Przywitaj się i napisz coś o sobie --- W TYM WĄTKU !!!!!!!!

Zarejestrowałeś się? przywitaj się!
Awatar użytkownika
Paweł
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Paweł » pt 22 maja 2009, 19:07

Witam wszytskich serdecznie!!!
W końcu czas, aby się ujawnić.
Niby wystarczyło się tylko zarejestrować, ale wcześniej jakoś pojawiała się myśl "po co? wystarczy czytać"...
Traktuje to jako osobisty awans we własnej drabinie drogi do świadomego parzenia kawy:)
Kłaniam się uniżenie starszym forumowiczom...

mk976
Kontaktowanie:

Postautor: mk976 » pt 22 maja 2009, 20:55

Witam wszystkich forumowiczów. Z ekspresem ciśnieniowym kolbowym mam do czynienia od roku-Futurmat jednogrupowy i przez ten czas zdobywam doświadczenie w przyrządzaniu jak najlepszej kawy. Moja ulubiona-espresso doppio. Prowadzę restaurację pizzerię w Jaszczowie (lubelskie)
pozdrawiam, Michał

Awatar użytkownika
Agnieszka Kruk
Kontaktowanie:

Witam

Postautor: Agnieszka Kruk » wt 26 maja 2009, 10:31

Witam serdecznie. Miło mi gościć na forum i to forum związanym z produktem, który uwielbiam. Uwielbiam kawkę bardzo dobrej jakości, świeżo paloną, ręcznie paloną i jednoroczną. Mam nadzieję, ze będę mogła służyć pomocą wielu osobom z tego forum, które dopiero zaczynaja swoją pasję z kawą.
Ostatnio zmieniony wt 26 maja 2009, 11:29 przez Agnieszka Kruk, łącznie zmieniany 1 raz.
Pij kawę i zarabiaj
http://www.klubkawy.pl

kom. 0607-122-636
GG: 8347129

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » wt 26 maja 2009, 11:24

Witamy Cię Agnieszko :-)
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

Luuca
zagląda od święta

Witam

Postautor: Luuca » czw 28 maja 2009, 9:44

Witam serdecznie wszystkich "uzależnionych kawowo" . Mam na imię Łukasz...na forum Luuca :D. Od dłuższego czasu śledzę poczynania, tych co częściej i rzadziej się pojawiają na łamach, ich opinie, rady, doświadczenia...bardzo cenne, więc może i ja czasem dorzucę swoje trzy grosze, uwagi, spostrzeżenia.

Gorąco pozdrawiam z myślą przewodnią...kawa to ZAWSZE dobry początek!!
La Scala Eroica, Macap, Kawa to Zawsze dobry Początek

aniamaj44

Postautor: aniamaj44 » czw 28 maja 2009, 12:52

Witam milutko wszystkich forumowiczów....
Mam nadzieję, że dzięki Wam, uda mi się cieszyć smakiem i aromatem pysznej kawy we własnej kawiarence...

Pozdrawiam wszystkich... :szampan:

Wieprzuniu
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Bialetti Brikka, Solis Scala.

Postautor: Wieprzuniu » pt 29 maja 2009, 20:05

Witam

Wspólnie z moją dziewczyną chcemy wejść w świat kawy, dlatego zwróciliśmy uwagę na to forum.
Także witamy wszystkich forumowiczów i smakoszów kawy.

Pozdrawiam

tetoro

Postautor: tetoro » ndz 31 maja 2009, 22:31

Witam wszystkich smakoszy kawy!

Do tej pory przeglądałem forum anonimowo, ale w końcu postanowiłem to zmienić! ;-)
Od paru lat używam Mokki, eksperymentując z różnymi kawami. Niestety, chyba osiągnąłem już kres możliwości tego sprzętu, więc powoli zastanawiam się nad kupnem ekspresu - czas najwyższy! Co i kiedy z tego wyjdzie - zobaczymy - ale mam nadzieję, że będzie to coś lepszego niż obecnie.
Super, że istnieje takie forum jak Caffe prego! Naprawdę nieocenione źródło informacji, a do tego ciekawa lektura.

