Proszę o poradę co do zaparzania w moce

Jeśli ten dział rozrośnie się - oddzielimy poszczególne tematy.
Awatar użytkownika
lomax
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Gaggia Classic + Iberital Challenge
Bialetti Venus 2cup + Hario Slim

Re: Proszę o poradę co do zaparzania w moce

Postautor: lomax » śr 10 gru 2014, 11:15

Fajnie :D Teraz możesz sobie pokombinować z mieleniem tak, żeby było możliwie najdrobniejsze przy zachowaniu takiej prawidłowej (czyli swobodnej) ekstrakcji. Bo być może kawa będzie jeszcze lepsza niż ta dzisiejsza. Ale to już zabawa smakosza, grunt że już jesteś "na prostej" jeśli chodzi o samo przyrządzanie kawy :szampan:

PS. Jeszcze jedno - pisałeś że ekstrakcja natychmiastowa przy grubszym mieleniu i wrzątku - czyli wlałeś do zbiorniczka na wodę wrzątek? Jeśli tak to spróbuj kilka kaw zrobić wlewając zimną wodę i porównaj smaki. Kiedyś próbowałem wlewać wrzątek bo mnie wkurzało czekanie na kawę ale stwierdziłem że przy wrzątku jakby więcej wody zostaje w zbiorniczku a kawa jest słabsza w smaku. Natomiast kawa z zimnej wody była bardziej intensywna w smaku. Nie wiem czy tak jest rzeczywiście czy to były moje złudzenia(bo to były moje kawowe początki), ale później zawsze wlewałem zimną wodę do zbiorniczka.

Wróć do „Moka, imbryk, kafetierka, syfon, tłoczek”