Dzbanki do spieniania mleka

Awatar użytkownika
SzaChowieC
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Kawiarka|AeroPress|Drip|
Tiamo| Ascaso I-2 mini|
EEA 110| Ascaso Basic|
Kontaktowanie:

Re: Dzbanki do spieniania mleka

Postautor: SzaChowieC » sob 13 kwie 2013, 19:54

Tak, kształt dzbanka ma wpływ zarówno na spienianie jak i na wlewanie mleka. A dno nie może być kanciaste.

Awatar użytkownika
yogi02
zagląda od święta
Sprzęt: Zelmer Maestro - Hario Slim

Postautor: yogi02 » sob 13 kwie 2013, 22:20

To trzeba będzie się skusić. Dzięki.

Awatar użytkownika
Poe
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: {Zelmer 13Z010 || Hario V60-02 || Aeropress|| FrenchPress Kaiserhoff 600ml || Tygielek} Powered by Mazzer Super Jolly&&MACAP M2M&&Hario Slim
Kontaktowanie:

Postautor: Poe » sob 11 maja 2013, 12:16

Ja od kilku dni cieszę się Mottą Europa 0,5L. Choć do faktycznego "cieszenia się" jeszcze daleko... Do tej pory używałem dzbanka z Ikei o tej samej pojemności. I problemów na moim Zelmerze ze spienianiem, nie miałem, łącznie z wychodzeniem ładnych serduszek. A z Mottą teraz mam udrękę, muszę na nowo nauczyć się spieniać mleko (choć to już w miarę opanowałem) i wlewać je do filiżanki, żeby uzyskać cokolwiek. Bo na razie wszystko idzie pod cremę, niezależnie od tempa lania i odległości od powierzchni kawy... Nie sądziłem, że tak się podzieje O.O
Espresso: Red Brick Espressp by Square Mile
Drip/Aero:  Kostaryka Finca Licho by Mastro Antonio || El Salvador Kilimanjaro Pulped Natural by Square Mile
Portfolio

weakhead
Sprzęt: Aeropress + Hario Slim

Postautor: weakhead » ndz 12 maja 2013, 20:42

Co takiego jest w tych dzbankach, że tak ciężko je dostać w sklepach stacjonarnych? Kilka dni poświęciłem na poszukiwania w Szczecinie i nie znalazłem go nigdzie. W niektórych sklepach znalazłem całkiem imponujący asortyment sztućców, naczyń i rozmaitych akcesoriów do kawy, niemalże wszystko co potrzebuję, oprócz owego dzbanka właśnie.
Najdziwniejszą sytuację zastałem w sklepie Tchibo - na ekspozycji obok automatu na kapsułki stał sobie taki dzbanek właśnie, dokładnie taki, jaki potrzebuję - bez żadnego mechanizmu do spieniania, ot zwykłe naczynie. Kiedy jednak spytałem się panią z obsługi o cenę, okazało się, że nie jest na sprzedaż. Trochę mnie to zaskoczyło - produkt, do którego mogę podejść i pomacać z każdej strony jest niedostępny...

WojSob
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof Pid, Nuova Simonelli Musica, Mahlkönig Vario Home, Fiorenzato F6 D, Saeco MAC, Chemex, drippery, aeropress, syfon, phin.

Postautor: WojSob » ndz 12 maja 2013, 22:29

Szukasz konkretnego modelu czy też dzbanka do spieniania mleka w ogóle? Takie dzbanki można kupić w sklepach z wyposażeniem dla gastronomii, zwykle dostępne są tanie modele. Jak szukasz czegoś bardziej profesjonalnego, to zostają zakupy w sklepach internetowych z wyposażeniem dla baristów.
Tchibo ma w ofercie dzbanki do spieniania mleka. Pojemność około 500 ml, pomysłowa podziałka wewnątrz od 100 do 250 ml. Do latte art się nie nadają, ale jeżeli ktoś nie jest fanem rysowania na mleku, to mu w zupełności wystarczą. Dostępne dwa modele różniące się uchwytem, kosztują chyba po 40 zł.