Pozdrawiam serdecznie z Torunia
Maciej

Spirea

Postautor: Spirea » wt 02 cze 2009, 10:52

witam,

kawy pijam dużo, najczęściej była to jednak rozpuszczalna (w pracy najszybsza do zrobienia), w domu z moki, a wcześniej z ekspresu przelewowego - dopóki się nie zepsuł. Czasami miałam okazję wypić z ekspresu ciśnieniowego rodziców (automat Saeco Odea Giro). Jednak postanowiłam z ilości przejść na jakość. Od dłuższego czasu przymierzałam się do kupna podobnego do tego rodziców, bo uznałam, że najlepiej, aby mieć młynek wbudowany, bo takie kolbowe z mieloną są gorsze. Wtedy jeszcze nie przychodziło mi do głowy, że można kupić (a nawet trzeba) młynek. Mój facet kawy nie pija, jednak uznał, że jak będziemy robić dobrą kawę, to może się do niej przekona. Szukałam więc informacji o tym, jaki ekspres kupić. Wpadłam na Nivonę 610. Potem, trafiłam gdzieś na link tego forum i .... tak się zaczęło :)
Przebrnęłam przez setki postów. Nocami śniła nam się świeżo zmielona kawa i esspresso z cremą. W końcu podjęliśmy decyzję, której ucieleśnienie stoi na blacie w kuchni - Gaggia Baby Class D. Dzisiaj kurier ma przywieźć młynek...

pezet
zagląda od święta

Postautor: pezet » wt 02 cze 2009, 17:22

Witam i ja :)

Na forum "kawowe" trafiłem po raz pierwszy, chociaż od lat piję niemal wyłącznie kawę :)

Pozdrawiam kawoszy-smakoszy!

piotr

Awatar użytkownika
p1ot3
zagląda od święta

Postautor: p1ot3 » śr 03 cze 2009, 5:28

dzien dobry;

w sumie zawsze wolałem herbatę... ;) ale teraz trzeba oszczędzac, a że zielona kawa tańsza niz zielona herbata... ;)

piję (w zasadzie pijemy) dużo kawy; i od kawy zaczynamy dzień. parzę w moce, palę na werandzie (bo strasznie dymi). wątek o paleniu kawy zainteresowal mnie najbardziej...
zaraz się tam dopiszę.

pozdrawiam,
Piotr

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » śr 03 cze 2009, 22:32

Strzała :)
Ledwie kilka dni temu odkryłem z radością istnienie Waszego szacownego grona i od razu wiedziałem, że tu jest i moje miejsce.. Nie ma dla mnie dnia bez kawy, bez niej nie byłbym w stanie dojść do pracy:), ale i w godzinach popołudniowych delektowanie się zacnymi kawowymi naparami należy do moich ulubionych momentów. Jednak eksperymenty z niezasmakowanymi dotąd przeze mnie kawami to właściwie dopiero zaczynam, a zmotywował mnie ku temu majowy zakup ekspresu Saeco Incanto de luxe.
Wszelkie zatem Wasze opinie i sugestie będą dla mnie nieocenione, sam też mam nadzieję na coś się przydam.
Pozdrawiam wszystkich bardzo ciepło!
Szymon

AnkaML

Postautor: AnkaML » czw 04 cze 2009, 12:52

Witam,
mam na imię Ania, mieszkam w pięknej wsi Bogatki pod Warszawą i jestem miłośniczką dobrej kawy. Przez długie lata używałam Rowenty, a teraz - Gaggia Baby Twin + młynek I-1 (od Janusza:)
Oprócz kawy uwielbiam moje dwa psy - Hermesa i Bombi. :D Pozdrawiam wszystkich!

Trucillo

Postautor: Trucillo » czw 04 cze 2009, 13:53

..dobry dien... witam na forum i polecamy sieuu.... miło że tyle tu ciekawych informacji... szkoda że tak późno trafiłem.. ale miło wchodzić z nową marką wśród smakoszy...
..nowa marka na Polskim rynku

Awatar użytkownika
>Petrus<
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: RancilioSilvia, MacapM4, EsproClicker

Postautor: >Petrus< » czw 04 cze 2009, 23:36

.....mam nadzieję, że nie chodzi o fULWYPAŚnĄ kawĘ "B"...... no ale przyznam, że kolega zaczął tajemniczo....... potęgując napięcie. Mile widziany twórczy udział w forum - szkoda by było jeśli działalność rekrutacyjno/handlowa była jedyną.....

Oczywiście serdecznie pozdrawiam :wink: .

Wróć do „PRZYWITAJ SIĘ!”