Tamper od sebfoto (allegro studiometeor)

Awatar użytkownika
machlo
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic, AeroPress, Ascaso I-Steel

Tamper od sebfoto (allegro studiometeor)

Postautor: machlo » czw 27 paź 2011, 23:47

Chciałbym się podzielić doświadczeniem z zakupu u użytkownika sebfoto (sprzedawca na allegro studiometeor). Kupowałem bezpośrednio przez forum. Przesyłka całkiem szybko doszła, ale po otwarciu przesyłki zawiodłem się. Stopka była solidnie porysowana i nie były to mikroryski, ale całkiem głębokie rysy i wgięcie (zaznaczone na jednym zdjęciu). Zdjęcia:
http://yfrog.com/4j201110272139j
http://yfrog.com/f3201110272141j
http://yfrog.com/15201110272142j
http://yfrog.com/np201110272143j
http://yfrog.com/9d201110272145j
http://yfrog.com/5s201110272147j
http://yfrog.com/0v201110272148j

Dodam, że sprzedawcy słowem nie zasugerował, że tamper może być jakkolwiek porysowany. Podczas transportu nie mógł się tak zniszczyć, bo obie części tampera były osobno zawinięte w kilka warstw folii bąbelkowej i włożone były do koperty bąbelkowej. Zapewne to jakieś leżaki magazynowe. W związku z tym problemem napisałem do sprzedawcy, przedstawiłem problem i pokazałem powyższe zdjęcia. Zaproponowałem zwrot tampera i kosztów przesyłki do sprzedawcy (dlaczego ja miałbym płacić za pomyłkę lub umyślnie wysłany wadliwy towar) lub zwrot 50% kosztów zakupu i tamper zostaje u mnie (rozwiązanie prostsze, a koszt dla sprzedawcy porównywalny z pierwszym rozwiązaniem). Sprzedawca nie zgodził się na żaden z wariantów i zaproponował wymianę (przesyłka na mój koszt) lub zwrot (również przesyłka na mój koszt). Uznałem, że jest to niepoważne zachowanie.
Piszę to aby, każdy mógł świadomie ocenić, czy chce kupić taki tamper od sprzedawcy, które co najmniej trochę kombinuje.

P.S. Do moderatora: jeśli napisałem w nieodpowiednim dziale, to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu i przepraszam za zamieszanie.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Re: Tamper od sebfoto (allegro studiometeor)

Postautor: kawcio » pt 28 paź 2011, 10:40

Cóż, mam od nich podobny wypukły tamper, kupiony od tego samego użytkownika. Mogę cię tylko pocieszyć, że mój też nie był doskonały, może nie wyglądał jak twój, ale miał wyraźne wgniecenie na krawędzi bocznej, a samo tocznie tej stopy pozostawia wiele do życzenia, jednak traktuję to jako coś budżetowego, prawdopodobnie wykonanego w Chinach, co w zasadzie działa, a porównując wykonanie do Reg Barbera...hmm widać różnicę, ale te też kosztują 4 razy więcej...
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pt 28 paź 2011, 11:02

Gdybym miał się przejmować takimi drobiazgami, to zwariowałbym. Przecież nie jest to biżuteria lecz narzędzie. Kupiłem takiż tamper i też ma on jakieś rysy, a jedna z krawędzi ma nieładne wgniecenie ;). Ale całość działa lepiej niż mój ulubiony Bumper :). Cena jest też bardzo dobra.

Awatar użytkownika
rafla
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Krups, Eureka, Ascaso, Jura, Bialetti

Postautor: rafla » pt 28 paź 2011, 11:25

Mam od nich Beyonda 58mm, był OK. Jeden z moich bardziej udanych zakupów. :D
"Yo I'm a lazy arse, scruffy hair, outa bed stumbling... Grumbling: Where's my Coffee?"

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pt 28 paź 2011, 11:35

Beyond kosztuje jednak co najmniej 2 x tyle, a mnie wcale nie pasuje... strasznie gruby jest ;).

Awatar użytkownika
rafla
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Krups, Eureka, Ascaso, Jura, Bialetti

Postautor: rafla » pt 28 paź 2011, 12:10

Jak już kiedyś pisałem kupiłem od nich za 70pln :D
"Yo I'm a lazy arse, scruffy hair, outa bed stumbling... Grumbling: Where's my Coffee?"

sebfoto
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Gaggia Classic
Kontaktowanie:

Postautor: sebfoto » pt 28 paź 2011, 13:28

Gwoli wyjanienia - zaproponowałem rozwiązanie zaistniałej sytuacji (wymiana na inny lub zwrot pieniędzy). Jednak Autor wątku nieustępliwie twierdzi, iż
umyślnie został wprowadzony w błąd. Faktem jest, iż tamper który wysłaliśmy jest nowy. Jak do tej pory nasi klienci byli w pełni zadowoleni z produktu.
Osąd autora jest nad wyraz subiektywny oraz równocześnie niezmiernie krzywdzący. Wypraszam sobie takie oszczerstwa co do rzekomego kantowania klientów. Wystarczy zerknąć na nasze komentarze.
Produkt jest krajowy i sprzedaliśmy ich wiele. Mieliśmy także większą ilość Beyond The Bean 58mm i 53mm, lecz zostały błyskawicznie zauważone i kupione przez klientów ze względu na atrakcyjną cenę.

