Kawa od antonia

Dział komercyjny. Wpis możliwy po wcześniejszym ustaleniu warunków z administratorem portalu.
Awatar użytkownika
Pilot353
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Ascaso Steel Prof PID
Mazzer SJ

Re: Odp: Kawa od antonia

Postautor: Pilot353 » ndz 16 cze 2013, 9:52

Przemek to chyba wszystkie gratisy sam wypija. Ha ha. Przesyłka jak zwykle dotarła bardzo szybko. Już mi groził weekend na marketowej jakiejś mieszance. Z podziękowaniem stały klient.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Kawa od antonia

Postautor: antonio » pt 21 cze 2013, 14:48

Zwykle wyjeżdżamy po to, by się od kawy trochę oderwać. Powrót po paru dniach biegania po górach był dla mnie dość przykry. Nijak nie można porównać przestrzeni i żywej zieleni z miejskim betonem i drogowym ruchem na drogach. Dopiero wracam do zwykłej rzeczywistości, a zatem coraz bardziej smakuje mi kawa. W związku z tym od dziś do niedzieli daję 10% rabatu na wszystkie artykuły w naszym sklepie. Rabat (kupon) o nazwie "caffe" można wpisać w odpowiednie pole w koszyku zamówień i zaktualizować rachunki odpowiednim przyciskiem ;). Zmniejszyły się nieco ceny wysyłki Pocztą Polską — i do tej formy doręczenia zachęcam.

Awatar użytkownika
Blondas
Sprzęt: Ascaso Dream, Macap M2M, Quamar M80 E
Moka Bialetti Dama na 3 filiżanki i na 6 filiżanek, AeroPress, Phin

Postautor: Blondas » sob 22 cze 2013, 12:20

Otworzyłem wczoraj wreszcie Incontro, zdecydowanie bardziej mi pasuje niż Ariadna, konkretne, migdałowe nuty, fajne ciało. Jeszcze bawię się z młynkiem, musiałem trochę rozkręcić. Crema taka sobie, tygrys się pojawił, nie wiem, czy powinna być obfita.
Pozdrawiam
Piotrek

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 22 cze 2013, 13:09

Crema produkowana przez urządzenia Ascaso właśnie taka sobie bywa :).

Awatar użytkownika
Blondas
Sprzęt: Ascaso Dream, Macap M2M, Quamar M80 E
Moka Bialetti Dama na 3 filiżanki i na 6 filiżanek, AeroPress, Phin

Postautor: Blondas » sob 22 cze 2013, 16:03

Crema produkowana przez urządzenia Ascaso właśnie taka sobie bywa :).
A czy jest jakaś konkretna tego przyczyna? Sporo dla mnie zależało od kawy. Np świeża Ariadna miała więcej, Universal naprawdę sporo. W sumie minęło już 6 tygodni od palenia Incontro.
Pozdrawiam
Piotrek

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 22 cze 2013, 16:07

A zatem crema powinna być teraz bardziej smaczna i bardziej gładka.

elka
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Mazzer SJ / Sublima / L5
Kontaktowanie:

Postautor: elka » sob 22 cze 2013, 22:44

A ja napiszę tym razem nie o kawie i nie o cremie.

Wróciliśmy właśnie z kolejnej podróży po Dolnym Śląsku. W pewnej pięknej wsi znaleźliśmy wreszcie miejsce, w którym pragnęlibyśmy zamieszkać. Na przeciwko zabytkowego parku ze stawem i figurą Nepomuka niszczeje renesansowyi dwór, przebudowany w XIX wieku. Odpadający miejscami tynk ujawnia obecność sgraffitti, typowo renesansowej dekoracji imitującej "rustykowane" fasady pałaców włoskich, zbudowanych z potężnych kamieni. Za kolumnowym gankiem wspaniała renesansowa sień z krzyżowymi sklepieniami, z której mieszkańcy zdołali wydzielić dwa pokoje i zamalować stare polichromie współczesną, ordynarną farbą..

Na piętro prowadzą potężne schody. Na piętrze zawrót głowy: olbrzymie okna a na ścianach resztki fresków. Nad nimi..dziury w blaszanym dachu, którego nikt nie łata, gdyż pieniądze ze sprzedaży posiadanej ziemi nabytej od PGR-u za grosze właścicielka przeznacza na wydzielanie z ogromnych sal dworu malutkich, współczesnych pokoików pokrytych..kolorową tapetą, która przykryła część fresków. Na drzwiach przybita tablica: "Obiekt zabytkowy. Jakiekolwiek naruszanie stanu surowo wzbronione".

Obok dworu stoi zabytkowa obora z pięknymi, krzyżowymi sklepieniami. Jej dach zaczyna się zapadać z jednej strony: ktoś pewnie wycina belki stropowe i pali nimi w piecu. Tak właśnie czynił lokator starego spichlerza w Trzebieszowicach, którego dach się zapadł zaś monumentalny zarys pięknej niegdyś budowli (dziś ruiny) budzi poczucie niemocy i zgrozę . Uzyskane z rozbiórki części obory cegły przydadzą się...na ścianki działowe i na tworzenie w renesansowym dworze kolejnych współczesnych pokoików z wzorzystą tapetą lub odblaskową farbą. W oborze leży sporo takich "odzyskanych" cegieł,

Pewnej Wigilii w dworze nastąpiła katastrofa: zamarznięta woda rozsadziła strop i do kuchni właścicieli wpadł sufit..W trakcie "odbudowy" bezpowrotnie zniszczono część renesansowych sklepień parteru. Zagrożenie dotyczy pozostałych pomieszczeń, gdyż blacha dachu jest zardzewiała i dziurawa jak sito i w pomieszczeniach piętra zimą panuje mróz. Na ganku i w pomieszczeniach z freskami urządzono śmietnik oraz suszarnię bielizny.

