Przywitaj się i napisz coś o sobie --- W TYM WĄTKU !!!!!!!!

Zarejestrowałeś się? przywitaj się!
bogblasz
zagląda od święta
Sprzęt: NIVONA 850 Caferomatica

Re: Przywitaj się i napisz coś o sobie --- W TYM WĄTKU !!!!!

Postautor: bogblasz » wt 19 lut 2013, 14:11

Witam seredcznie!!! :) Jestem użytkownikiem Nivona 850 od lipca 2012. Od tego czasu smak porannej kawy przed pójściem do pracy jest bezcenny.

KrisW
Sprzęt: "nie mam"

Postautor: KrisW » wt 19 lut 2013, 23:01

Witam.
Mieszkam w okolicach Ostrowa Wlkp. Na Caffeprego trafiłem w poszukiwaniu opinii o ekspresach. Mam nadzieję że dzięki forum wybiorę odpowiedni sprzęt i będę mógł delektować się pyszną kawą.

krista68
Sprzęt: nie mam

Postautor: krista68 » śr 20 lut 2013, 22:34

Witajcie drodzy wielbiciele dobrej kawy.
Jak niektórzy z Was, zdecydowałem się zarejestrować na tym forum z uwagi na konieczność zakupu ekspresu do maleńkiej, specjalnie piszę maleńkiej, bo zaledwie 30 metrowej herbaciarni gdzie mam zamiar serwować również DOBRĄ KAWĘ. Nie liczę na tłumy, gdyż miejscowość w której otwiera się lokalik, liczy zaledwie 20 000 mieszkańców. Mam jednak zamiar serwować wyśmienitą małą czarną, którą może uda mi szerzej rozpropagować w śród miejscowej ludności. Wiem że każdy Polak pija to i owo ale w zaciszu domowym, chciałbym aby smakosze trafili do mnie. Wiem że dzięki Waszej wiedzy i doświadczeniu, będę mógł wybrać odpowiednie urządzenie. Wiem również, że czasami trzeba wybrać pomiędzy ceną a marką (jakością) ale to są już kompromisy, na które będę musiał się zdecydować. Jeśli ktokolwiek przeczyta to co napisałem, proszę o jakieś rady.
Pozdrawiam Krzysztof.

krzysiek ardie
Sprzęt: Jura Impressa C5

Postautor: krzysiek ardie » pt 22 lut 2013, 10:28

Cześć ! mam na imię Krzysiek jestem wielbicielem kawy i dobrych ekspresów, obecnie korzystam z Jura Impressa C5.

lub
Sprzęt: Krups

Postautor: lub » pt 22 lut 2013, 22:29

Witam Wszystkich forumowiczów i pozdrawiam z Lublina.

maciekz
zagląda od święta
Sprzęt: Rancilio Silvia, Mazzer Super Jolly, Aeropress

Postautor: maciekz » pt 22 lut 2013, 23:15

Dobry wieczór,
zgłaszam się jako wielbiciel owocowo-kwaskowego espresso :) .

Awatar użytkownika
danata
zagląda od święta
Sprzęt: Ascaso Dream

Postautor: danata » ndz 24 lut 2013, 14:29

Dzień dobry. Mam na imię Danuta i mieszkam w Pruszkowie koło Warszawy. Dobrą kawę uwielbiam i poszukując nowych smaków i nowego ekspresu trafiłam na to forum. Miałam „ekspres” ariete Roma de Lux. Na szczęście zepsuł się. Poszukuje nowego a i im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie, ale szukam dalej. Mam nadzieje że kupię dobry ekspres i będę mogła również podzielić się swoimi przeżyciami przy zaparzaniu tego boskiego naparu.

wojtekjod
Sprzęt: delonghi ec 190

Postautor: wojtekjod » pn 25 lut 2013, 12:45

witam mam na imię Wojtek i jestem z Tarnowa razem z żoną lubimy kawę w róznych postaciach .Na Caffeprego trafiłem w poszukiwaniu opinii o ekspresach i tak się mi tu spodobało ze postanowiłem dołączyc do was .Serdecznie pozdrawiam całą brac. :P