weakhead
Sprzęt: Aeropress + Hario Slim

Postautor: weakhead » pn 13 maja 2013, 16:14

W tym wątku mowa w zasadzie tylko o metalowych dzbankach do latte art. O tym też traktował mój post. W Tchibo dostępne są dzbanki bez "dzióbka" oraz komplet - dzbanek + ręczny spieniacz. Czyli nie to, czego szukam. Natomiast dzbanek takiego typu, o jakim tutaj mowa był na wystawie, lecz nie na sprzedaż :(

Dzięki za info. Pozostają tylko sklepy internetowe w takim razie.

krystofffer
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: DeLonghi 14f

Postautor: krystofffer » pt 03 sty 2014, 12:15

Chciałbym na początek kupić sobie MOTTA "Aurora" 0,35 L, czy wiecie może czy jest możliwość używania go na kuchence gazowej oraz indukcyjnej? Oraz czy w ogóle można używać dzbanki do mleka na kuchenkach? Posiadam również ekspres z dyszą spieniającą ale o wiele łatwiej spienia mi się ręcznie, a gotowanie w garnku i przelewanie raczej nie wchodzi w grę bo zmienia się temp. mleka wtedy.

Awatar użytkownika
Oskar1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic, cà phê phin, młynek Iberital Challenge, Presso

Postautor: Oskar1 » pt 03 sty 2014, 14:36

Możliwość jest (przynajmniej na gazie bo na indukcjach się nie znam) - tylko po co? Te dzbanki są z grubej stali i specjalnie wyprofilowane żeby spieniać dyszą - jaki jest sens używania ich na kuchence skoro w każdym sklepie dostaniesz za kilka złotych zwykły kubek z nierdzewki który będzie się nadawał tak samo a będzie tańszy? Można ale po prostu go szkoda.

krystofffer
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: DeLonghi 14f

Postautor: krystofffer » pt 03 sty 2014, 15:42

Mnie chodzi o to żeby nie przelewać mleka z garnka do dzbanka, bo myślę że straci wtedy temp, oraz jest więcej do mycia. Spieniacz mam na baterie ręczny. Chyba że okaże się, że poprzez dyszę w ekspresie osiągnę lepsze rezultaty niż na chwilę obecną to w sumie mogę odpalać go tylko w tym celu.

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Postautor: ignacy » pt 03 sty 2014, 16:06

W takim razie zupełnie niepotrzebna Ci Motta, szkoda pieniędzy i kup sobie zwykły dzbanek z nierdzewki.
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

Teka
Sprzęt: Vibiemme Domobar Super, Mazzer Mini Electronic A

Postautor: Teka » pt 24 sty 2014, 19:37

Polecam Espro Toroid 2

darksmail
zagląda od święta
Sprzęt: Gaggia Classic

Postautor: darksmail » sob 29 mar 2014, 22:19

Zasugerowałem się opiniami tutaj i kupiłem mniejszy dzbanuszek do spieniania (0,35l) i musiałem go wymienić, ta objętość moim zdaniem starcza tylko na 1 cappuccino, na dwie filiżanki/ standardowe kubki potrzebujecie 0,6l

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 30 mar 2014, 8:20

Dwie filiżanki napełnić można mlekiem z dzbanka 350 ml, jeśli ich objętość jest przyzwoita :).

Awatar użytkownika
Oskar1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic, cà phê phin, młynek Iberital Challenge, Presso

Postautor: Oskar1 » ndz 30 mar 2014, 22:10

Chodziło mu o polskie cappu - takie z toną mleka i śladem kawy gdzieś przy dnie ;-)

A serio to ja 350ml też używam tylko do jednego cappu - na słabej Gaggi Classic łatwiej się spienia jak jest mało mleka więc wolę to robić na dwa osobne spieniania.

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Basic, AP, moka, tygiel, kubek, V60, Cellini Evo...

Postautor: piomic » sob 05 kwie 2014, 11:27

No u mnie 350 wystarcza na styk, żona krzywo patrzy jak nie dostanie resztek w dzbanku do wylizania...

Wróć do „Odbijaki, tampery, itp”