kawiarki zagrzać a MUKKA może być trudniejsza w eksploatacji, lepiej samemu spienić mleko. Dobra marka to podstawa.
Palenie ( kawy ) to nałóg i ja nigdy go nie rzucę
Kawa Czy Herbata - Palarnia Kawy

Wróć do „Moka, imbryk, kafetierka, syfon, tłoczek”