Przywitaj się i napisz coś o sobie --- W TYM WĄTKU !!!!!!!!

Zarejestrowałeś się? przywitaj się!
gruto
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: był Bork, Gaggia Classic, teraz Ascaso

Re: Przywitaj się i napisz coś o sobie --- W TYM WĄTKU !!!!!

Postautor: gruto » ndz 17 cze 2012, 14:49

Witam mam na imię Tomek , 42 wiosny - miałęm BORKA ....padł , i zaczynam poszukiwania nowej maszynki ............pozdrawiam

smartycar
zagląda od święta
Sprzęt: KRUPS XP 7240

Postautor: smartycar » pn 18 cze 2012, 23:35

Witam,

Nazywam się Mariusz, zwany przez większość znanych mi osób Maniek. Bez kawy nie potrafię żyć... :)

Pozdrawiam.

Początkujący24
Sprzęt: nie mam

Postautor: Początkujący24 » wt 19 cze 2012, 18:41

Witam

Zgonie z tradycją witam wszystkich serdecznie jako nowy użytkownik forum.

Pozdrawiam
Paweł

Benito_Gdynia
zagląda od święta
Sprzęt: Ascaso Dream + i-2

Postautor: Benito_Gdynia » śr 20 cze 2012, 14:31

Cześć :D

Z forum i wiedzy w nim zawartej korzystam już od dawna, ale chyba jednak wypadałoby się przywitać.
Kiedyś, jakieś 10 lat temu nie wyobrażałem sobie jak można pić kawę i się tym zachwycać....teraz już wiem.
Jestm uzależniony od kawy :D
Sprzęt mam słabiutki, ale dzięki Wam kawa smakuje znacznie lepiej. Dziękuję :D

Pozdrawiam,

Tomek

smashed
zagląda od święta
Sprzęt: Bialetti

Postautor: smashed » czw 21 cze 2012, 12:00

Halo halo test pierwszego postu :-) Witam wszystkich i dziękuję za merytoryczne podejście do parzenia kawy :-)

danny176
zagląda od święta

Postautor: danny176 » czw 21 cze 2012, 14:51

Cześć wszystkim
Jestem tu od niedawna i bardzo podoba mi się to forum,bo można się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy na temat kawy i sprzętu kawowego.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Daniel

Awatar użytkownika
Silvio Dante89
Sprzęt: Bialetti moka express 3cup,Hario Slim.

Postautor: Silvio Dante89 » pt 22 cze 2012, 17:26

To mój pierwszy post na tym forum,więc witam wszystkich użytkowników oraz załogę modów i administratorów tego jakże świetnego serwisu.
Przeglądam forum od niedawna i uznałem,że wypada się wreszcie zarejestrować.Sympatykiem, a w zasadzie maniakiem i nałogowcem :twisted: kawy jestem od momentu w którym pierwszy raz jej spróbowałem ;). Moja przygoda z prawdziwą kawą dopiero się zaczyna.Zawsze piłem "zalewajki" ale wiedziałem,że już dawno trzeba przejść na wyższy poziom, aby wyciągnąć z tego zacnego napoju jak najwięcej.Obecnie jestem na etapie makinetki/kawiarki,kupna porządnego młynka, zatem to dopiero prolog do mojej przygody
z prawdziwą kawą.To forum jest dla mnie nieocenionym źródłem rzetelnej i solidnej wiedzy o kawie i nie tylko :wink:.
Pozdrawiam Silvio 8)

etomk
Sprzęt: Saeco Philips Nina Plus

Postautor: etomk » pt 22 cze 2012, 17:27

witam!
dzisiaj kupiłem saeco ninę plus, w pracy trenowałem na de lohghi 190. Muszę przyznać, że początki na Ninie trudne. Kolba mocuje się mniej pewnie niż w de longhi. Kilka razy woda wyciekła mi, mimo że kolbę ciężko jest przecież źle osadzić (powraca w lewo). Nie wiem jaka tego może być przyczyna, robiłem to starannie i dosyć mocno. Parzyłem tchibo milano zmieloną dzisiaj w firmowym sklepie. Kupiłem też 125 g SICILIANA (z robustą) na próbę. Trochę zdenerwowały mnie te przecieki, no i mało praktyczny sposób wlewania wody (de lohghi górą). Crema czy też jej namiastka znacznie lepsza niż w DL, ale tam (w pracy) parzę jacobsa espresso (czasami przytyka). Jeżeli chodzi o miarkę do Niny to 1 i 1/2 płaskiej łyżeczki tej Tchibo mało nie zabiła mojej żony, chociaż filiżanka do większych należy. Spienianie mleka na razie klapa, ale to pierwszy raz więc się nie przejmuję. W pracy nie spieniam. Oby z tą kolbą było lepiej, zapytam o to w innym dziale forum,
pozdrawiam serdecznie

