Espro Clicker Convex 58mm - lenistwo...? Gadżeciarstwo...?

Awatar użytkownika
>Petrus<
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: RancilioSilvia, MacapM4, EsproClicker

Espro Clicker Convex 58mm - lenistwo...? Gadżeciarstwo...?

Postautor: >Petrus< » pn 22 lut 2010, 2:10

Tak! Zrobiłem to! 8) Nie miałem siły oprzeć się pokusie kupna wymarzonego tampera.... tym bardziej po zaskakującym i niezaplanowanym spotkaniu na grubość szybki wystawowej u Jersty......

Już mnie bawi myśl o forumowiczach próbujących udowodnić bezsens takiego zakupu......... zmartwię Was: MACIE RACJĘ!!!!!!! :lol: Nie ma sensu kupować Espro Clickera - za te same pieniądze można kupić używany ekspres do kawy...... albo starego zgruchociałego Malucha... albo 1,5 Bumpera...... albo milion i 1 innych dużo ciekawszych rzeczy..... TAK!!!

..... i co z tego? NIC.... To wszystko nie jest w stanie zepsuć mi mojej radości :-P.

Plusy:
- wygląda jak tradycyjny tamper, a nie jak medyczne narzędzie tortur szalonego naukowca :roll: ,
- przepisowa waga, świetna, wygodna rączka z wysokiej jakości ABS'u (....echhhhhh, gdyby tak orzech albo palisander......),
- dyskretnie daje znać, że to "JUŻ!"...... nie komentując tego chcemy z tym zrobić....... można nacisnąć słabiej, można docisnąć mocnej - ŻADEN PROBLEM! ...... tyle, że mamy pełną świadomość - czy było mniej, czy więcej, czy akurat.
- jedna zmienna mniej...... 8) Nie oznacza to, że nie zepsujemy dystrybucji, albo że nigdy nie przybijemy krzywo.......

PLUS ABSOLUTNY!!!!:
- moja 11 letnia córka, już któryś z kolei raz, od początku do końca SAMA ZROBIŁA DLA NAS ESPRESSO!!!!!!! I BYŁO BARDZO DOBRE :shock: .

Minus(y):
- cena............................................ no niestety tanio nie jest...... tak jak w oryginale.Trzeba być leniwcem-gadżeciarzem-kombinatorem-zaskórniakowcem, i do tego pozwolić na nieracjonalne poddanie się niepohamowanej chęci posiadania upragnionej nowej zabawki..... i gotowe,
- obciach -200pkt. do szacunku miłośników płaskich tamperów niedynamometrycznych - ale z tym da się żyć :lol: :lol: :lol: ,
- brutalna prawda, że kawa robiona z użyciem mojej za małej (57 mm) stalowej MOTTY smakowała zupełnie tak samo,.......... a może nawet lepiej :roll: .

Plus niezwiązany (offtopowy):

- Espro Clicker doskonale nadaje się jako przyrząd do ćwiczeń izometrycznych w samochodzie - wyciśnięcie kilkadziesiąt razy na wyprostowanym ramieniu 14kg....... może zmęczyć (mam od tego łapki jak Arnold....... ok! jeszcze nie mam, ale zamierzam :-P). Biorąc to pod uwagę..... odliczając cenę zestawu do ćwiczeń, którego już nie potrzebujemy - tamper wychodzi prawie darmo :D :lol: :D :lol: :wink: .

marand8
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki

Postautor: marand8 » pn 22 lut 2010, 17:53

to gdzie to cacko kupiłeś ? bo mi coś podobnego po główce łazi.
Izzo Alex Duetto II + Mazzer Mini E typ A

bmalkow
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: bmalkow » czw 25 lut 2010, 17:20

Petrus! No powiedz! Nie bądź taki!

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Poszukuję.

Re: Espro Clicker Convex 58mm - lenistwo...? Gadżeciarstwo..

Postautor: maro » czw 25 lut 2010, 20:37

u Jersty.
Przecie napisał gdzie kupił.

bmalkow
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Re: Espro Clicker Convex 58mm - lenistwo...? Gadżeciarstwo..

Postautor: bmalkow » pt 26 lut 2010, 7:08

u Jersty.
Przecie napisał gdzie kupił.
??? To sklep jakiś?

