Chemex

Jeśli ten dział rozrośnie się - oddzielimy poszczególne tematy.
antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Odp: Chemex

Postautor: antonio » pn 11 lis 2013, 11:58

Wystarczy zwykły dzbanek.

WojSob
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof Pid, Nuova Simonelli Musica, Mahlkönig Vario Home, Fiorenzato F6 D, Saeco MAC, Chemex, drippery, aeropress, syfon, phin.

Re: Chemex

Postautor: WojSob » pn 11 lis 2013, 12:26

We wcześniejszym niż ostatni poście, Antonio opisał ci niezbyt skomplikowane parzenie w Chemexie, profesjonalna konewka rzeczywiście nie jest do tego potrzebna. Ale może pomyślisz o tańszym rozwiązaniu, jak czajniczek Ambition Jojo. Kosztuje z 30 zł, do przelewania jest praktyczniejszy niż dzbanek do spieniania mleka i posłuży ci także w dripperze.
Anbition Jojo.jpg

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » pn 11 lis 2013, 14:57

@WojSob, nie wiem dlaczego odpisałeś tak ironicznie, szkoda.
Może źle zrozumiałeś to co chciałem "przekazać", nie wiem. Ja naprawdę chciałbym oferować Chemexa w takich cenach jak podałeś, chciałbym.
Jednak znam wszystkie koszty związane ze sprowadzeniem tych produktów i wiem, że na razie jest to nie możliwe.
Może w pozostałych krajach jest taniej, może tańszy transport, może tańsze opłaty pozostałe, nie wiem. I tak nie mam na to wpływu.
Jak pewnie wiesz większość cen w naszym sklepie jest właśnie na poziomie cen zachodnich (czyli niższych), a nie naszych rodzimych.
Przypomnij sobie ile kosztował jeszcze nie tak dawno Aeropress, to my jako pierwsi wprowadziliśmy go do oferty w bardziej korzystnej cenie, obecnie w podobnej cenie jest we wszystkich e-sklepach. Także nie mamy na to wpływu, a może to wyglądać jak zmowa... Podobnie jest z Chemexami.

Już krótce planujemy coś zrobić ... coś co powinno być korzystne dla klientów lubiących alternatywne metody zaparzania, i mam nadzieję iż wtedy będziesz bardziej przychylnie nastawiony. Nie mogę na razie zdradzić detali ale to kwestia 2-3 tygodni.

ps. szkoda, iż pozostali właściciele e-sklepów, tak aktywni tutaj reklamowo, nie zabierają zdania w takich dyskusjach.
Z drugiej jednak strony ta dyskusja powinna zostać usunięta z postu dotyczącego Chemexa jako metody zaparzania kawy.
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 11 lis 2013, 15:09

Roger, a co tu można dodać? Można kupić te szklanki w Czeskiej Republice... W końcu w EU jesteśmy. Jeśli jednak będę robił takie zakupy, to u Ciebie :).

skarbimirek
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: nie mam

Postautor: skarbimirek » pn 11 lis 2013, 15:50

Czajnik Ambition Jojo prezentuje się super :) . Z tym że jak takie jojo umieścić na kuchence elektrycznej żeby zagrzać wodę? Czy dolną budowę tego czajnika da się jakoś odkręcić?

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 11 lis 2013, 15:53

Nie umieszcza się tego na kuchence elektrycznej ani nie odkręca się tu niczego. To jest proste narzędzie do precyzyjnego dozowania i naprowadzania strużki wody ;).

skarbimirek

Postautor: skarbimirek » pn 11 lis 2013, 15:59

Hmm, czyli najlepszym rozwiązaniem będzie chyba dzbanek do spieniania mleko, postawiony na kuchence szybko zagrzeje wodę

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 11 lis 2013, 16:20

Jakikolwiek przyrząd do produkcji wrzątku... ;) Wrzątek do Jojo przelewamy, a potem zabieramy się za kawę.

skarbimirek

Postautor: skarbimirek » pn 11 lis 2013, 16:57

Pomysł dobry, ale mniejsza kontrola temperatury.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 11 lis 2013, 17:13

Eeee... Nie trzeba być aptekarzem :). Nie są te metody bardzo wrażliwe na temperaturę, tzn. niewielkie zmiany nie mają istotnego wpływu na efekt.

skarbimirek

Postautor: skarbimirek » pn 11 lis 2013, 17:32

Myślę że masz rację, a design Ambition Jojo kusi żeby go kupić;:)..tylko ten spód sprawia jakby całość ważyło z 1 kg

WojSob
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof Pid, Nuova Simonelli Musica, Mahlkönig Vario Home, Fiorenzato F6 D, Saeco MAC, Chemex, drippery, aeropress, syfon, phin.

Postautor: WojSob » pn 11 lis 2013, 22:37

@WojSob, nie wiem dlaczego odpisałeś tak ironicznie, szkoda.
Może źle zrozumiałeś to co chciałem "przekazać", nie wiem.
Może i źle cię zrozumiałem, nie wiem. Może i dlatego mój post był ironiczny, twoim zdaniem. Ale tak czy owak, różnice w cenie Chemexów w Polsce i Czechach są znaczne. Dla mnie niewytłumaczalne, zważywszy, że towar płynie z tego samego źródełka.
A co do usunięcia dyskusji o tych cenach, to nie ma takiej potrzeby. Przecież wątek jest ogólnie o Chemexie, a nie wyłącznie o technice parzenia w nim kawy. A akurat cena, bardzo interesuje jego potencjalnych użytkowników.
design Ambition Jojo kusi żeby go kupić;:)..tylko ten spód sprawia jakby całość ważyło z 1 kg
Ambition Jojo waży poniżej 300 g i na żywo możesz go obejrzeć w Brico Marche.

skarbimirek

Postautor: skarbimirek » śr 13 lis 2013, 11:55

Pan w kawiarni powiedział żeby do chemexu mielić nieco drobniej niż do dripa i AP..

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 13 lis 2013, 14:15

Oj, chyba odwrotnie. Może źle go zrozumiałeś...

WojSob
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: WojSob » śr 13 lis 2013, 14:49

Skarbimirek, rzuć okiem na poniższy wykres.
Grubość mielenia kawy.jpg

Wróć do „Moka, imbryk, kafetierka, syfon, tłoczek”