Ocena QuickMill Super Cappuccino

Subiektywne opinie użytkowników, recenzje, wrażenia z użytkowania
emilia95
Sprzęt: QM

Ocena QuickMill Super Cappuccino

Postautor: emilia95 » wt 03 lut 2015, 13:57

Użytkuję ekspress, o którym mowa w temacie 2 lata.Chętnie podzielę się z zainteresowanymi zakupem swoją subiektywną , poważną oceną.
Jeżeli ktoś zamierza kupić i chciałby się dowiedzieć , proszę o maila.

kuczi74
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Gaggia Classic + Quick Mill Apollo

Re: Ocena QuickMill Super Cappuccino

Postautor: kuczi74 » wt 03 lut 2015, 21:29

Mile widziana opinia tego ekspresu tu na forum, dla wszystkich. Chetnie poczytamy :-) zdjęcia zobaczymy?

emilia95

Postautor: emilia95 » śr 04 lut 2015, 9:00

Bardzo proszę.
Przede wszystkim - bardzo drogi - ja zapłaciłam 5679 zł, bardzo ciężki 17 kg, wożenie go do serwisu - udręka. Ja trafiłam na egzemplarz bardzo awaryjny, już po ośmiu miesiącach użytkowania , do wymiany była grzałka, powodowała zwarcie w instalacji elektrycznej w całym domu, po kolejnych od naprawy 14 miesiącach powtórka - znowu grzałka. W międzyczasie - zacięcie tłoka w dolnej pozycji - nie wiem jak się to nazywa fachowo. To z poważniejszych wad. Inne może już nie wady czy usterki ale sprawy które powodują, że nie mama dobrego zdania o tym ekspresie : bardzo źle spienia mleko ( chociaż to "super cappuccino"), nie ma wskaźnika zbyt małej ilości wody w zbiorniku, po włączeniu przycisku uruchamiającego robienie kawy, on ją mieli ( bardzo głośno zresztą) wypuszcza tyle wody ile zdoła pobrać a następnie piszczy, że mało wody, kawa więc wychodzi bardzo malutka , jest nie do wypicia trzeba dolać wody do zbiornika i powtórzyć proces , czyli marnowanie kawy. Zaznaczam przy tym, że woda w zbiorniku jest, ale chyba wg jakiegoś czujnika jest zbyt niski poziom do pobrania. Tylko dlaczego nie komunikuje tego wcześniej? Kiepski pomysł z zamykaniem drzwiczek na kluczyk, mimo tego w moim podczas fazy mielenia kawy , chyba wstrząsy w trakcie tego procesu otwierają drzwiczki i kawa po prostu nie wypływa, zamknięcie drzwiczek nie powoduje dalszego procesu napełniania filiżanki, trzeba zacząć od początku, znowu marnowanie ziaren. Poradziłam sobie z tym przyklejając plasterek.
Ponadto bardzo trudno ustawić właściwą grubość zmielenia ziaren , zbyt drobno kawa ledwo przelatuje przez sito, po co więc tyle poziomów grubości skoro właściwy jest tylko jeden? Poza tym kręcenie pokrętłem wymaga dużej siły. Podobnie z ustawieniem ilości kawy - jeżeli zbyt dużo wysypuje się do pojemnika płuczącego. Bardzo kiepski patent z rurką do spieniania mleka i tzw. spieniaczem - idiotyczne , nie dające rady ze spienieniem mleka urządzonko.
Crema nie jest zachwycająca, nawet jeżeli używam bardzo dobrej jakości ziaren.
Moje zdanie na temat tego urządzenia - nie jest warte swojej ceny, piłam kawę ( tego samego gatunku, żeby było jasne)z innych zdecydowanie tańszych i była znacznie lepsza.Nie wspomnę już o podstawowych funkcjach takich jak - czujnik " dolej wody bo nie zrobię ci kawy".
Może on ma jakiej inne zalety, dla mnie na dzień dzisiejszy nie odkryte, może ja trafiłam na jakiś felerny egzemplarz, no ale płacąc tyle kasy spodziewałam się naprawdę porządnej jakości i zastosowania podstawowych udogodnień .

Awatar użytkownika
RAF77
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Postautor: RAF77 » śr 04 lut 2015, 20:35

A nie można tak samemu zerknąć przed uruchomieniem czy jest woda?
Niby prosta czynność :-)
rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

emilia95

Postautor: emilia95 » czw 05 lut 2015, 12:22

Właśnie o to chodzi, że nawet jak jest woda w zbiorniku i myślę, że wystarczająca na dwie filiżanki, to chyba wg jakiegoś dziwnego czujnika musi pozostać jakaś jej ilość na dnie. Też jest to dla mnie dziwne. Sam zbiornik jest jakiś dziwny i nieporęczny. Nie zwróciłam na to uwagi przy zakupie.
A w ogóle to zauważyłam , że jak człowiek coś kupuje, obojętnie czy jest to urządzenie , samochód, mieszkanie to na pewne praktyczne aspekty nie zwraca uwagi, jest tak podekscytowany. Przynajmniej ja tak mam, a później problem.
Dlatego napisałam tą opinię , oczywiście z mojego punktu widzenia, komuś może to o czym piszę w opinii nie przeszkadza, ale innym może się przydać :wink:

Awatar użytkownika
RAF77
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Postautor: RAF77 » czw 05 lut 2015, 13:36

Każda opinia jest mile widziana na forum, bo to pomoże przy obiektywnej ocenie sprzętu.
rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Kliper
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: moka, DeLonghi 3200S
Kontaktowanie:

Postautor: Kliper » ndz 08 lut 2015, 12:46

To wersja ABS czy INOX? Jak sprawuje się programowanie kaw? Jak duże są możliwości regulacji? W jakich zakresach jest temperatura parzenia? Jest wyrażona w stopniach Celsjusza czy w ogólnie nazwanych poziomach? Jak szybko ekspres reaguje na zmiany parametrów? Ile jest poziomów ilości kawy w porcji? Czy to jest płynna regulacja?
Ludzie współcześni stworzeni są do narzekania. Z całego Achillesa widzą tylko piętę

emilia95

Postautor: emilia95 » pn 16 lut 2015, 7:01

Wersja ABS.Jakie programowanie kaw? Można tylko espresso, natomiast można regulować ilość wody, ilość kawy, stopień zmielenia.Co do pozostałych pytań , nie umiem odpowiedzieć. W instrukcji nic na ten temat nie napisano,sprzedawca nic mi na temat regulacji nie powiedział a ja nie odkryłam w nim żadnej możliwości i nie mierzyłam temperatury napoju w filiżance.Generalnie kawa była dosyć gorąca. Co do ilości kawy pisałam wcześniej.

Wróć do „EKSPRESY --- subiektywne opinie użytkowników”