Przywitaj się i napisz coś o sobie --- W TYM WĄTKU !!!!!!!!

Zarejestrowałeś się? przywitaj się!
depeszman
zagląda od święta
Sprzęt: Obecnie nie mam.

Re: Przywitaj się i napisz coś o sobie --- W TYM WĄTKU !!!!!

Postautor: depeszman » czw 17 maja 2012, 9:54

WITAM wszystkich Forumowiczów Caffe Prego :-)

wojtekmtb
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: wojtekmtb » ndz 20 maja 2012, 12:34

Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie ;-)

jerzyu
Sprzęt: Ascaso duo prof +isteel + Gene-Cafe

Postautor: jerzyu » pn 21 maja 2012, 19:46

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Jestem zarejestrowany już od prawie czterech lat i z rzadka - jak czas na to pozwala - zaglądam. Aż w końcu nadszedł czas, aby się ujawnić.
Kawę piłem od zawsze, od pierwszych kontaktów z Włochami (dwadzieścia parę lat temu) już tylko espreso. Oczywiście w kraju z przywiezionej włoskiej kafetiery, potem od rodowitego neapolitańczyka nauczyłem się przyrządzać na tej kafetierze "napoletano". Nie było to oczywiście prawdziwe espreso, ale było na tyle dobre, że jeszcze dzisiaj niektórzy odwiedzający mnie włosi mile je wspominają i czasem proszą o jego przyrządzenie ( oczywiście w pracy, gdzie dostępny jest tylko automat produkujący pseudoespreso). Potem był automat Krupsa. A potem zięć, którego nauczyłem pić dobrą kawę powiedział mi "tato, musisz sobie kupić prawdziwy ekspres, nie wypada, żebyś robił kawę na czymś takim, jak Krups". No i pojawił się Ascaso duo prof. Najpierw jeden - w domku w górach, bo tam częściej przyjmuję gości. Potem powiedziałem sobie, że ja też nie będę gorszy od moich gości i drugi Ascaso pojawił się w domu. A potem była wyprawa na Kilimandżaro i u jej podnóża kupiłem trochę kawy bezpośrednio na malutkiej plantacji. Przywiozłem, przyjechali goście, przyrządziłem i ... Szok, czegoś tak dobrego jeszcze nie piłem. Wcześniej używałem różnych gotowych mieszanek - raczej z górnej półki. Ale z tak dobrą kawą jeszcze się nie spotkałem. Sprowokowało mnie to do kupna Blue Mountain. Rewelacja, ale - i jest to zdanie nie tylko moje, ale wszystkich gości którzy u mnie tę kawę pili - kawa od Oscara ( to imię plantatora pod Kilimandżaro) była lepsza. No więc zamówiłem u Oscara więcej kawy - troche palonej, ale przede wszystkim zielonej, no i pojawiło się "ustrojstwo" po nazwą "Gene Cafe". Czekając na kawę od Oscara będę się teraz uczył prażenia.
No i stąd moje ujawnienie, bo będę na pewno potrzebował rad i pomocy.
Serdecznie pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt 22 maja 2012, 14:49 przez jerzyu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » wt 22 maja 2012, 6:02

Jakbyś rozwinął temat "Oskara"...(oczywiście w innym wątku), i może jakieś foto...?
Jakie to ziarna?
Pytam i tak z czystej ciekawości i chęci poznawczych... :dymek:
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

jerzyu
Sprzęt: Ascaso duo prof +isteel + Gene-Cafe

Postautor: jerzyu » wt 22 maja 2012, 8:00

Założę wątek jak przyjedzie. Kilogram, który przywiozłem (bo więcej się nie dało - samolot) "wyszedł" błyskawicznie - żadnych zdjęć niestety nie zrobiłem. Mam parę zdjęć z plantacji. Pozdrawiam

_michal_
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: isomac, graef cm 80,

Postautor: _michal_ » śr 23 maja 2012, 0:50

Witam,
Podglądam forum od jakiegoś czasu szykując się do zakupów w ramach przesiadki z Krups Dolce Gusto na Gaggię Classic z "dodatkami".
Dojrzałem do tego że dobra kawa to nie "szybka z kapsułki" a robiona spokojnie z ceremoniałem. Właśnie stąd decyzja o wydatkach na sprzęt kawowy i o dziwo nawet żona to wzięła na spokojnie mówić: "myślałam że to będzie droższe" :D

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

i jak to w życiu - zmiana decyzji w ostatniej chwili - zakupilem całkiem inny sprzęt niz było zaplanowane, ale mam nadzieje ze była to dobra decyzja.
Ostatnio zmieniony pt 01 cze 2012, 0:35 przez _michal_, łącznie zmieniany 1 raz.

