Dzbanki stalowe do spieniania mleka

Awatar użytkownika
math
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Dzbanki stalowe do spieniania mleka

Postautor: math » ndz 15 sty 2006, 21:00

Mam dość śmieszne pytanko do forumowiczów

Jakich dzbaknków do spieniania mleka używacie??? Chodzi mi o objętość dostępnych stalowych "mleczników"? Pytam bo chce sobie zakupić takowy i mam zgrzyt tzn moge zamowic 0,35 l i 0,6 l, który jest bardziej odpowiedni??

Andy

Postautor: Andy » ndz 15 sty 2006, 21:03

Mam oba - najpierw kupiłem ten większy i po pewnym czasie wyszło mi że w domu jest on za duży. Tewn mały w sam raz na 1 cappucino i łatwiej w nim spienić mleko w warunkach domowych.

Awatar użytkownika
math
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: math » ndz 15 sty 2006, 23:59

..dzieki, ..no nie wiem..no własnie boje się ze z 0,6 bede miał klopoty ze wzgledów gabarytowych. Zastanawiałem się nad 0,6 bo myslalem ze bedzie mi latwej spieniac mleko dla 2 osob. Po drugie w mniejszym łatwiej i szybciej mozna przegrzac mleko...

...musze się z tym przespac

Andy

Postautor: Andy » pn 16 sty 2006, 7:40

To nie kombinuj, tylko kup oba. Niedrogo jest w www.aroma.waw.pl

Awatar użytkownika
math
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: math » pn 16 sty 2006, 13:42

...pewnie tak zrobie....

jakby ktos jeszcze kiedyś szukał to znalazłem jeszcze takie oferty:

http://sklep.bartender.pl/index.php?cPa ... 83f10f2e36

http://www.robin.com.pl/sklep/dzbanek-do-mleka-1

Scandal
zagląda od święta

Postautor: Scandal » wt 17 sty 2006, 12:25

Witam. Widzę, że jest tu masa ludzi znakomicie znających się na kawie i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Jak wg Was powinien wyglądać idealny dzbanek do latte art? Większość tych, które spotkałem ma zaokrąglone "dziubki". Czy powinny być bardziej "ostre", żeby mieć większą kontrolę nad mleczkiem? Dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Andy

Postautor: Andy » wt 17 sty 2006, 12:48

Scandal, generalnie wszędzie piszą o w miarę ostrym zakończeniu. To pewnie jak z pisakami. Możesz użyć markera do tablicy, ale efekt na stickerze będzie kiepski. Lepiej użyć wtedy pisaka o cienkim końcu :wink:

math, apropos przegrzania kupiłem w Aroma termometr kontaktowy i nie ma możliwości przegrzać mleka :D .

bankroot

Postautor: bankroot » wt 17 sty 2006, 13:08

szczerze mówiąc to bardzo wątpie, aby te wszystkie "cudeńka" (poza oczywiście prostymi formami typu serduszko, jabłuszko czy gałązka) były robione za pomocą dzbanuszka.

Prędzej igłą ze strzykawki ...

Awatar użytkownika
math
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: math » wt 17 sty 2006, 13:18

szczerze mówiąc to bardzo wątpie, aby te wszystkie "cudeńka" (poza oczywiście prostymi formami typu serduszko, jabłuszko czy gałązka) były robione za pomocą dzbanuszka.
...bo nie są :)

Awatar użytkownika
math
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: math » śr 18 sty 2006, 20:36

hehehe...śmieszna sprawa ale żadna z wymienionych firm nie ma juz na składzie w magazynie dzbanków 0,35 l !!!! DEFICYT kubeczkowy.... są one sprowadzane ze Szwecji gdzie też podobno dostawcy ich nie maja......cóż za świat ? :)

bankroot

Postautor: bankroot » czw 19 sty 2006, 8:31

osobiście radzę kupić 0,6l.
w sam raz do spienienia mleka dla dwóch osób, dla 1 tez nie ma problemu

Andy

Postautor: Andy » czw 19 sty 2006, 8:51

Bankroot, jak pisałem mam oba. Wszystko zależy od konstrukcji (wielkosci) dyszy ekspresu. U mnie jest dość krótka i operując dzbankiem 0.6 l obijam nim ekspres. No i oczywiście w małym dzbanku szybciej się spienia mleko niż dużym - to kwestia wydajności dyszy w małym ekspresie - z boilerka 0.23l trudno spodziewać się dużej wydajności efektywności pary :( .

bankroot

Postautor: bankroot » czw 19 sty 2006, 9:31

tyz prowda.

Awatar użytkownika
math
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: math » czw 19 sty 2006, 10:30

..hehe...no 0,6 bedzie faktycznie za duży gabarytowo. Mój niewielki ekspres ma stosunkowo krótka dyszę, wiec boję się że bedzie mały problem.

0,35 znalazłem jeszcze tu:
http://www.eva-tec.pl/index.php?act=det ... 25&l=pl&s=

ciekawe czy też nie mają :)

jak nigdzie nie bedzie to wezme 0,6 lub bede się nadal bawił domowym sposobem :)

Andy

Postautor: Andy » czw 19 sty 2006, 10:36

zawsze w ramach opakowania zastępczego możesz kupić w hipermarkecie stalowy mały kubek za parę złotych i w nim spieniać. Jak się pojawią małe dzbanki to zrobisz upgrade sprzętu :wink: .

Wróć do „Odbijaki, tampery, itp”