Przywitaj się i napisz coś o sobie --- W TYM WĄTKU !!!!!!!!

Zarejestrowałeś się? przywitaj się!
bernard
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Re: Przywitaj się i napisz coś o sobie --- W TYM WĄTKU !!!!!

Postautor: bernard » pn 29 paź 2012, 18:06

Cześć jestem Bernard

Maniac
Sprzęt: Dom - Jura

Postautor: Maniac » wt 30 paź 2012, 10:07

Witam,
Nazywam się Maniac,
Od dłuższego czasu czytam to forum. Zaczęło się od chęci kupna automatu do domu, mój wybór padł na Jurę ENA 3.
Kawę lubiłem od zawsze jednak dopiero po zakupie powyższego urządzenia "wpadłem".

Od tej pory zwiedziłem już prawie wszystkie cenione kawiarnie Warszawskie i doszedłem do wniosku, że przyszedł czas na otwarcie własnej kawiarni. :)
Uważam, że to jest to co zawsze chciałem robić, czas więc zwinąć dotychczasowy biznes i część oszczędności włożyć w klimatyczną kawiarnie z dobrą kawą.
Mam nadzieje, że znajdę wsparcie co u niektórych doświadczonych osób z forum, które pomogą mi w niektórych dręczących mnie kwestiach.

Nie martwcie się jednak, że pokazał się kolejny który będzie zadawał durne pytania typu "podajcie mi namiary na dobrą cukiernie", czy "podajcie mi namiary na katering", lub "podajcie mi jaką kawę mam kupić i skąd mam brać papier toaletowy".
Myślę, że osoby które zadają takie pytania nie mają szans na otwarcie nie tylko kawiarni, ale nawet straganu z ziemniakami.
Na koniec jeszcze raz witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie.

krzyc4

Postautor: krzyc4 » wt 30 paź 2012, 20:16

witajcie
espresso pijam bez umiaru od lat, ale dopiero dziś zostałem posiadaczem ISOMAC VENUS, mam nadzieje że z Waszą pomocą wycisnę z niego to co najlepsze.

Lotka
Sprzęt: EEA 260

Postautor: Lotka » sob 03 lis 2012, 8:24

Witam!
Jestem z małej mieściny w kuj-pom. Podobno to najmniejszy powiat w Polsce ;-)
Forum podczytywałam od jakiegoś czasu.
W końcu mam już swój sprzęt. EEA 260. Wiem, że dla wielu osób będzie on "byle-jaki", ale "kura domowa", matka dwójki dzieciaczków ma raczej ograniczony budżet ;-)
Ja jestem zadowolona z zakupu i to tylko się liczy ;-)
No i teraz "dorosłam" jeszcze do młynka żarnowego. Miałam tylko zwykły, ale widzę, że nie da rady ;-)
Pozdrawiam!

taluk
Sprzęt: DeLonghi ESAM 5600

Postautor: taluk » ndz 04 lis 2012, 20:11

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

Mam na imię Tadeusz, od września stałem się właścicielem ekspresu DeLonghi ESAM 5600
a od miesiąca czytam z zainteresowaniem to forum.

coffee_lover

Postautor: coffee_lover » pn 05 lis 2012, 10:35

Witam wszystkich forumowiczów, którzy nie mogą żyć bez kawy! Miłego dnia :)

Awatar użytkownika
wojstank
zagląda od święta
Sprzęt: Gaggia Classic, Moka Bialetti, Clever Dripper, Phin 140ml, Hario Slim, Zassehaus

Postautor: wojstank » pn 05 lis 2012, 16:36

Ave,
Kawę pijam od lat a forum śledzę od jakiegoś czas i dzięki niemu odkrywam pełny smak kawy.
Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów!