andro

Postautor: andro » czw 24 maja 2012, 13:51

Dzień dobry.
Dołączam do grona forumowiczów z przyczyny prostej jak drut: zamarzyło mi się mieć własną kawiarnię.
Posiedziałem wczoraj sporo czytając dyskusje na tym forum, jakie toczyły się przez kilka lat i troszkę się przeraziłem. Widzę bowiem, że to nie jest taka prosta sprawa jak sklep czy punkt ksero. Jednak przespawszy noc stwierdziłem, że marzenie z głowy nie ulotniło się. Usiadłem zatem przed komputerem i zgodnie z założeniem tego wątku piszę kilka słów o sobie i swoich zamiarach. Mam 42 lata, pracuję za granicą, dużo nie ma mnie w domu. A tu kochana dziewczyna, którą chciałbym widzieć codziennie. Stąd myśl, żeby rozkręcić coś własnego. Lubimy dobrą kawę, słuchamy dużo jazzu, pijemy dobre wytrawne wina - dlatego zrodziła się myśl o Jazz Caffe. Nie jest to rzecz, którą się robi z dnia na dzień, więc postanowiłem pogłębić gruntownie wiedzę o wszystkim, co związane jest z kawą, kawiarnią i problemach związanych z otworzeniem, a także prowadzeniem takiego lokalu.
Jazz Caffe miałaby powstać w mieście liczącym ponad 200 tysięcy mieszkańców. Dobra muzyka, docelowo także na żywo, dobra kawa, muzyczny wystrój, również alkohol.
To może tyle na początek, lecę do działu ekspresów i młynków :)

Rummy
Sprzęt: czajnik :)

Postautor: Rummy » czw 24 maja 2012, 18:41

Elo Funfelo :) szybkie cześć :) potem napisze coś o sobie gdyż czas mnie goni ;/;/

Czarek100

Postautor: Czarek100 » pt 25 maja 2012, 10:36

Witam wszystkich! Mam na imię Czarek. Piszę ze Zgierza. Uwielbiam pić czarny napój zwany kawą. Ostatnio gustuję w kawach premium i chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o droższych coffee.

Pozdrawiam.

FestiwalKawy.pl

Postautor: FestiwalKawy.pl » pn 28 maja 2012, 15:21

Cześć!

Mam na imię Marek i piszę z Warszawy. Przed kilkoma minutami skończyłem spożywać kawę z mlekiem zakupioną za XYZ zł w automacie XMC. Nie mam pojęcia co jeszcze mogłoby Was interesować. Mam nadzieję, iż reszta informacji o mnie "wyjdzie w praniu" :D
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn 28 maja 2012, 15:43 przez ignacy, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód: post wieje reklamą - na czerwono edycja, marka i cena kawy, którą skończyłeś pić nie ma raczej nic wspólnego z tym wątkiem

pawel_z_wrocka
Sprzęt: Tchibo Cafissimo (1. generacji ;-))
Dwie dwunastoletnie kawiarki Bialetti

Postautor: pawel_z_wrocka » pt 01 cze 2012, 2:48

Dobry wieczór!

Jak łatwo się domyślić po nicku, nazywam się Paweł i mieszkam we Wrocławiu.

Bez kawy nie funkcjonuję, a ostatnio postanowiłem zacząć pić coś lepszego - ta z ekspresu kapsułkowego Tchibo przestała wystarczać. Szukając odpowiedniego ekspresu, trafiłem tutaj... i na razie nadal szukam.

Pozdrawiam wszystkich!

halbol
Sprzęt: Rancilio Silvia oraz Gaggia Baby Twin

Postautor: halbol » pt 01 cze 2012, 9:42

Mam na imię Bolesław i mieszkam w Staszowie (woj. świętokrzyskie). Od kilku lat poznałem prawdziwy smak kawy z ekspresu ciśnieniowego Gaggia Baby Twin, którego obsługę opanowałem chyba w niezłym stopniu. Gaggia służy mi zresztą z powodzeniem do tej pory.
W tym roku kupiłem natomiast ekspres (nowy) Rancilio Silvia i mam na samym starcie z nim problem. Mam nadzieję, że przy pomocy użytkowników forum Caffe Prego rozwiążę go.
Pozdrawiam wszystkich halbol

jablonex33
zagląda od święta
Sprzęt: Ascaso Dream

Postautor: jablonex33 » sob 02 cze 2012, 9:18

Witam i pozdrawiam z Lublina. Mam na imię Tomek i jestem kawoholikiem. Więcej grzechów nie pamiętam.

ralfk
Sprzęt: Gaggia baby dose

Postautor: ralfk » sob 02 cze 2012, 15:12

Witam, wszystkich serdecznie. Co do kawy, to pijamy właściwie tylko espresso :-)

pozdrowienia
Ralf

Awatar użytkownika
lugigi
Sprzęt: De'longhi

Postautor: lugigi » sob 02 cze 2012, 21:21

Witam serdecznie,
Jestem Wojtek, mieszkam w Warszawie. Wszędzie gdzie się da popijam czarne espresso :)

Wróć do „PRZYWITAJ SIĘ!”