Awatar użytkownika
spinka2
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: spinka2 » pt 26 lut 2010, 7:29

Zobacz TU
GeneCafe -> Mazzer Mestre -> La Nuova Era Cuadra -> filiżanka

bmalkow
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: bmalkow » pt 26 lut 2010, 8:42

Zobacz TU
Oj… Bartuś, Bartuś… Chyba powinieneś napić się kawy zanim zaczniesz pisać na forum…

Dzięki spinka2 :)

KawaSowa
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: La Spaziale Vivaldi II, La Peppina, Arrarex Caravel
Mazzer Mini, KyM, Mocca

Postautor: KawaSowa » wt 04 maja 2010, 1:17

He he he
Kiedy kupiłem swoje La Spaziale, miałem już tamper Ergo Packer Schomera - też 53mm, bo wcześniej używałem Saeco Idea i po poszperaniu na różnych forach stwierdziłem że potrzebuję przeczytać książkę Schomera; więc razem z książką kupiłem i tamper...
w każdym razie, gdzieś z tych lektur home-barista i innych forów wyłoniła się chęć kupienia Vivaldiego a po tym jak już go kupiłem, zacząłem pisać i czytać na s1cafe, forum użytkowników ekspresów Vivaldi. Tam zaprzyjaźniłem się z jednym z użytkowników i dzięki niemu udało mi się kupić nagą rączkę, szczotki, przyzwoity knockbox (no dobrze... bumpera), książki Kennetha Davidsa, podstawkę do ubijania (tamping stand - też bumpera) i tamper - Espro :D . Bardzo zadowolony jestem, używam cały czas. Na dodatek mam dwa; płaski i zaokrąglony, a co zabawne jest niesamowicie, za jeden z nich - nie pamiętam już za który - zapłaciłem dwa razy więcej niż za drugi, ponieważ kupiłem go nie w USA ale w Europie. Kosztował prawie taką samą kwotę jak ten ze stanów, tyle że w euro a nie w dolarach i do tego jeszcze 22% podatku. LOL
Płaski lepiej nadaje się do pojedynczego siteczka niż zaokrąglony... wiem wiem, pedanteria i idealizm maniakalny. No cóż. :D
Tamper Schomera przerobiłem z pomocą miłego pana ze szlifierką na średnicę odpowiednią dla Caravela (to było tak po roku kiedy dotarła do mnie dźwigniowa inspiracja, a wraz z nią, muszę Wam powiedzieć, pedantyczne nastawienie zelżało... musiało... dźwigniowe ekspresy to inny wymiar espresso niż pompa).
Espro powoduje, że za każdym razem ubijam tak samo, jedna zmienna odpada.
Pawel
Mazzer Mini
KyM, Mocca

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Poszukuję.

Postautor: maro » wt 04 maja 2010, 9:09

nagą rączkę
Dobre ! Tego jeszcze nie słyszałem :wink:

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » wt 04 maja 2010, 10:11

...
Płaski lepiej nadaje się do pojedynczego siteczka niż zaokrąglony... wiem wiem, pedanteria i idealizm maniakalny. No cóż. :D
...
hmmm, a zawsze wydawało mi się, że jest na odwrót... przynajmniej dla sitek typu FAEMA Standard z cylindrycznym zwężeniem w pojedynczym, tak mi podpowiadała logika, ale może coś źle kombinowałem, generalnie używam tylko płaskich i też działa ;)
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

KawaSowa
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: La Spaziale Vivaldi II, La Peppina, Arrarex Caravel
Mazzer Mini, KyM, Mocca

Postautor: KawaSowa » wt 04 maja 2010, 15:24

działać powinno w każdą mańkę :)
możliwe że to kwestia subiektywna, a już z pewnością zależy od ekspresu i sitka.
U mnie, przy użyciu wygiętego do singli, pucyk po zaparzeniu nie do końca przylega do ścianek sitka i powierzchnia jest nieregularnie zmarszczona.

Ale liczy się to co w szklance... :)
Pawel
Mazzer Mini
KyM, Mocca

bmalkow
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Tak się tylko pochwalić chciałem&#8230;

Postautor: bmalkow » śr 17 lis 2010, 9:11

Od wczorajszego wieczora mam Espro Clicker 58 Flat :lol:
Zaraz idę się pobawić :twisted:

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » czw 18 lis 2010, 0:12

No i ?
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

bmalkow
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: bmalkow » czw 18 lis 2010, 8:09

No i… No i…
No i super! :)

Pierwsze wrażenie: ojej, to 14kg to tak leciutko jest?
Okazało się, że do tej pory robiąc kawę pracowałem jak przemysłowa zgniatarka do stali.
Młynek otrzymał zatem z pińcet obrotów w lewo na regulacji grubości a ja zrobiłem kolejne espresso.

Po zakończonej regulacji crema wyszła ładniejsza i nawet pojawiły się jakieś cętki, choć nieśmiało i niewiele.

Muszę przyznać, że espresso jest smaczniejsze. Nie wiem z czego ten tamper zrobili, ale pozytywnie wpływa na smak espresso :wink:

Teraz jedyny problem to ładowanie tej samej ilości kawy w sitko.

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » czw 18 lis 2010, 16:19

E..., to prostsze niż akt zakupu tampera.

Wróć do „Odbijaki, tampery, itp”