Chcielibyśmy odkupić od właścicielki ten dwór i szybko zabezpieczyć dach, chroniąc w ten sposób obiekt przed ruiną. Chcielibyśmy zrobić to do zimy. Wysunęliśmy rozsądną propozycję cenową, pozwalającą właścicielom na zakup potrzebnej im ilości zwykłych mieszkań w niedalekiej okolicy (trzy mieszkania dla dzieci właścicielki). Wydawało się, że propozycja została przyjęta. Chcieliśmy udać się na miejsce z naszym inżynierem konstruktorem w celu inwentaryzacji obiektu, gdyż właścicielka nie posiada żadnych planów swojego "domu". Gdy zadzwoniłam z prośbą o zarezerwowanie dla nas czasu i przygotowanie drabiny, właścicielka powiedziała niespodziewanie, że "dzieci nie pozwalają jej sprzedać dworu, gdyż w mieszkaniach płacić trzeba będzie czynsz, zaś pobyt w obiekcie zabytkowym jest bezpłatny" (właściciele obiektów zabytkowych nie płacą podatku od nieruchomości). W zwykłym mieszkaniu nie ma też bezpłatnego opału i materiałów do budowlanego recyklingu. Co robić? Błagam o wszelkie sugestie!
Panel leader do wynajęcia.

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » sob 22 cze 2013, 23:36

Jeśli to jest obiekt zabytkowy, wpisany do rejestru, to na właścicielu spoczywają pewne obowiązki wyłuszczone chociażby w tym przewodniku ( punkt 8 ) - klik

Jeżeli więc, obecni właściciele, nie spełniają postawionych przed nimi wymagań i doprowadzają do dalszego niszczenia zabytku, można by poprzez lokalne władze, próbować dogadać się z nimi... :roll:
Ale znając nasze realia, to prawo swoją drogą, a samowola lokalna swoją...
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

elka
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: elka » ndz 23 cze 2013, 0:01

Myślałam o burmistrzu w pobliskim miasteczku..i proboszczu :-). Burmistrz pochodzi z pobliskiej wioski i podobno ma otwartą głowę. Proboszcza zaś miałam poprosić o wytłumaczenie pani, że kolejny sufit może jej zimą spaść na głowę, jeśli nie zabezpieczy dachu..Znikną wtedy przepiękne kolebkowe sklepienia, które dla nas stanowią argument do zakupu.

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » ndz 23 cze 2013, 0:08

elka, nie macie jeszcze dosyć ostatniej walki w Kołobrzegu? Po co zaczynać to znowu w innym miejscu. Jeśli właściciel się nie godzi na sprzedaż to jego święte prawo, trzeba szukać dalej...
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

elka
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: elka » ndz 23 cze 2013, 0:22

Chyba nie jest "świętym prawem" naruszanie substancji zabytku i instalowanie tapet w miejscu fresków. Akt prawny, na który słusznie wskazuje slavik mówi o tym zgoła inaczej. Zabytek jest pod szczególną ochroną i niedopuszczalne są w nim akty wandalizmu. Grozi za to nawet kara pozbawienia wolności do lat 5-ciu.

Walkę w Kołobrzegu wygraliśmy. Działamy w normalnych warunkach a pani Hok odeszła na emeryturę w tym roku :-). Jesteśmy gotowi na walkę w słusznej sprawie, chociażby o ocalenie renesansowych sklepień czy pięknych fresków. Ja osobiście uważam, że zbyt wiele śląskich zabytków zginęło przez bezmyślność lub obojętność późniejszych "posiadaczy".

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 23 cze 2013, 1:21

Ja zaś nie jestem zbyt wielkim entuzjastą zabytków :). Przytłacza mnie bezkompromisowość wielkiej, światowej historii, jaka złożyła się na takie losy śląskich zabytków... Perypetie śląskich Piastów przyprawiają o zawrót głowy i mdłości, wojny husyckie przypominają o Jagielle na Hradczanach, mnogość śląskich domów przemawia o mocy i przemocy Bismarcka, góry i zamki o pięknej Mariannie, kopalnie i podziemia o Hitlerze, blokowiska na miejscu kamienic o Stalinie, wypędzenia, wysiedlenia, jedni tam, drudzy tu... Wszędzie w tej historii tkwią strasznie smutne ludzkie losy niczym w mitologii. Kto to powiedział, że małpa z zegarkiem w ręku to Polska ze Śląskiem?

Może komuś kawy potrzeba? ;) Do jutra trwa specjalna letnia obniżka cen. Kolumbia Acedga jest super w espresso, Drip it! z Nikaragui wreszcie świetny, ale te znane już ziarna też: Malawi, Etiopia, ostatnia partia Gwatemali Atitlan, India, Salwador...

Awatar użytkownika
Oskar1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic, cà phê phin, młynek Iberital Challenge, Presso

Postautor: Oskar1 » ndz 23 cze 2013, 10:28

Stare musi odejść i zrobić miejsce na nowe. Zachwycać się trzeba swoimi dziełami a nie cudzymi. Aczkolwiek życzę Ci Elka powodzenia z odzyskaniem tego dworu bo jeszcze bardziej niż marnowania pieniędzy na "zabytki" nie lubię cwaniactwa tych którzy dostają coś za darmo i nie dbają.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 23 cze 2013, 13:54

Dziękuję Ci, Oskarze :-)

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » ndz 23 cze 2013, 15:19

Oskar1, a Preußische Treuhand GmbH & Co. KG a. A.nie upomniało się jeszcze o Immobilien z otaczającego ciebie Heimatu, tam zdaję się też wielu za darmo przejęło/dostało bardzo dużo... :)

Wróć do „Kawa: oferty sklepów, dystrybutorów, palarni...”