west
Sprzęt: Krups Orchestro, moka Ikea

Postautor: west » pn 25 cze 2012, 0:28

Witajcie!
Forum czytuję już od dłuższego czasu, wiele mi pomogło w starciach z ekspresami głównie. Dotychczas używałem kolbowego Krupsa i De Longhi, przerzuciłem się na automat Krups - z oszczędności czasu, niestety...
Kawę uwielbiam, zwłaszcza przelewową - za to cenię Starbucks. Ich mieszanki w tym przypadku są niesamowite (ciastka nota bene też :D), nigdzie indziej nie zdarzyło mi się wypić czegokolwiek lepszego. Nie dotyczy to jednak ich kaw na bazie espresso, ale nie można mieć wszystkiego.
Pewnie zabrzmi to już jak typowe cliche, ale bez kawy nie wyobrażam sobie poranka, tak jak bez papierosa. Zwykle właśnie kubek czarnej przelewowej jest u mnie na pierwszym planie - niemniej jednak nie planuję zakupu brewera do domu.
Mam nadzieję, że dzięki Wam wszystkim uda mi się chociaż troszkę wgłębić się w tajemnice tego 'naparu' :)
Pozdrawiam!
west

mamak11
zagląda od święta
Sprzęt: Gaggia Baby Dose

Postautor: mamak11 » pn 25 cze 2012, 9:51

Dzień dobry wszystkim Państwu!
Jesteśmy- Julita i Maciej z Olsztyna- początkującymi miłośnikami dobrej kawy. W zeszłym tygodniu kupiliśmy ekspres Gaggia Baby Dose troche kawy mielonej i ćwiczymy przygotowywanie ekpresso. Jak dotąd wszystko się udaje-jest crema i aromat, chociaż kawa cieniutka. W planach zakup młynka-naczytaliśmy się na temat jego znaczenia. Na razie myślimy o zakupach kaw mielonych z palarni polskich w internecie w małych ilościach. Kawy jednorodne. Będziemy poszukiwali swoich ulubionych smaków i aromatów. Krótko mówiąc dużo frajdy i zabawy przed nami. Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów

anaaarchia
Sprzęt: Bialetti dama

Postautor: anaaarchia » wt 26 cze 2012, 23:28

dobry wieczór:) trafiłam tutaj dzisiaj, w poszukiwaniu porady . Niestety wygląda na to, że mojej Damie już nic nie pomoże. W oczekiwaniu na nową kawiarkę zapoznaję się powoli z kolejnymi wątkami i tematami. Sadzę, że dzięki temu forum i Forumowiczom 'znajomość' z nową Damą będzie bardziej owocna niż z obecną:) ajjjj jak dużo o kawie jeszcze się muszę dowiedzieć!
a.

RoshaQ

Postautor: RoshaQ » śr 27 cze 2012, 13:46

Witam jestem nowiutki :) znalazłem się tutaj w poszukiwaniu ekspresu do kawy. Sam kawy zbytnio nie pijam :) jedynie Cappuccino owszem :P

ula-otr
Sprzęt: Nivona 850

Postautor: ula-otr » śr 27 cze 2012, 16:31

Witam serdecznie,

mam na imię Ula i od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką ekspresu marki Nivona model 850. Kawę zaczynam odkrywać :):) Z dawnych czasów pamiętam okropnie kwaśną "zaparzajkę" ze szklanki.... ale teraz to już cuda można robić. Kawę odrazu ze spienionym mlekiem.... pychotka.

pozdrawiam wszystkich
ula

Amcia12

Postautor: Amcia12 » pt 29 cze 2012, 12:28

Witam! :)
Mieszkam w małym-malutkim miasteczku i wymyśliłam sobie otwarcie kawiarenki....Mam ogromną nadzieję, że lektura tematów forum bardzo mi w tym pomoże :) Będę miała mnóstwo pytań i liczę na życzliwe odpowiedzi/podpowiedzi albowiem jestem "chodzącą niewiedzą" w tym temacie :D Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów :)

Luckyy
Sprzęt: przelewowy Severin :)

Postautor: Luckyy » pt 29 cze 2012, 21:56

czesc,

czytałem juz od dłuzszego czasu i przyszedł czas, żeby zacząć pisać ;-)

Wróć do „PRZYWITAJ SIĘ!”