Clever Coffee Dripper

Jeśli ten dział rozrośnie się - oddzielimy poszczególne tematy.
Awatar użytkownika
nets
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: FP Bodum Chambord 0,35l, AeroPress, Hario Slim, Clever Dripper, młynek Bodum Bistro

Clever Coffee Dripper

Postautor: nets » śr 15 sie 2012, 18:34

1. Czy Clevera można postawić na termosie takim powiedzmy 0,35l lub 0,5l aby zawartość odrazu wlewała się do termosu?

2. Czy nie ma problemu aby Clevera można było używać tak jak Hario V60?

3. Kolejna rzecz to czy problemy z zaworem o którym ktoś pisał powtarzają się u innych osób korzystających z tego urządzenia?

4. Czy te problemy z zaworem mogą być spowodowane niezbyt starannym umyciem Clevera?

5. Filtry do Clevera mają ścięty stożek i czy w związku z tym pasują do niego filtry ze ściętym stożkiem które są ogólnodostępne w zwykłych sklepach?

6. Z tego co przeczytałem to do Clevera zaleca się filtry o rozmiarze 4 a filtry o rozmiarze 6 są trochę za duże, jak wygląda to w praktyce?

edtheduck
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: clever dripper | Porlex
mukka express | Aeropress

Re: Clever Coffee Dripper

Postautor: edtheduck » śr 15 sie 2012, 19:21

3) Z zaworem to mogłem narzekać ja, śpieszę donieść, że po rozebraniu CD jest lepiej, zaworek rzadziej przepuszcza.

5) Używam normalnych filtrów dostępnych w marketach oznaczonych numerem 4.
6) Nie spotkałem w sklepie tak dużych filtrów i ich nie testowałem. Numer 4 pasują idealnie, nie ma co kombinować.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » śr 15 sie 2012, 21:32

Często spuszczałem z CD kawkę do termosa 0.5l, można też zalewać pour-over ale zawór wtedy musi być otwarty. Ja z zaworkiem kłopotów póki co nie miałem.
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Awatar użytkownika
nets
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: FP Bodum Chambord 0,35l, AeroPress, Hario Slim, Clever Dripper, młynek Bodum Bistro

Postautor: nets » ndz 26 sie 2012, 21:44

Zrobiłem już kilka kaw w Cleverze i jestem bardzo zadowolony, dobrze że jednak się zdecydowałem na Clevera a nie na drippery Hario lub Tiamo.

Clever w użytkowaniu i zakupie będzie tańszy niż drippery Hario czy Tiamo, filtry nr 4 dostępne prawie wszędzie za kilka złotych w przeciwieństwie do droższych i trudniej dostępnych filtrów Hario i Tiamo.

Kolejna rzecz to odpada konieczność zakupu konewki do polewania i proces parzenia kawy jest o wiele prostszy niż w Hario czy Tiamo ale czy lepszy to się dowiem gdy kiedyś zakupię Hario lub Tiamo

Do pracy robiłem kawę w Aeropressie i wchodziła do małego kubka termicznego, za pomocą Clevera bez problemu zrobię kawę do termosu 0,35l lub 0,5l co wcześniej nie było możliwe bo Aeropress ma małą objętość

Awatar użytkownika
ziarenko
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: ziarenko » pt 21 wrz 2012, 11:50

proces parzenia kawy jest o wiele prostszy niż w Hario czy Tiamo ale czy lepszy to się dowiem gdy...
Intryguje mnie czy jest jakaś istotna różnica w smaku z naparu uzyskanego przy pomocy Clevera i Tiamo. Ktoś pił i ma jakieś porównanie ???
Bialetti Mukka Express, DeLonghi Caffe Treviso, AeroPress, i-2 mini, drip Tiamo, Tiamo Slim, Coffee Press Tiamo

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Postautor: Freezer64 » ndz 23 wrz 2012, 14:12

@ziarenko
Jeśli chodzi o Clevera z zamkniętym zaworkiem to z pewnością jest różnica, w końcu czas parzenia zupełnie inny, bo woda nie przelatuje szybko przez kawę tylko stoi parę minut ;)
Robiłem jakieś tam pseudo-doświadczenia na AP, ale lepiej niech wypowiedzą się posiadacze jednocześnie Hario/Tiamo i Clevera (zresztą chociałby Kawcio już coś pisał na ten temat).