Awatar użytkownika
JaroMisiek
zagląda od święta
Sprzęt: turecki tygielek, Izzo Alex Duetto 2, Macap MX

Postautor: JaroMisiek » pn 05 lis 2012, 19:49

Witam serdecznie wszystkich, którym tematyka związana z kawą nie jest obojętna.
Minęło ponad dwa lata, kiedy po raz pierwszy trafiłem na tutejsze forum (w zasadzie tylko po to, by utwierdzić się w przekonaniu właściwego wyboru ekspresu domowego; żyłem w przekonaniu, że jestem odosobnionym przypadkiem człowieka, którego podniebienie wymaga „czegoś więcej” i czar prysł – nie jestem wyjątkowy! Ludzi podobnych okazało się być całkiem sporo). Czytając kolejne wątki mój „zestaw marzeń” ewoluował i do tej pory jeszcze się nie zmaterializował (choć pierwotny budżet został potrojony; nie przyznam się jakie były początkowe preferencje :oops: ). Mam nadzieję, że to już ostanie tygodnie bez dobrego ekspresu i młynka.
Do tej pory nawet nie musiałem zadawać pytań, w jakimkolwiek wątku, bo odpowiedzi na wszelakie rozterki udawało się wyszukiwać z wątków już istniejących, a część postów wręcz miałem wrażenie, że są mojego autorstwa (oczywiście te z pytaniami). Pozwalało mi to zresztą na „szersze” ogarnięcie tematyki forum (nie tylko wybór ekspresu, czy młynka). Miałem okazję dzięki forum trafić do jednego z dystrybutorów kaw, o którym nie miałem pojęcia, a okazał się rezydować nieopodal (przy okazji odbioru towaru być zawsze częstowany wyśmienitym espressi).
Tym samym przyszło mi się wreszcie przywitać i podziękować za zaangażowanie osobom, które aktywnie uczestniczą w forum.

Pozdrawiam;
Jaro

radegast

Postautor: radegast » śr 07 lis 2012, 12:08

Witam wszystkich forumowiczów. Dopiero zaczynam przygodę kawową. Mam nadzieje, że pomożecie :)

Awatar użytkownika
GIGGY
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: DREAM Red & I-2 Red ... Ascaso rulezz !!!
Kontaktowanie:

Postautor: GIGGY » śr 07 lis 2012, 20:37

hello,

Jestem tu nowy :) Dzień Dobry :) a raczej wieczór ... no i akurat dziś nie wiem czy dobry ... :(
---
Pzdr Greg

Awatar użytkownika
Pilot353
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Ascaso Steel Prof PID
Mazzer SJ

Re: Odp: Przywitaj się i napisz coś o sobie --- W TYM WĄTKU

Postautor: Pilot353 » śr 07 lis 2012, 20:46

Zawsze może być gorszy a skoro może być gorszy to obecny dzień nie jest taki zły, Gdyby był zły to nie mógł by być inny gorszy od tego który jest. Więc głowa do góry i nie bój się, jutro też jest dzień i oby nie był gorszy od dzisiejszego. Chyba że już gorszego być nie może. Gdybyś doszedł do podobnego wniosku czytaj od początku. 8-):mrgreen:

Awatar użytkownika
>Petrus<
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: RancilioSilvia, MacapM4, EsproClicker

Postautor: >Petrus< » sob 10 lis 2012, 7:42

Witam. Nazywam się Piotr. Piję od 6 lat. Od 3 lat mieszkam z Silvią. Cieszę się, że jestem tu razem z Wami.

fafol_pl
Sprzęt: Zelmer Crema

Postautor: fafol_pl » sob 10 lis 2012, 15:14

Witam mam na imię Grzegorz, mam tylko 16 lat ale mimo to uwielbiam smak kawy, mój tata lubi espresso, rodzeństwo czasem wipije latte macchiato, a ja kiedy tylko mam trochę wolnego czasu, lece do ekspresu i próbuje, tu latte arta tutaj poeksperymentuje z ubiciem, drobnością zmielenia itp. Zarejestrowałem się na tym forum, aby robićjeszcze lepszą kawę i posłuchać waszych rad. Posiadam ekspres Zelmer Piato. Witam.

Awatar użytkownika
Geralt0073
Sprzęt: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, Mazzer Super Jolly, LaCimbali Cadet, Tiamo Mini Slim Hybrid, Turecki młynek ręczny

Postautor: Geralt0073 » sob 10 lis 2012, 17:43

Nie dość, że mój imiennik, to jeszcze w moim wieku :D
Witam serdecznie.
Jestem monarchistą.

fafol_pl
Sprzęt: Zelmer Crema

Postautor: fafol_pl » sob 10 lis 2012, 18:14

Arrr...Nie dość, że imiennik to lubi geralta :D :D :D

Wróć do „PRZYWITAJ SIĘ!”