Bialetti kontra inni producenci

Jeśli ten dział rozrośnie się - oddzielimy poszczególne tematy.
baz
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Bialetti kontra inni producenci

Postautor: baz » sob 06 lis 2010, 1:04

Jestem nowicjusz i już!
Najmocniej przepraszam, ale pomocy potrzebuję, laik jak ta lala, jaką kafetierkę polecicie? Wizualnie Top Moka wygrywa, ale o Bialetti słyszę co i rusz, a o tej drugiej pies z kulawą nogą nie szczeka ani nic, ani w nocy, ani w dzien. Z góry dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » sob 06 lis 2010, 12:22

Bialetti - MADE IN ITALY to sprawdzony produkt, np seria Dama, są dobrze wykonane, w rozmaitych kolorach i wielkościach, również z przezroczystym wieczkiem.
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

szyroki
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Technivorm Moccamaster

Postautor: szyroki » pn 08 lis 2010, 9:40

Ja posiadam mokę marki Top Moka, model Mini na dwie filiżanki i jestem z niego bardzo zadowolony. Oczywiście, nie ma co marzyć o prawdziwej cremie, ale poza tym walory smakowe i moc kawy są porównywalne do espresso, a nawet lepsze niż espresso z mojego Zelmera.
Nie odwodzę od Bialetti, to renomowana marka, ale Top Moka to również włoska produkcja, staranne wykonanie, wysoka jakość materiałów. Weź tę, która Ci się podoba wizualnie, takie jest moje zdanie, bo cenowo chyba nie ma między nimi specjalnej różnicy.

baz
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: baz » pn 08 lis 2010, 15:16

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Zastanawia mnie jeszcze, jak rozwiązać problem doboru kafetiery pod kątem pojemności. Zazwyczaj piję kawkę sam, ale bywa, że w dwie i więcej osób. Czy rozsądnie jest kupić szóstkę? Czy też dwie moki, jedną sobie, np 2, a drugą na więcej? Z tego co słyszałem, nie należy wsypywać kawy do połowy pojemniczka. Prawda, to czy nie? Pozdrawiam serdecznie, z góry dziękuję za poradę.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pn 08 lis 2010, 15:27

Temat pojemności i zasypu był wielokrotnie omawiany w innych wątkach, nawet całkiem niedawno. Ten już niech pozostanie tylko do wyłapania różnic między Bialetti i Top Moka.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

baz
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: baz » wt 09 lis 2010, 12:09

Mam :D
BIALETTI MOKA BROWN na 6 cups, piękne cacko, ale... No właśnie, ale dla jednej osoby, to trochę za dużo. Ja i bez kawy ad / hd mam, a po takim kubasie, to o mało nie wyfrunąłem przez okno. Zadecydowałem, że używał jej będę z kobietą, ew gośćmi, a sobie, do codziennego użytku kupię TOP MOKA RETRO na 3 cups. Kawa póki co ILLY w puszce, zmielona pod Moke, dla mnie pasuje. Pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » wt 09 lis 2010, 13:59

Ja pozostaję pasjonatem rozmiaru 1cup, ale to przez to, że piję kawę w samotności.... :?

baz
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: baz » wt 09 lis 2010, 14:19

1 cups to zdecydowanie za mała pojemność jak dla mnie, łyk i po sprawie:-) Muszę mieć co najmniej 3 cups, taka filiżaneczka na 120-130 ml. Tym bardziej, że palę papierosy i lubię sztachnąć się przy kawce. Tak, tak, zaraz mnie zaatakujecie, że nie poczuję aromatu i smaku kawy, etc... Kocham papierosy, szczególnie teraz kiedy zacząłem je ograniczać. Z 40 szt zjechałem do 7-10 i dopiero doceniłem ich smak, aromat:-) Nie wypiłem w życiu kawy bez papieroska, ups, przepraszam, wypiłem jedną, z tygielka po turecku, którą zaserwował mi mnich na Św Górze Athos w Grecji. No, ale tam palić nie było jak. Tak, czy owak, pozdrawiam raz jeszcze wszystkich i zamawiam dodatkowo tą Top Moke. OLE!

moniaczek

Czy tylko Bialetti?

Postautor: moniaczek » pt 12 lis 2010, 14:24

Witajcie!
Zaczynam moja przygodę z kawą. Interesuję się od jakiegoś czasu kawiarkami, głownie firmy Bialetti. Do tej chwily pijałam kawę z ekspresu na kapsuły Dolce Gusto - nie powiem, żeby kawa była zła, bo mnie bardzo smakuje, ale troszkę się znudziła, ilość smaków kawy ograniczona no i kawy dość drogo wychodzą. Teraz szukam czegoś innego.

