Kawa od antonia

Dział komercyjny. Wpis możliwy po wcześniejszym ustaleniu warunków z administratorem portalu.
pmarek100
zagląda od święta
Sprzęt: Skromny, ale mam apetyt na coś ciekawszego ...

Re: Kawa od antonia

Postautor: pmarek100 » czw 15 mar 2012, 10:01

Antonio, podpowiedz w której mieszance będzie najmniej kofeiny. Okazało się, że muszę zacząć dbać o zdrówko, a nie potrafię odmówić sobie porannej (i kolejnych) filiżanki. Zbożowa dziwnie jakoś mnie nie pociąga.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 15 mar 2012, 10:09

Hmm... o zdrowie dbając, warto zacząć od rozbratu ze śmieciowymi węglowodanami, z pszenicą, cukrem, mlekiem itp. Najmniej kofeiny mają single z Etiopii, Kenii, a także Salwador, Gwatemala. Myślę, że podobnie delikatne będą mieszanki: Incontro, Incontro con Rwanda lub też ich podstawa: Brazylia Canta Galo.

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » czw 15 mar 2012, 11:43

Niesamowite jak uwalniają się armoaty z kawy podczas przelewania w dripie...
Otworzyłem paczuszkę z kenią 20/02 #1 zmieliłem dość grubo 20g ziarenek i gdy zalewałem wodą o temp 87* zacząłem się rozglądać skąd tak jeżynami pachnie... Niesamowite armoaty leśnych owców się uwalniały... Niestety w kawie już ich nie czuję, ale równie smaczna! :)

Awatar użytkownika
stawonog
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: ENA 8

Postautor: stawonog » pt 16 mar 2012, 14:08

A w przesyłce umieścił kawę z napisem trudnym do odcyfrowania (coś z ave i piace) i jest ona obłędna :)
(to pisałem, ja trener IV klasy)
ENA 8 :smiech:

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pt 16 mar 2012, 14:35

Aachh.. to z takiej fajnej piosenki, której refren brzmi: "...a me piace cosi!", czyli: a ja lubię tak :). To było takie krótkie, spontaniczne mieszanie. Coś a la Ariadna plus garść nowiutkich ziarenek: Kenia, Etiopia, Lagoa, Rwanda...

Z nowości mamy jeszcze:
Antonio_bike2a.jpg
Rower firmowy

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » pt 16 mar 2012, 18:16

Noo...
Toście się dorobili... :wink:
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
stawonog
Sprzęt: ENA 8

Postautor: stawonog » sob 17 mar 2012, 6:51

ro wer rowerem, a mieszanki mogloby byc troche wiecej :)
ENA 8 :smiech:

olifant
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Isomac Zaffiro + Ascaso i-2 i-steel

Postautor: olifant » wt 20 mar 2012, 15:35

Dziś odpaliłem pierwszy zakup od antonia - Brazylię Lagoa do Morro. Póki co droga do ekspresu jest raczej długa, więc zabawiam się prostą moką i młynkiem Hario i na razie wychodzi mi dosyć kwaśna kawa z tych ziarenek. Spodziewałem się trochę więcej kwaskowości niż z innych kaw, których próbowałem ale chyba nie aż tyle :D Same ziarna pachną bardzo ładnie (jabłkami?...) - nie wiem dlaczego ale mam wrażenie, że pozostawiają "w nosie" taki jakiś "chłód". Coś jak bardzo słaby efekt mięty albo eukaliptusa ;) Ale może mam jakieś zwidy.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 20 mar 2012, 15:45

Tak chyba jest z tymi ziarnami... Lepiej działają w mieszankach i są w nich bardzo przyjemnie pachnące. Tę wersję, strasznie jeszcze świeżą (13/03), jasną i kwaskowatą, sam zaparzam sobie w formie dripu, zalewajki; w takiej formie jest OK. Jako moka czy espresso może być dość kwaskowata i cierpka. Trudno mi powiedzieć jak się zachowuje jako moka, ale w przypadku espresso można dokonać różnych manipulacji typu: drobne mielenie, mniejsza objętość i dłuższy czas zaparzania, by uzyskać coś znośnego ;). W bardziej konkretnie wypalonej wersji espresso wypada lepiej.

olifant
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Isomac Zaffiro + Ascaso i-2 i-steel

Postautor: olifant » wt 20 mar 2012, 15:49

Jeszcze pokombinuję sobie z nią trochę. Moka moką ale zawsze jest trochę miejsca na kombinacje z mieleniem, płomieniem, wodą itp. Ale ogólnie jest OK - jest kwaskowata ale nie wykręca gęby jak cytryna. Za to jest bardzo delikatna i dobrze się ją piję - nie drapie w gardło jak niektóre. Jeszcze muszę obadać gratis jaki dostałem (swoją drogą ukłony w Twoją stronę antonio - nie spodziewałem się gratisu o objętości połowy zamówionej kawy :szampan: ).

EDIT: gratisowy blend opatrzony datą 18/03 - delicje. Ciut drobniejsze mielenie, załadowałem mokę z większą górką i zmniejszyłem płomień żeby wyciągnąć trochę więcej goryczki i jest prawie ideał. Na początku lekki kwasek za chwilę ładnie łączy się z goryczką. Nie do końca wiem co tam jest namieszane (nie wszystkie skróty umiem rozszyfrować) ale jest OK.

KasiaS
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: KasiaS » śr 21 mar 2012, 9:49

a ja nie dostałam żadnego gratisu do ostatniego zamówienia <załamka>

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 21 mar 2012, 16:25

Kasiu, następnym razem przypomnij mi o tym :). Gratisy zależą od naszego samopoczucia — było z nim nie najlepiej przez kilka tygodni: http://kawowykolobrzeg.wordpress.com. Powoli wracamy do normy. Gratisy zależą też od tego, czy mam pod ręką małe torebki i czy mam co do nich włożyć. Ostatnio przywiozłem plik torebek i zrobiłem parę eksperymentów :).

Dzisiaj pracowałem trochę. Powstało trochę mieszanki Top, Kenia oraz eksperymentalne kolejne ujęcie Incontro. To ostatnie tym razem zawiera oprócz Rwandy Kigoma, ziarna Panamy Carmen. Charakter ostateczny tej mieszanki jeszcze nie jest zbadany... :) Jako ciekawostkę polecam też świeżą Indię o wdzięcznej nazwie Bababudan.

edtheduck
Sprzęt: clever dripper | Porlex
mukka express | Aeropress

Postautor: edtheduck » śr 21 mar 2012, 17:13

Kurczaczek, też bym chciał jakiegoś gratisa :wink:

Ta świeża India to jak palona?

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 21 mar 2012, 17:16

Jak palona? 13 minut od początku do końca, od 110 do 201 stopni, w 225 stopniach, od 1 cracku 4 minuty 40 sekund do końca na początku drugiego. Espresso! Kwiatami nie pachnie lecz indyjską ziemią ale... czekolada w ustach :). Właśnie wychyliłem espresso zrobione wg 25 sekund. Mega-jest-czekoladowe :).

Awatar użytkownika
alda
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Gaggia Classic, Ascaso dream, i-2.

Postautor: alda » śr 21 mar 2012, 18:58

A ja zamawiam od Was kawę do domu, do pracy i dla znajomych i nigdy nie dostałam gratisów! nigdy! :cry: :cry: :cry:

Wróć do „Kawa: oferty sklepów, dystrybutorów, palarni...”