Kawa od antonia

Dział komercyjny. Wpis możliwy po wcześniejszym ustaleniu warunków z administratorem portalu.
elka
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Mazzer SJ / Sublima / L5
Kontaktowanie:

Re: Kawa od antonia

Postautor: elka » ndz 09 gru 2012, 17:42

Witam
Jestem po kolejnych próbach fajnego wynalazku od Antonia o wdzięcznej nazwie Top samba brazylia. Bardzo fajna kawa do ekspresu, wg mnie i możliwości mojego sprzętu wyczułem gorzka czekoladę, posmak migdałów i jakieś owocowe nuty (nie wiem co to), ale wg mnie kolejna fajna kawa z kuźni Antonia.
Jak zrobiłem koledze espresso to twierdził, że ma niezłego kopa.
Pozdrawiam :szampan:
Top Samba Brasiliana jest jednym z wielu pomysłów na naszą mieszankę: 100% arabikę. Ostatnio sporo eksperymentowałam, usiłując poprowadzić nasze autorskie mieszanki w kilku możliwych kierunkach. Samba zawiera parę bardzo aromatycznych ziaren: między innymi Brasilia Lagoa do Morro oraz Malawi. W niektórych jej wersjach pojawia się także Rwanda Murundo, Coe 2011. Te czekoladowe nuty, o jakich wspomina Worasek, Samba zawdzięcza właśnie Lagoa do Morro i Malawi, które Antonio pali teraz nieco ciemniej. Nuty owocowe wnosi natomiast Rwanda Murundo, której mamy tak mało, że aż żal jej palić..Rwanda Murundo jest niezwykła: jej aromat dojrzałych wiśni połączony z aromatem konfitury z płatków róży jest wręcz powalający. Na jutro lub pojutrze planujemy jej palenie solo: tak, aby idealny stan odgazowania osiągnęła w Święta.

Jutro "sporządzimy" też kolejną "Sambę", z Rwandą Murundo lub bez: o tym zadecydują wkrótce wyniki porannych testów.
Worasku, którą masz Sambę: z 16.11? Mnie także ona bardzo odpowiada i chciałabym ją powielać. Teraz pojawi się wersja limitowana, świąteczna, ale w styczniu powinna być kolejna Samba: już na Lagoa z nowego zbioru.

"Blend urodzinowy", o którym wspomina Antonio, jest natomiast "całkowicie" mojego autorstwa: co do idei oraz wykonania.
Łączą się w nim cztery różne palenia naszej flagowej Brazylii z różnymi komponentami. Całość powinna być raczej czekoladowa. Jest to blend z rodziny "Classico", ale wyróżniają je inne dodatki, które zostały z "flagową Brazylią" połączone po raz pierwszy..
Panel leader do wynajęcia.

Awatar użytkownika
Worasek1
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Była Nivona 620, jest Jura C70

Postautor: Worasek1 » ndz 09 gru 2012, 18:40

Brazylia ma a raczej miała datę palenia 16.10.2012. Kiedyś jak czytałem o smakach, które wyczuwacie i opisujecie to zastanawiałem się "jakie zioło palicie" :D , teraz sam zaczynam takowe coś wyczuwać. Pozdrowienia dla wszystkich kawozakręconych. :szampan:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawa, owa odtrutka wina, popędza wyobraźnię i usuwa w ten sposób ból głowy i troski, nie zachowując ich, jak tamten trunek, na dzień następny. :-)))

elka
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: elka » ndz 09 gru 2012, 18:55

Faktycznie, to był 16.10. Niedawno testowałam próbkę tego blendu z archiwum, podziwiając jego żywotność. To była wersja z niewielką ilością Murundo: w sumie 5 składników. Dawno już chciałam wylansować tego "Top-a", ale Antonio wyśmiał nazwę "Samba" (uzasadnioną przez obecność 2 Brazylii) a mnie chęć eksperymentu i niespokojne myśli pognały gdzie indziej, do bardziej lub mniej udanych blendów..:(. Postanowiłam jednak wrócić teraz do "Samby". "Samba wigilijna"? :-)

Awatar użytkownika
peque
zagląda od święta
Sprzęt: E61
kafeterka
dripper
czajnik i szklanka ;)

Postautor: peque » ndz 09 gru 2012, 20:49

Czy urodzinowy blend będzie dzisiaj dostępny? Właśnie mnie się kawa skończyła...