Awatar użytkownika
machlo
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: machlo » pt 28 paź 2011, 13:46

Tylko dlaczego za odesłanie tampera w celu wymiany miałbym płacić ja? Przecież to Wasz błąd, że został wysłany taki tamper.

Awatar użytkownika
ranGo
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: e61

Postautor: ranGo » pt 28 paź 2011, 14:05

Ostatnie sztuki tamperów Beyond kupiłem w Makro gdzie cena była około 50 zł ale zawdzięczała ją temu że produkt miał zostać wycofany ze sprzedaży. Nie wiem jaka cena była u Was. Natomiast dziwy fakt że nie mogłyście dojść do porozumienia w sprawie tych parę rys…No i teraz taka szopka...

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 28 paź 2011, 14:12

Według prawa, niestety "koszty odesłania towaru ponosi konsument". Ale spotkałem się z taką praktyką, że wysyła się kurierem produkt sprawny, a kurier odbiera ten wadliwy. Jest to oczywiście chwalebna praktyka solidnych sprzedawców. Chociaż za te 20 zł jakiś ślusarz pewnie to wypoleruje jak lusterko i cały korowód wysyłania i odsyłania będzie w tym przypadku całkiem bez sensu. :wink:
Pozostaje jednak tylko pytanie, po co sprzedawać z premedytacją porysowane tampery?
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

jackpe
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: I-mini2, Ascaso Basic, FP.
Kontaktowanie:

Postautor: jackpe » pt 28 paź 2011, 14:56

Witam.
To mój pierwszy post pomimo tego, że czytelnikiem jestem już pod ok. dwóch lat.
Natomiast trochę sprowokowała mnie do napisania w/w dyskusja w której stawia się konsumenta w pozycji z góry przegranej. Otóż nie jest tak źle. Jeżeli towar został zakupiony od firmy, kupujący ma prawo zwrotu bez podania przyczyny. Otrzymuje pełny zwrot kosztów, wraz z kosztami wysyłki. Do tej pory niestety pokutuje przeświadczenie, że nie zwraca się kosztów wysyłki i jest to żerowanie na braku znajomości prawa przez nabywcę / konsumenta /.
O pełną wykładnię tego przepisu wystarczy się zwrócić do najbliższego Rzecznika Praw Konsumenta, lub poszukać wykładni na forum prawnym.
Jeżeli przedmiot został zakupiony pod osoby fizycznej mamy prawo w ramach rękojmi żądać naprawienia szkody, lub poniżenia ceny zakupu. Wystarczy po zakupie powiadomić w prawidłowy sposób sprzedającego o skorzystaniu z prawa rękojmi.
W przypadku w/w tempera sprawa jest oczywista i kupujący ma prawo skorzystać z jednego z proponowanych rozwiązań. Sprzedający oferując przedmiot sprzedaży nie zaznaczył, iż posiada jakiekolwiek wady, czym wprowadził kupującego w błąd.

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: nie mam

Postautor: maro » pt 28 paź 2011, 20:22

Te rysy i wgniecenia na materiale wynikają z tego, że tokarz się nie pieści z robotą tylko tłucze kolejne sztuki stopek byle szybciej i byle więcej. Biorąc pod uwagę niską cenę to sprzedawca idzie na ilość a nie jakość. Tamper jest ordynarnie wykonany moim zdaniem ale to w niczym nie pomniejsza jego funkcjonalności. Moim zdaniem żądanie czegość lepszego (ładniejszego) za tę cenę to po prostu ze strony kupującego zwykła BEZCZELNOŚĆ. Dobrze by było żeby ludzie w końcu zrozumieli że za niską cenę jest niska jakość.

Ja tydzień temu odebrałem stopkę z nierdzewki od tokarza jest piękna wypolerowana a materiał na nią był mój. Gdy zapytałem tokarza ile się należy za toczenie usłyszałem: "Materiał twardy więc na krowę pasuje wziąść".
Dla tych co nie wiedzą krowa to litrowa wódka. Stopka wyszła piękna więc dałem bez gadania 50 zł a ty machlo kupiłeś cały tamper za 75 zł.
Kupię ekspres dźwigniowy.

