ELECTROLUX EEA 110

Subiektywne opinie użytkowników, recenzje, wrażenia z użytkowania
Sylvek
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: DeLonghi Magnifica ESAM 3000B

ELECTROLUX EEA 110

Postautor: Sylvek » wt 25 sty 2011, 12:57

Witam!

Posiadam ten ekspres od miesiąca. Piję około 3 kawy dziennie więc już mogę coś powiedzieć o tym modelu.
Jest to najniższy model z gamy ekspresów Electroluxa więc cudów nie ma co oczekiwać. Ja kupiłem go za 290zł w RTV euro AGD. Był to świadomy zakup więc zawiedziony w żaden sposób nie jestem.

Zacznę od budowy i wyglądu:
Jeżeli chodzi o wygląd to są gusta i guściki ale mi akurat przypadł on do gustu i myślę, że wielu osobom może się podobać. Jeżeli chodzi o budowę/konstrukcję no to już niestety nie jest tak super bo poprostu ekspres jest plastikowy. Może być to zaletą jeżeli chodzi o wagę bo jest on stosunkowo lekki natomiast jest to wadą przy jego pracy ponieważ gdy pracuje pompka to ekspres drży i przy okazji drżą tez luźne plastikowe elementy i robi się wtedy trochę głośno. Mam tu na myśli pokrywkę zbiornika na wodą, tackę ociekową i tackę do podgrzewania filiżanek, która co prawda plastikowa nie jest ale też hałasuje. jeżeli bardzo stabilnie postawimy ekspres to całość trochę mniej hałasuje a czasem to wszystko się tak ładnie ułoży, że praktycznie słychać tylko pompę.
Tyle chyba o wyglądzie i budowie więc przechodzę dalej.

Sterowanie/obsługa:
Tutaj chyba za wiele nie napiszę ponieważ obsługa tego ekspresu jest banalnie prosta i nie nastręcza żadnych trudności.

Parzenie kawy i spienianie mleka:
Odkąd kupiłem ekspres jeszcze nie udało zrobić mi się kawy, która trafiłaby do zlewu. Raz wychodziła lepsza raz gorsza ale zawsze lepsza niż zaparzana w szklance plujka. Zauważyłem, że lepsza kawa wychodzi gdy najpierw po zagrzaniu wody przepuszczę jedną filiżankę "kawy bez kawy" czyli wodę przez pusty filtra a dopiero robię już właściwy napar. Crema zawsze wychodzi ale ekspres ma system crema i filtry z podwójnym dnem więc nie ma co się chwalić.
Jeżeli chodzi o spienianie mleka to jeszcze nie udało mi się spienić tak jak na filmach instruktażowych (chodzi o konsystencję) więc nie wiem czy to wina moja czy ekspresu. Dysza pary oczywiście działa. Po zagrzaniu ekspresu przez kilka sekund pluje wodą ale oczywiście to zgodnie z instrukcją. Potem leci już sama para.

Awarie/problemy
Jeżeli chodzi o jakiekolwiek awarie czy problemy to takowych jeszcze nie miałem. Nic nie cieknie, nie wylewa się, nie przerywa, nie wyłącza itp. Zobaczymy jak będzie za jakieś 6-12 miesięcy ale póki co nie jest źle.

Reasumując jeżeli ktoś chce kupić ekspres do 300zł to zdecydowanie polecam ten model Electroluxa ze względu na kompaktowe rozmiary, łatwość użycia, wygląd itp bo chyba za te pieniądze jest to bardzo sensowne rozwiązanie

Na koniec może wypiszę jeszcze zalety i wady jakie ja dostrzegłem:

ZALETY:
- stosunek ceny do jakości
- wygląd
- prosta obsługa
- bezawaryjny (narazie)
- da się zaparzyć dobrą kawę
- crema wychodzi
- możliwość spieniania mleka

WADY:
- plastikowy
- hałaśliwy
- brak możliwości postawienia kubka czy szklanki

jak coś będzie wychodzić z czasem to będę dopisywał.

Pozdrawiam
Sylvek

grorgewroc
Sprzęt: Zelmer 13z013

Re: ELECTROLUX EEA 110

Postautor: grorgewroc » śr 20 lut 2013, 20:11

A ja nie doczytałem wystarczająco, że ten Electrolux jest niemal cały z tworzywa i tylko pomalowany na kolor srebrny. Kupiłem i oddałem następnego dnia. Szukałem czegoś ze stali nierdzewnej. A ten może ładnie wyglądał ale bałem się postawić kubek na tacce ociekowej bo miałem wrażenie że farba z niej zejdzie. Tak- tacka też z tworzywa. A metalowa płytka ma której podgrzewają się filiżanki, była tylko luźno położona na wgłębieniu plastykowej obudowy.

Wróć do „EKSPRESY --- subiektywne opinie użytkowników”