Zmniejszanie ilości kawy w Mokach - pierścienie ?

Jeśli ten dział rozrośnie się - oddzielimy poszczególne tematy.
dr_Fell

Zmniejszanie ilości kawy w Mokach - pierścienie ?

Postautor: dr_Fell » pn 03 wrz 2007, 14:31

Witam, wiem że wsypanie do Moki mniejszej niż przewidziana ilości kawy pogarsza jej smak. Znalazłem jednak sugestie że istnieją jakieś pierścienie za pomocą których można zmniejszyć pojemność miejsca na kawę w kawiarkach Bialetti. Orientujecie się gdzie można kupić takie coś (planuję zakup Musa Satin, 4 filiżanki) i jak się sprawdza w praktyce ?

Michał.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 06 wrz 2007, 7:20

Nie spotkałem się z takim wynalazkiem, ale jak sądzę nie chodzi tu tylko o zmniejszenie miejsca, ale o mniejszą liczbę otworków (mniejszy ich przekrój?), co spowoduje zwiększenie ciśnienia wody. Na temat dostępności takich dodatków powinien ci odpowiedzieć dystrybutor/sprzedawca.

Awatar użytkownika
outbreak
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki

Postautor: outbreak » śr 12 wrz 2007, 18:47

Widziałem coś takiego w Alicii DeLhongi. Wygląda to tak, że jak chcesz zaparzyć mniej kawy, to wlewasz mniej wody i do podstawowego sitka zakładasz dodatkowe, płytsze. Nie testowałem, ale tu taka opcja jest przewidziana. Różnicy w ilości i rozmiarze otworków nie ma, po prostu dodatkowe sitko jest zrobione tak, że mimo wsypania mniejszej ilości kawy, jest ona tak samo zbita, jak w większym sitku.

Awatar użytkownika
bublik
zagląda od święta
Kontaktowanie:

Postautor: bublik » sob 22 wrz 2007, 0:00

W Stelli Pepita mam lejek, w którym sitko ma na obwodzie 'nóżki'. Jak damy je do góry to nie przeszkadzają w niczym tylko przylegają do wewnętrznych ścianek lejka. Jak obrócę sitko to nóżki podwyższają sitko i miejsce na kawę zmniejsza się o połowę, a pod nim powstaje 'komora rozprężająca' ;) Kiedyś próbowałem tak zaparzać, ale dawno i efektów nie pamiętam. Na razie mam problem ze zbyt zimnym naparem przy zakończeniu ekstrakcji zaraz jak zaczyna bulgotać/charczeć. Pozdrawiam!

Wróć do „Moka, imbryk, kafetierka, syfon, tłoczek”