Bialetti MkCafe - szara substancja wewnątrz

Jeśli ten dział rozrośnie się - oddzielimy poszczególne tematy.
dr_Fell

Bialetti MkCafe - szara substancja wewnątrz

Postautor: dr_Fell » sob 08 wrz 2007, 14:25

Witam, kupiłem niedawno taki produkt jak w tytule. Kawiarka chyba oryginalna, stal niemagnetyczna w każdym razie. Ale pomimo że sprzedawca zapewniał że była nowa, w środku była na części ścianki szara sucha substancja (po zdrapaniu proszek), oraz kamień dookoła zaworu bezpieczeństwa po zewnętrznej stronie. Później dostrzegłem też małe wgniecenie i zadrapania na wewnętrznym elemencie ale to mniej istotne.

Chodzi mi o to czy - taka szara substancja to coś powszechnego w produktach bialetti ? chyba nie... Jeśli ktoś ma jakieś sugestie nt tego co to może być to proszę o radę - boję się trochę zatrucia mimo że dokładnie umyłem kawiarkę. A co do kamienia - jest na zewnątrz kawiarki, w miejscu styku metalu kawiarki i zawora (dookoła). czy może świadczyć o uszkodzeniu zaworu bezpieczeństwa ?

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pn 10 wrz 2007, 7:34

Mogą to być pozostałości pasty polerskiej albo moka była jednak używana i jest to osad kamienia, chociaż gdyby tyle kamienia się zebrało to musiałaby być używana bardzo długo. Więc raczej pasta lub coś w tym stylu używane w czasie produkcji.

bronsee
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: bronsee » pn 10 wrz 2007, 13:46

Wystarczy kafetierkę dobrze umyć i zaparzyć kilka razy samą wodę lub kawę, za którą nie przepadasz i możesz już spokojnie korzystać.
Z opisu wynika, że szara tajemnicza substrancja to właśnie pasta polerska - nawet jak się jej trochę najesz to taka ilość nie powinna Ci zaszkodzić ;)

dr_Fell

Postautor: dr_Fell » pn 10 wrz 2007, 14:40

Kamień na pewno to nie był - kawiarka w środku była raczej czysta, poza tą substancję. Substancja była ciemnoszara - ciemniejsza niż kamień i miękksza znacznie (mimo tego że jednocześnie dość krucha).

Jeśli tak może wyglądać pasta to prawdopodobnie nią była. Dzięki wielkie za odpowiedzi :)

grzesiek
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: grzesiek » pn 10 wrz 2007, 17:47

Zdecydowanie opisujesz wygląd pozostałości pasty polerskiej.

Wróć do „Moka, imbryk, kafetierka, syfon, tłoczek”