Problem z Mukka Express

Jeśli ten dział rozrośnie się - oddzielimy poszczególne tematy.
edtheduck
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: clever dripper | Porlex
mukka express | Aeropress

Re: Problem z Mukka Express

Postautor: edtheduck » śr 09 sty 2013, 14:27

@dein - wody wlewasz ilość z miarki? Jeśli tak, to nie mam pojęcia co może być przyczyną, może faktycznie coś z uszczelką? Reklamowałbym kawiarkę u sprzedawcy.

@trelicja - szukaj gotowych mielonek na których napisano, że są zmielone pod mokkę. Potem jak wpadniesz w kawowy nałóg może dokupisz młynek i będziesz kupować ziarnistą.

dein
Sprzęt: mukka express

Postautor: dein » czw 10 sty 2013, 6:41

@dein - wody wlewasz ilość z miarki? Jeśli tak, to nie mam pojęcia co może być przyczyną, może faktycznie coś z uszczelką?
Tak. Wlewam z miarki tyle ile powinienem. Jutro zareklamuje, dzieki.

edtheduck

Postautor: edtheduck » czw 10 sty 2013, 16:48

Daj potem znać jak poszła reklamacja.
Ewentualnie przyjrzyj się uszczelce, czy wszystko z nią w porządku, może jakaś drobinka kawy się pod nią dostałą?

dein
Sprzęt: mukka express

Postautor: dein » pt 11 sty 2013, 10:39

Dam, dam. Zareklamuje najwczesniej w poniedzialek, potem moge czekac nawet 66 dni (to jest prawdopodobnie czas na naprawe, watpie jednak, zeby tam bylo co naprawiac. Moim zdaniem poprostu niesprawdza się ten mechanizm bagnetowy).
Z drobinkami kawy rowniez uwazalem, rzeczywiscie lekka poprawa byla, ale dalej mam oblana kuchenke... Moze to kwestia kawy? Choc na kawie jest rysunek z przeznaczeniem do kafetiery.

edtheduck

Postautor: edtheduck » pt 11 sty 2013, 20:06

Mi z raz, czy dwa się zdarzyło, że za słabo zakręciłem i wtedy woda wylatywała. Jednak przeważnie to zamknięcie sprawdza się dobrze.
Nie winiłbym kawy, nawet jakbyś ją dajmy na to za bardzo ubił to woda wylatywałaby zaworem bezpieczeństwa.

edtheduck

Postautor: edtheduck » sob 12 sty 2013, 12:07

Dzisiaj dałem sporo kawy do sitka, lekko ubiłem i podczas gotowania zauważyłem, że woda lekko przeciekała, w postaci kropli które spadały potem na kuchenkę. Więc w sumie może trochę tej wody wylatywać.
Tobie dużo jej kapie? Ja tej wody nie widziałem na ściankach dolnego zbiorniczka, tylko krople formujące się na łączeniu (ale nie cały czas).

Imperfspirit
zagląda od święta
Sprzęt: Kawiarka Bialetti

Postautor: Imperfspirit » wt 05 lut 2013, 10:38

Witajcie,
Mam taki problem z moją Mukką - na początku wszystko było z nią OK, robiła bardzo dobrą kawę. Później się przeprowadziłam i zaczęłam używać jej na piecu gazowym. Po jakimś czasie kawa zaczęła trącić spalenizną i wszystkie części kawiarki też. Wymoczyłam to w kwasku cytrynowym i zapach z kawiarki zszedł, ale kawa nadal wychodzi niezbyt dobra. Byłam zdziwiona, bo nigdy jej nie przypaliłam, więc skąd taki zapach? Teraz w dolnym zbiorniku porobiły mi się też różne osady, jakiś po kawie, jakiś biały (mieszkam w Krakowie, a tu jest paskudna woda) - czy mogę to przeczyścić octem, czy lepszy kwasek cytrynowy? Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