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » pt 28 paź 2011, 20:30

jackpe,
a jak udowodnisz że klient otrzymał porysowany tamper i jego roszczenia są podstwane ?? a nie np. otrzymał dobry ale z niewiadomych przesłanek stwierdził że chce naciągnąć sklep na koszty i prowokacyjnie go "zniszczył" ??
Druga kwestia czy można zwrócić towar używany?? i chyba jest też okres w którym można zwrócić produkt.
Kiedyś już pisaliśmy tu na forum na ten temat.

ps. napisałem to tylko dlatego że wiele rzeczy kupiłem w sieci, całkiem sporo także sprzedałem i nigdy nie miałem kłopotów z dogadaniem się, chociaż przypadki były różne i niespodziewane przypadki po obu stronach.
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

Awatar użytkownika
machlo
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: machlo » pt 28 paź 2011, 22:17

Te rysy i wgniecenia na materiale wynikają z tego, że tokarz się nie pieści z robotą tylko tłucze kolejne sztuki stopek byle szybciej i byle więcej. Biorąc pod uwagę niską cenę to sprzedawca idzie na ilość a nie jakość. Tamper jest ordynarnie wykonany moim zdaniem ale to w niczym nie pomniejsza jego funkcjonalności. Moim zdaniem żądanie czegość lepszego (ładniejszego) za tę cenę to po prostu ze strony kupującego zwykła BEZCZELNOŚĆ. Dobrze by było żeby ludzie w końcu zrozumieli że za niską cenę jest niska jakość.

Ja tydzień temu odebrałem stopkę z nierdzewki od tokarza jest piękna wypolerowana a materiał na nią był mój. Gdy zapytałem tokarza ile się należy za toczenie usłyszałem: "Materiał twardy więc na krowę pasuje wziąść".
Dla tych co nie wiedzą krowa to litrowa wódka. Stopka wyszła piękna więc dałem bez gadania 50 zł a ty machlo kupiłeś cały tamper za 75 zł.
A według mnie bezczelnością jest sprzedawanie tampera i przemilczenie przed zakupem tego, że tamper przyjdzie porysowany. Gdybym wiedział o tym przed zakupem, to nie byłoby problemu i mógłbym sam zdecydować, czy chce właśnie taki, a może wolę dołożyć do czegoś lepszego. Tu chodzi tylko o zasady - mam dostać dokładnie to, co zostało ustalone przed wpłatą pieniędzy. Nie było mowy o rysach, wgnieceniach, itp., więc ich nie powinno być. Zabawne jest to, że takie podejście do klienta i tego typu problemy występują, gdy zakupy robi się w Polsce (choć powoli się to zmienia). Sporo już rzeczy zamawiałem z USA, Chin, Hong Kongu, Singapuru i nigdy nie było takiej sytuacji, aby sprzedawca zostawił mnie niezadowolonego. Koszt przesyłki towaru z powrotem zawsze brali na siebie bez szemrania, a czasem nawet mówili, że nie muszę odsyłać i wyślą jeszcze raz drugą sztukę, jeśli koszt był w granicach kilkudziesięciu złotych. Diametralnie inne podejście do klienta.

sebfoto
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Gaggia Classic
Kontaktowanie:

Postautor: sebfoto » pt 28 paź 2011, 23:46

Tylko dlaczego za odesłanie tampera w celu wymiany miałbym płacić ja? Przecież to Wasz błąd, że został wysłany taki tamper.
Proszę nie kwestionować naszych intencji i nie sugerować celowego wprowadzania w błąd klientów. W interesie firmy nie leży działanie na swoją niekorzyść.
Takie postępowanie nie jest opłacalne. Nie mówię tutaj o korzyściach materialnych.
W wiadomości prywatnej (niestety do tej pory nie otrzymałem adresu e-mail) wyraźnie napisałem: koszt przesyłki do nas leży po Pana stronie, my opłacamy ponowną przesyłkę do Pana. Natomiast w przypadku rezygnacji koszt przesyłki ponosi kupujący. Równocześnie podkreślam, iż nie przyjmujemy przesyłek za pobraniem.
Ostatnie sztuki tamperów Beyond kupiłem w Makro gdzie cena była około 50 zł ale zawdzięczała ją temu że produkt miał zostać wycofany ze sprzedaży. Nie wiem jaka cena była u Was. Natomiast dziwy fakt że nie mogłyście dojść do porozumienia w sprawie tych parę rys…No i teraz taka szopka...
Nasza cena była na poziomie 70zł i oczywiście był to import. Ciekawi mnie kiedy w Makro była taka super oferta? Oni zwykle mieli kosmiczne ceny na wszystko.
Według prawa, niestety "koszty odesłania towaru ponosi konsument". Ale spotkałem się z taką praktyką, że wysyła się kurierem produkt sprawny, a kurier odbiera ten wadliwy. Jest to oczywiście chwalebna praktyka solidnych sprzedawców. Chociaż za te 20 zł jakiś ślusarz pewnie to wypoleruje jak lusterko i cały korowód wysyłania i odsyłania będzie w tym przypadku całkiem bez sensu. :wink:
Pozostaje jednak tylko pytanie, po co sprzedawać z premedytacją porysowane tampery?
Nie sprzedajemy wadliwego towaru. W przypadku niezadowolenia istnieje możliwość zwrotu.

Wróć do „Odbijaki, tampery, itp”