Awatar użytkownika
hawlik
Sprzęt: Bezzera BZ07 + Macap M4D
Chemex, Tiamo V02 + KitchenAid

Re: Odp: Kawa od antonia

Postautor: hawlik » ndz 09 gru 2012, 22:00

Chyba i ja się skuszę.... :smile:
Więc... kiedy będą w sklepie?

manner
Sprzęt: la pavoni DMB, mukka, clever

Postautor: manner » pn 10 gru 2012, 13:21

Zachęcam też do spróbowania kolejnej wersji "Drip it!" (40% Rwanda Kigoma FW, 30% Etiopia Sidamo Gr. 2., 30% Gwatemala Antigua Bella Carmona). W sumie są to najlepsze, najpiękniej pachnące nasze ziarna w przystępnej cenie. Wygląda na to, że uzależniłem się od dripów i tak lekko, krótko palonych ziaren...
:) super
Ja się właśnie przymierzam do zamówienia, zostaw paczkę dla mnie ;)
trzeba faktycznie być czubkiem aby mieć czas na docenienie tego, co potrafi być ukryte w 25 ml naparu. // (c) by trickykid

Awatar użytkownika
KASZMIR
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Jura Ena 9
Eureka Mignon
La Pavoni Prof.
Hario Slim, v60, AP , Clever

Postautor: KASZMIR » pn 10 gru 2012, 14:53

Polecam wszystkim te wersje Drip it , teraz piję tą z 12 listopada z Malawi i Rwandą M. Coroną i BC , poprzednio Corona,Rwanda Murundo i Special cup.
Codziennie jedną w pracy. Uzależnienie?
Espresso ( z Topa ) może ze 3 razy w tygodniu , drip , zdarza się że i 3 razy dziennie.
Mam wrażenie , że z czasem zmieniają się moje preferencje i coraz mniej smakują mi ciemno palone kawy na rzecz właśnie tych do dripa. To chyba naturalny proces .Ciekawe jak inni , też tak macie ?
Dzięki Antonio , ostatnio zakupy dla mnie robi bezpośrednio w sklepie koleżanka z Kołobrzegu. Pozdrowienia.
Kawa od Antonia

donkiszot
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: _

Postautor: donkiszot » pn 10 gru 2012, 15:37

[...]Ciekawe jak inni , też tak macie ?[...]
Też też, już nie jestem wstanie wypić niczego co ma choć odrobinę posmaku graniczącego ze spalenizną (ale to nie ta palarnia ;))
Drogowskazy "gorzkiej czekolady" są tak nudne, że niewarte czasu potrzebnego na ich wypicie. :lol: Trochę przesadzam, ale tylko trochę.

Poprzedni DripIt i mnie zauroczył. Mam już nowego :D ale ten poczeka jeszcze chwile.

Mam też blend do szklanki -- i tu chciałem napisać, że nazwa jest trafiona w samo sedno -- bardzo przyzwoita, konkretna kawa. Za te cenę to nie ma co się zastanawiać nawet 3 sekund.

Awatar użytkownika
peque
zagląda od święta
Sprzęt: E61
kafeterka
dripper
czajnik i szklanka ;)

Postautor: peque » wt 11 gru 2012, 19:30

Pierwsze testy urodzinowej mieszkanki za mną. Wychyliłem 2 doppio pod rząd, więc o czymś to świadczy ;) A tak serio: jest dokładnie to czego ostatnio mi brakowało, czyli charakteru + czekoladowej (kakaowej?) nuty, przy jednoczesnym braku szorstkości. No i ten marcepanowy posmak, mniam :) Crema cudownie gęsta, orzechowo-brązowa, pewnie pokłosie mega świeżego palenia (5/12). Jak dla mnie urodzinowa mieszanka bardzo udana. Teraz czekam na tego wiśniowo-różanego singla na święta.

p.s. zmieniłem pojedyncze sitko na podwójne, może dzięki temu udało mnie się uzyskać coś więcej...