Z forum tego dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o kawiarkach i ich rodzajach. Nastawiona jestem wstępnie na Bialetti Dama Deco' Nera 3 cup, ponieważ kawę będę piła zwykle sama, czasem z małżonkiem - zawsze cappuccino, dlatego razem z kawiarka chcę też kupić spieniacz do mleka tłokowy. Na stronie producenta widziałam nową Damę w kolorze czarno-różowym i bardzo mi się ona podoba, ale pytanie kiedy będzie dostępna w Polsce?.. Pewnie nie tak szybko :(

Oglądałam też kolorowe kawiarki firmy Forever i chciałam zapytać szanownych forumowiczów czy one rzeczywiście jakościowo odbiegają od Bialetti? A co z kawiarkami firmy GAT?

Będę wdzięczna za pomoc i cierpliwość doświadczonych posiadaczy kawiarek :)

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Postautor: Wit » sob 13 lis 2010, 21:36

Piję z kafetierki rano, gdy nie ma czasu na czekanie, aż "duży" się nagrzeje, a zapotrzebowanie na kofeinę też jest większe. No i rozmiar 3cups jest idealny.
Bialetti - solidna firma, a dystrybutor przemiły.
Vibiemme Minimax/Mazzer SJ/mieszanka Sandalj - Scarlatti robi na mnie największe wrażenie Obrazek

baz
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: baz » ndz 14 lis 2010, 0:17

O jak dobrze, że chociaż jedna osoba, potrzebuje podobną ilość kofeiny co ja :wink: Szczerze powiedziawszy trochę się wachałaem nad tym 3 cup. Po rozmowach z dystrybutorami byłem już prawie przekonany do 2 jki, ale nie, postawiłem na swoim, a tu taka miła niespodzianka;) Pozdrawiam serdecznie.

moniaczek

Postautor: moniaczek » ndz 14 lis 2010, 14:18

Witajcie!
Zaczynam moja przygodę z kawą. Interesuję się od jakiegoś czasu kawiarkami, głownie firmy Bialetti. Do tej chwily pijałam kawę z ekspresu na kapsuły Dolce Gusto - nie powiem, żeby kawa była zła, bo mnie bardzo smakuje, ale troszkę się znudziła, ilość smaków kawy ograniczona no i kawy dość drogo wychodzą. Teraz szukam czegoś innego.

Z forum tego dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o kawiarkach i ich rodzajach. Nastawiona jestem wstępnie na Bialetti Dama Deco' Nera 3 cup, ponieważ kawę będę piła zwykle sama, czasem z małżonkiem - zawsze cappuccino, dlatego razem z kawiarka chcę też kupić spieniacz do mleka tłokowy. Na stronie producenta widziałam nową Damę w kolorze czarno-różowym i bardzo mi się ona podoba, ale pytanie kiedy będzie dostępna w Polsce?.. Pewnie nie tak szybko

Oglądałam też kolorowe kawiarki firmy Forever i chciałam zapytać szanownych forumowiczów czy one rzeczywiście jakościowo odbiegają od Bialetti? A co z kawiarkami firmy GAT?

Będę wdzięczna za pomoc i cierpliwość doświadczonych posiadaczy kawiarek.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » ndz 14 lis 2010, 20:37

dystrybutor może zbyt często tu nie zagląda, ale wystarczy 1 telefon/mail do nich i będziesz wiedzieć co i jak ;)
Kupiłem Damę ostatnio, bardzo ładny produkt.... niestety nie różowy ;)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 14 lis 2010, 22:40

GAT, Forever są równie dobre jak Bialetti...

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » ndz 14 lis 2010, 23:09

Ja mam czarną Dame i..
Pierwszy minus - malowanie aluminium chyba nie do końca "zadziałało", tam gdzie kawiarka styka się z kuchenką farba się pościerała, a w jednym miejscu odparzył solidny jej kawałek (tak z 1,5cm) :(
Drugi minus - podczas transportu jej na weekend (w plecaku) ułamała mi się końcówka rączki :shock: Zszokowało mnie to, serio! Kurde, zawinięta grubo w polar, w plecaku, i ułamał się niemały kawałek aluminium :x Co prawda rączka jest w silikonie i nic nie odpadło luzem, ale ostatnie 2cm rączki jest.. nieco wiotkie :cry: "Szooook"
Tak trochę bez sensu, bo specjalnie zapłaciłem sporo więcej za Bialetti, by mieć solidny i porządny sprzęt w domu,a tu jakie jajo... No nic, zapewne to wina mojego egzemplarza... Ale czemu musiało się to przytrafić akurat mnie?? Obrazek

Edit:
Zdjęcia
Ostatnio zmieniony ndz 29 sty 2012, 16:40 przez cyrus, łącznie zmieniany 1 raz.
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

Wróć do „Moka, imbryk, kafetierka, syfon, tłoczek”