Awatar użytkownika
ziarenko
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: ziarenko » pn 24 wrz 2012, 20:52

No właśnie nie mogę się zdecydować czy plastikowy clever czy bardziej dostojny :D -bo porcelanowy drip.
Bialetti Mukka Express, DeLonghi Caffe Treviso, AeroPress, i-2 mini, drip Tiamo, Tiamo Slim, Coffee Press Tiamo

Awatar użytkownika
da_sas
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Electrolux EEA 250, Saeco Nina Plus, I-mini2, Tiamo, Clever Driper.

Postautor: da_sas » wt 16 paź 2012, 21:43

2. Czy nie ma problemu aby Clevera można było używać tak jak Hario V60?
Kładziesz Clevera na kubku i zawór jakby nie istniał. Jak sądzę można spokojnie konefkować.
5. Filtry do Clevera mają ścięty stożek i czy w związku z tym pasują do niego filtry ze ściętym stożkiem które są ogólnodostępne w zwykłych sklepach?

6. Z tego co przeczytałem to do Clevera zaleca się filtry o rozmiarze 4 a filtry o rozmiarze 6 są trochę za duże, jak wygląda to w praktyce?
Filtr nr 4 (auchan) jest identyczny jak oryginalny więc pasuje.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » pn 22 paź 2012, 8:57

Rozmiar filtra to nie wszystko. Filtr filtrowi nie równy, testowałem np. Jana Niezbędnego i jest słaby. Filtryje wszystko, ma wyraźnie mniejszą przepuszczalność i rezultat w filiżance jest bardziej płaski i o niższym body. Polecam bardziej filtry od Technivorna, Filtropa albo Melitty.
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

mullen567
Sprzęt: nie mam

Postautor: mullen567 » pn 22 paź 2012, 21:30

Ja piłem z Clevera i Tiamo. Jak dla mnie wygrywa Clever :)

Awatar użytkownika
nets
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: nets » ndz 04 lis 2012, 21:23

Rozmiar filtra to nie wszystko. Filtr filtrowi nie równy, testowałem np. Jana Niezbędnego i jest słaby. Filtryje wszystko, ma wyraźnie mniejszą przepuszczalność i rezultat w filiżance jest bardziej płaski i o niższym body. Polecam bardziej filtry od Technivorna, Filtropa albo Melitty.
Kończą mi się zwykłe tanie filtry i chciałbym wypróbować jaka jest różnica pomiędzy zwykłym tanim filtrem a filtrami Melitty. Problemem jest dobranie odpowiedniego rozmiaru filtrów Melitty tak aby pasował do Clevera.

ObrazekObrazek

Mam pytanie czym te filtry różnią się między sobą oraz czy to są odpowiedniki rozmiaru 4?

Sprzedawca w sklepie nie umiał mi jednoznacznie odpowiedzieć czy będą pasować do Clevera lub Mocamastera oraz powiedzieć czym one się różnią. Były jeszcze inne typy filtrów ze zdjęcia poniżej ale po numeracji doszedłem do wniosku że nie będą pasować

Obrazek

Mam nadzieję że ktoś kto się orientuje w filtrach Melitty pomoże rozwiązać tę zagadkę ;-)

donkiszot
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: _

Postautor: donkiszot » pn 10 gru 2012, 15:16

Czy byłby ktoś tak miły i zmierzył dolne wnętrzności Clevera?
Chodzi mi o to na jaki największy kubek (średnica) mogę postawić dripper aby otworzyć zaworek? a jaki najmniejszy?

A gdyby komuś się wyraźnie nudziło ;) to chętnie też przyjąłbym wynik pomiaru w pionie: to znaczy na jaką głębokość zapada się zaworek? -- obrazowo, czy jest szansa aby wypustka z dzbanka ekspresu przelewowego otworzyła zawór gdy postawię Clevera na taki dzbanek?

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 10 gru 2012, 15:27

W CD stosuję zwykłe filtry "number 4" ;).

edtheduck
Sprzęt: clever dripper | Porlex
mukka express | Aeropress

Postautor: edtheduck » pn 10 gru 2012, 15:29

Średnica 95mm, minimum jakie musi mieć naczynie to jakieś 30mm :wink:

donkiszot
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: _

Postautor: donkiszot » pn 10 gru 2012, 15:41

Dzięki :kwiat:

Te 95mm to średnica dołu? czy średnica maksymalna naczynia na jakie można postawić?

Wróć do „Moka, imbryk, kafetierka, syfon, tłoczek”