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 12 gru 2012, 17:56

Dziś trochę świeżości się pojawiło: Malawi, Etiopia, Roma di Notte. Mały rabat na święta: Chimera, Ariadna. Wkrótce nowa wersja Mieszanki Świątecznej.

fux
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Izzo ALEX Duetto & MACAP M4D, tygielek

Postautor: fux » śr 12 gru 2012, 18:53

Pamiętasz o jakiejś wysyłce na koniec tygodnia do mnie?

elka
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: elka » śr 12 gru 2012, 19:24

Pierwsze testy urodzinowej mieszkanki za mną. Wychyliłem 2 doppio pod rząd, więc o czymś to świadczy ;) A tak serio: jest dokładnie to czego ostatnio mi brakowało, czyli charakteru + czekoladowej (kakaowej?) nuty, przy jednoczesnym braku szorstkości. No i ten marcepanowy posmak, mniam :) Crema cudownie gęsta, orzechowo-brązowa, pewnie pokłosie mega świeżego palenia (5/12). Jak dla mnie urodzinowa mieszanka bardzo udana. Teraz czekam na tego wiśniowo-różanego singla na święta.

p.s. zmieniłem pojedyncze sitko na podwójne, może dzięki temu udało mnie się uzyskać coś więcej...

Cieszę się, że Ci smakuje ta urodzinowa mieszanka. Mam nadzieję, że będzie ciekawa nawet w chwili, gdy przeminie jej ulraświeżość. Jeśli chodzi o różano-wiśniowego singla: Rwandę Murundo: była palona właśnie dzisiaj . Antonio jutro rozszerzy ofertę sklepu: zapraszamy! Jutro chyba wypalimy nowego singla: Cubę Turquino. Jak dotąd paliłam ją na samplerze: była czekoladowa i cudownie kremowa..Mam nadzieję, że uda się przenieść ten profil na większą palarkę.

Awatar użytkownika
buttle
Sprzęt: ns oscar, napoletana, phin, v60..
Kontaktowanie:

Postautor: buttle » sob 15 gru 2012, 18:20

Nie jestem entuzjastą wiśni w czekoladzie,
lecz te z Salwadoru (29/10) zbijają z pantałyku — nie wiem — może dzięki zmyślnemu dodaniu gałki muszkatołowej: świetny pomysł Antonio, Elka! ;)

ristretto, NS Oscar, grubo powyżej 90 st. C

— Кипяток у вас есть?
— Есть, только холодный.

––
Witek Tarchalski

annab
zagląda od święta
Sprzęt: zelmer nerro

Postautor: annab » wt 18 gru 2012, 10:06

Witam,

ja też jestem kawoszem i ciągle poszukuję nowych smaków. Przez lata piłam MK Cafe, potem jednak zmienił się właściciel firmy i jakość padła. Przerzuciłam się na Lavazzę. Ciekawi mnie kawa od Antonia (zebrał tak wiele pochlebnych komentarzy).Swoją drogą kawa to najlepszy i najpewniejszy pomysł na prezent. Nie zapomnę sytuacji gdy sama kiedyś kupiłam koledze maszynkę do golenia i wodę toaletową zapominając,że od lat nosi wąsy i brodę. Takie wpadki czasami się zdarzają.
Wesołych świąt! Idę przygotować sobie filiżankę kawy :P

Awatar użytkownika
hawlik
Sprzęt: Bezzera BZ07 + Macap M4D
Chemex, Tiamo V02 + KitchenAid

Postautor: hawlik » wt 18 gru 2012, 11:34

Wczoraj bo baaardzo długim oczekiwaniu w końcu dotarła do mnie paczka od Antonia. (długie oczekiwanie spowodowane oczywiście opieszałością poczty a nie Antonia).
Pierwsze miłe doznania były już po otwarciu pudełka... naprawdę zapach wspaniały:)

Na pierwszy ogień poszedł blend urodzinowy i powiem krótko.. jest świetny:)
Nie jestem wielkim fanem strikte czekoladowych mieszanek ale tej konkretnie jestem:) bo moim odczuciu nie jest wcale tak jednoznacznie czekoladowa...
Co dla mnie ważne (ze względu na rożne preferencje członków rodziny), mieszanka ta jest świetna zarówno w espresso jak i w capu.

... i ten drip it jako gratis... traktuje to jak wyzwanie :)
już rozglądam się co by tu kupić do alternatywnej metody:)

Wróć do „Kawa: oferty sklepów, dystrybutorów, palarni...”