Dzbanki do spieniania mleka

Awatar użytkownika
Joanna T.
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: zazwyczaj dwugrupowe maszyny gastro

Postautor: Joanna T. » śr 10 wrz 2008, 21:01

No tak, ale kto trzyma dyszę pionowo na środku dzbana? Nie znam nikogo takiego...
Ale spróbować tego dzbanka bym chciała.
Blog o kawie i herbacie: libracafe.blogspot.com
Sklep z kawą i herbatą: sklep.libracafe.pl

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Postautor: Wit » czw 11 wrz 2008, 12:12

ten, jak to mówicie, dziwny kształt świadczy, mam nadzieję, że ktoś próbuje wprowadzić modyfikacje również do tej dziedziny przygotowywania kaw. Teoretycznie najbardziej klasyczny i najpopularniejszy dzbanek spokojnie wystarczy do wszystkich czarów z mlekiem, co nie znaczy, że i on nie "podda" się jakimś modyfikacjom. Nie miałem takich dzbanków w ręku, więc nie wiem. Ale efekty mogą być zaskakująco pozytywne.
A przy okazji, sporo kawiarni (kiepsko) sobie radzi bez żadnych dzbanków do spieniania. Widziałem już spienianie w kubku i w kociołku do podgrzewania mleka...
Vibiemme Minimax/Mazzer SJ/mieszanka Sandalj - Scarlatti robi na mnie największe wrażenie Obrazek

plonspio
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: francis francis x1
Kontaktowanie:

Postautor: plonspio » pn 15 gru 2008, 21:46

Joanno,posługuję się nim na co dzień i jestem zadowolony,choć podobny efekt mozna uzyskać w klasycznym dzbanku.Jak dowiedziałem się w Illy opracowano jego wewnętrzny profil tak by pomagał w otrzymaniu idealnej piany.Na początku potrzeba trochę cierpliwości by przyzwyczaić się do jego "przekoszenia".

Piotr

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » pn 15 gru 2008, 23:10

hmm ten ESPRO jakby skonstruowany pod Andreje która ma dwa otwory dyszy i dmucha nimi podobnie jak na rysunku. Ale w klasycznym dzbanku nie udaje mi się w pionie uzyskać wiru
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Awatar użytkownika
xczabajx
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: W pracy: LaMarzocco Linea z Mazzer Super Jolly manual
W domu: Bialetti Mukka / Bodum french press / Drip Hario z Hario Skerton

Postautor: xczabajx » pn 15 gru 2008, 23:26

Ten dzbanek od Illy jest bardzo urodziwy ale kiedy po spienianiu zostanie kilka bąbli to uderzam dnem dzbanka o blat i jest pięknie a w tym dzbanku trochę sobie tego nie wyobrażam. Uderzenie samym rantem dna nic nie da a uderzenie całą powierzchnią będzie nie możliwe przy pełnym dzbanku a nawet jeśli się uda to co najmniej niekomfortowo... ktoś tu moim zdaniem przekombinował :)
ESPRESSO TILL DEATH!

plonspio
Sprzęt: francis francis x1
Kontaktowanie:

Postautor: plonspio » wt 16 gru 2008, 8:08

Tak jak pisałem trzeba się przyzwyczaić ,także do "uderzenia całą powierzchnią",jest łatwiejsze gdy uderzasz o brzeg baru.A najfajniejszy jest dzióbek ułatwiający rysowanie.
"Kombinowali" :) projektanci Illy oraz Luca Trazzi (wzięty projektant i architekt) http://www.viceversa.com/Dynamic/Design ... mID,6.html
m.in. jego dziełem są kawiarnie Espressamente Illy.Jedna zresztą otwarta ostatnio w Warszawie.

kubaa.j
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: kubaa.j » śr 23 wrz 2009, 20:50

Witam

Czy ktoś z posiadaczy dzbanka 0.6 l mógłby zmierzyć jego głębokość, bo nie wiem czy dysza w moim ekspresie jest wystarczająco długa ?

pozdrawiam
Kuba

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Poszukuję.

Postautor: maro » śr 23 wrz 2009, 21:05

11 cm

kubaa.j
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: kubaa.j » śr 23 wrz 2009, 21:21

dzieki serdeczne :wink:

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere

Postautor: maro » śr 23 wrz 2009, 21:31

lub 9.5 cm (Frabosk) i tyle samo ma 0,35L tyle, że jest węższy. Ale nie martw się długością swej dyszy bo nie długość jest najważniejsza :wink: Grunt to dobra para :D

bmalkow
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: bmalkow » czw 24 wrz 2009, 7:50

A ja sobie kupiłem dzbanek 0.6l w Makro za 45zł.
I już mi obłazi rdzą. Myję oczywiście w zmywarce, podobnie jak mniejszy dzbanek od Janusza (pozdrawiam!), który wciąż wygląda jak właśnie wyjęty z pudełka.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 24 wrz 2009, 8:17

Rdzewienie to objaw ustawienia za dużego zmiękczania wody w zmywarce, oczywiście nie dotyczy to wysokiej jakości stali, ale na gorszej to od razu wyłazi. Albo jeżeli używasz środka "wszystko w jednym" to po prostu nie myj w zmywarce.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

kubaa.j
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: kubaa.j » czw 24 wrz 2009, 14:50

Dysza w moim nieszczęsnym zelmerze ma 8,5 cm , i się zastanawiam czy kupować większy czy mniejszy. Na razie spieniam w zwykłym kubku z nierdzewnej stali 0.5 l i nie jest źle tylko mam problem z zakreceniem mleka w koncowej fazie. Mam nadzieje ze to wina braku krągłości w tym kubku , a nie slabej mocy dyszy ...

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere

Postautor: maro » czw 24 wrz 2009, 21:18

Jeśli dysza ma 8,5 cm to bez problemu spienisz nią w litrowym dzbanku jeśli tylko pary Zelmerowi wystarczy :wink:

Awatar użytkownika
jarma
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: jarma » czw 24 wrz 2009, 22:26

dla małych domowych ekspresów to ja jednak polecam dzbanki 0.3l Pary na 0.5l może nie starczyć.
Andrejka Premium, Mazzer nie-taki-znowu-Mini, kawa: od rogera :)

Wróć do „Odbijaki, tampery, itp”