neskafe
zagląda od święta
Sprzęt: Spieniacz Italico , Mukka , Simens Q5

Postautor: neskafe » pt 22 lut 2013, 11:28

Hej.
Czytam o problemach z Mukka i chyba trafiłam na dobry egzemplarz (choć może mam ja za krótko żeby się cieszyć :-) .
Używałam intensywnie od 8 miesięcy , teraz trochę rzadziej bo mam Simensa q5 ale nic nigdy się nie wylewało, nie kapało, nie zatykało, zaworek zawsze działał, nie robią się tez białe osady, choć wodę mam okropna itp. Podgrzewana była na kuchence gazowej. Owszem środek ściemniał, ale nic oprócz tego się nie dzieje. Myłam ja po każdym użyciu i wycierałam do sucha. Kawa jest smaczna, ale odkład mam ekspres to jedynie dla odmiany zaparzę coś w Mućce - która jeśli ktoś nie chce ekspresu - polecam!

Imperfspirit
zagląda od święta
Sprzęt: Kawiarka Bialetti

Postautor: Imperfspirit » wt 30 lip 2013, 22:06

Hej, mam takie pytanie - musiałam kupić nowy zaworek do Mukki i przy nim jest dołączona taka czerwona uszczelka - gdzie mam ją dokładnie założyć? Nie pamiętam żebym przy poprzednim zaworku miała jakąś inną uszczelkę. A tą próbuję założyć na ten komin w środku, ale wtedy nie da się przykręcić zaworka. Na opakowaniu są niby jakieś obrazki z instrukcją, ale są tak niewyraźne, że nic nie mogę z nich wyczytać,

natruszka
zagląda od święta
Sprzęt: Bialetti Venus, Bialetti Mukka, Hario Slim

Postautor: natruszka » sob 08 lis 2014, 19:29

czy to normalne, że kawa zaparzana w tej kawiarce smakuje jak lura??? Muszę powiedzieć, że jestem trochę nią zawiedziona, bo nie mogę nijak zaparzyć pysznej kawy o pełnym smaku.
Proszę o jakieś wskazówki co do zaparzania w krówce :)

manfred
Sprzęt: Kawiarka plus bzyczek

Postautor: manfred » sob 08 lis 2014, 19:31

Jaka kawa, czym mielisz?

natruszka
zagląda od święta

Postautor: natruszka » sob 08 lis 2014, 20:04

aktualnie Pellini top, miele na świeżo młynkiem Hario. Stopień zmielenia kawy wydaje mi się się, że jest dobry, przynajmniej dla zwykłej kawiarki Bialetti jaką jeszcze używam jest odpowiedni. Próbowałam ubijać kawę w sitku i smak robi się bardziej wyrazisty ale jednak to jeszcze nie to

manfred
Sprzęt: Kawiarka plus bzyczek

Postautor: manfred » sob 08 lis 2014, 20:24

Dziwne. Może zmień kawę na inną . Sprzęt raczej git na taki rodzaj spożywania.

natruszka
zagląda od święta

Postautor: natruszka » sob 08 lis 2014, 21:16

robiłam też na gorszej i lepszej jakościowo kawie i też wyszła lurowata. Może po prostu jestem przyzwyczajona do mocniejszego smaku ze zwykłej kawiarki i temu się z tą mukka dotrzeć nie możemy hmm

natruszka
zagląda od święta

Postautor: natruszka » śr 17 gru 2014, 11:35

No i mam kolejny problem z mukka, a mianowicie na górnej części kawiarki powstał mi taki biały chropowaty osad, nie idzie go domyć normalnie, a nie chce kawiarki szorować szorstką gąbką , coby nie naruszyć jej powłoki. W wodzie się ten osad również nie rozpuszcza, czy to jest normalne w tych kawiarkach?? czy ten osad nie jest szkodliwy? używać kawiarkę z takim osadem?

Wróć do „Moka, imbryk, kafetierka, syfon, tłoczek”