Awatar użytkownika
Ramage

Postautor: Ramage » pn 25 lut 2013, 15:25

Witam Forumowiczów, mam na imię Adam :) Uwielbiam kawę w szczególności Włoską! Czytam forum od dłuższego czasu, aż dzisiaj w pracy postanowiłem się zarejestrować. Pozdrawiam :)
"Błyskotliwość myśli i szybkość skojarzeń w brunatnym napoju się budzi"
Emanuel Kant

sprok
Sprzęt: Ariete (Cafe Roma) + Graef cm80

Postautor: sprok » czw 28 lut 2013, 14:51

Hey
Czytam forum od jakiegos czasu, byc moze w przyszlosci odwaze się podzielic jakimis swoimi doswiadczeniami dlatego postanowilem dokonac rejestracji.
Pozdrawiam - Andrzej (poczatkujacy nalogowiec espresso ze slaska) :D

vcore
zagląda od święta
Sprzęt: Bialetti Moka Express / Frabosk Combat 3

Postautor: vcore » czw 28 lut 2013, 19:47

Witam,

Ja forum zaglądam od kilku miesięcy, ale wstyd się przyznać, że do zeszłego tygodnia piłem kawę z saszetek Jacobsa 3w1 ;) Od niedawna posiadam mokę Bialetti i nie wyobrażam sobie powrotu do kawy rozpuszczalnej mimo, że na razie nie posiadam młynka i kończę dopiero pierwszą puszkę mielonej Pellini Top.

A w ogóle to, mam na imie Michał i pozdrawiam z Pomorza!

patela
Sprzęt: Saeco Nina cappuccino plus

Postautor: patela » sob 02 mar 2013, 0:48

Pozdrawiam Wszystkich!
Mam na imię Ela i od pewnego czasu przeżywam swoją kawową przygodę. Myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku począwszy od uwrażliwienia podniebienia przyzwyczajonego do "zalewajki" a skończywszy na przyjemności z przygotowywania kawy. Jestem pewna, że to forum będzie mi towarzyszyć i pomagać w zgłębianiu tajników dobrej kawy. Lubię się uczyć, więc wszytko przede mną. :D

Royter
zagląda od święta
Sprzęt: Philips Senseo HD7870/10 Lime Yellow

Postautor: Royter » sob 02 mar 2013, 9:50

Witam.
Forum odwiedzam od ponad roku,trafiłem tu poszukując wiadomości o młynkach do kawy i tak już zostało.
Jesteście kopalnią wiedzy dla kogoś takiego jak ja.
Postanowiłem wjęc się zarejestrować.
Kawę lubię a moja przygoda z nią zaczęła się wiele lat temu.Początki to marketowa tania mielonka z ekspresu przelewowego ponieważ zalewajka z fusami nigdy mi nie podchodziła. Kawa ta smakowała mi do czasu gdy zaczęliśmy z żoną kupować również mieloną ale przywożoną z zagranicy.
I tu zdziwienie ( jak duża jest różnica w smaku na jej kożyść )
Następnie po długim czasie kupiliśmy młynek żarnowy i zaczeliśmy kupować ziarna i tu kolejny uśmiech na twarzy,bo smak dużo,dużo lepszy czyli kolejny szczebel w naszej kawowewj ewolucji.
Cały czas oczywiście z przelewowca do czasu kupna cafissimo duo gdzie smak kawy zmienił się i to bardzo na plus
( oczywiście włoskiej,którą sami mielimy i napełniamy kapsułki ponieważ kawa z Tchibo nie bardzo mi przynajmniej smakuję )
Może trochę zbyt długi post jak na przywitanie ale chciałem przedstawić jak ewoluowaliśmy
w smakowaniu kawy.
Mam nadzieję że w przyszłości
znów wzbijemy się na wyższy poziom doznań kawowych.
Mieszkam we Wrocławiu.
Witam i Pozdrawiam serdecznie.

rafał2012

Postautor: rafał2012 » ndz 03 mar 2013, 19:32

Witam
Jestem tu nowy.Mam nadzieję,że czytanie Waszych postów pozwoli mi wybrać odpowiedni ekspres do użytku domowego i pogłębi moją wiedzę na temat kawy.
Pozdrawiam Wszystkich :kwiat:

edrim
Sprzęt: Domus Bar

Postautor: edrim » wt 05 mar 2013, 15:35

Witam,
kawy unikałem przez dobry kawał życia, od jakiegoś roku zacząłem poznawać uroki codziennego picia kawy, od miesiąca jestem posiadaczem ekspresu który wybrałem po przeczytaniu masy wpisów na forum.
Całkowity odjazd przeżyłem po nauczeniu się zaparzania kawy i zmianie kawy na wspaniałą świeżo paloną Ariadne od antonia.

Niech moc kawy będzie z wami.

Wróć do „PRZYWITAJ SIĘ!”