Kawa od antonia

Dział komercyjny. Wpis możliwy po wcześniejszym ustaleniu warunków z administratorem portalu.
Awatar użytkownika
rusek
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: VBM Domobar Junior HX + Macap MC4T

Re: Kawa od antonia

Postautor: rusek » czw 04 lip 2013, 19:36

To wszystko zależy od preferencji i od chwili.
Właśnie właśnie... Dlatego nie wiem czy warto być purystą w 100%! Z kawą jest jak z dobrym winem, czy kobietą - każdy znajdzie w nich coś innego. A powód wyboru, oceny, zapatrywania będzie wyłącznie wypadkową wielu subiektywnych myśli...
Stąd Andrzeju moje dziwaczne dla Ciebie poniekąd spojrzenie na kawę z Etiopii czy "włoskie" mieszanki.
VBM Domobar Junior HX + Macap MC4T (R-C18) = :)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 06 lip 2013, 10:28

Przypomnę się trochę:
Kolejna moja propozycja do dripów jest wspomnianą wcześniej arabiką Fully Washed Gr. 1 z Wahana Estate w Indonezji. Fully Washed czyli mokra metoda obróbki, fermentacja bakteryjna i suszenie na słońcu. Efekt okazał się bardzo sympatyczny... O Wahana Estate znajdziecie bardzo dużo informacji w Internecie.
Teraz mamy optimum jakości, jakieś 10 dni od palenia, dopiero teraz można zobaczyć prawdziwe jej oblicze. Niesamowite jest obserwowanie danej kawy na osi czasu :). Jest dość wyraziste, gęste, solidne jak na kawy przelewowe, ale ma także aromaty owoców i przypraw...

OTTO
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Delonghi 4000

Postautor: OTTO » sob 06 lip 2013, 21:18

Gdybym chciał zamówić u Ciebie antonio kawę, to czy masz jakiś opis smaków kaw które robisz, ale taki opis dal laika dla laika ? No i może jakiś cennik przy okazji ? :)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Re: Odp: Kawa od antonia

Postautor: antonio » sob 06 lip 2013, 21:20

Awatar użytkownika
sieyo
zagląda od święta
Sprzęt: Ascaso Dream Orange; I-2-mini

Postautor: sieyo » sob 06 lip 2013, 23:56

@antonio i elka
Być może znacie te oferty, ale jeśli nie, to podsyłam:
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
http://www.anr.gov.pl/web/guest/inwestycyjne
A przy okazji - dziękuję za błyskawiczną realizację ostatniego zamówienia.

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » ndz 07 lip 2013, 18:08

"- Nie chodzi przy tym jedynie o sprzedaż zabytków dla samej sprzedaży, ale o to by trafiały one do odpowiedzialnych właścicieli. W ręce osób, które posiadają odpowiednie środki finansowe i zdają sobie sprawę ze skali trudności związanych z remontem tych obiektów. Muszą one mieć również świadomość, że remonty powinny odbywać się pod nadzorem konserwatora zabytków - mówił Zdrojewski. "

Trzeba być niespełna rozumu żeby to kupić nie mając parunastu milionów na koncie na drobne wydatki :D Chyba, że się jest znajomym lokalnego konserwatora :D

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 10 lip 2013, 16:22

Zabytkowe obiekty na Śląsku są raczej smutnym tematem. Realistycznie na to patrząc: bardzo trudnym. Może kiedyś trafi się jakaś rozsądna okazja...

Teraz o naszych kawach. 10% kupon rabatowy "caffe" działał do dzisiaj przez moją pomyłkę. Kto skorzystał, ten skorzystał i na pewno jest zadowolony. Żeby nie było smutno kolejnym miłośnikom naszej kawy, 5% kupon o tej samej nazwie na wszystkie produkty będzie ważny do końca tygodnia.

Zawsze dziwi mnie trochę, że większość naszych gości kupuje te najbardziej znane mieszanki. Tymczasem cała reszta jest godna uwagi i polecenia. Przede wszystkim staramy się palić ziarna do espresso. Mieszanki: Anniversary, Espresso i MA Top są lepsze i bardziej złożone, bardziej aromatyczne niż Ariadna :). Podobnie z ziarnami single-origin: Gwatemala i Salwador albo Kuba zamienią się w piękne i konkretne espresso. Najbardziej wykwintne do tego będą jednak nasze Kolumbie...

Z paleniem bardzo jasno i lekko też coraz bardziej nam po drodze ze względu na niektóre genialne ziarna. Parę dni temu w opolskiej Kofeinie odbył się cupping różnych kaw, w większości przywiezionych z World of Coffee w Nicei. Nasza skromna Kenia Gatomboya AB palona w maju została najlepiej ocenioną w ślepych testach kawą... Wkrótce na nasz warsztat wejdą kolejne piękne kawy: naturalna Etiopia Yirgacheffe, mikrolot z Ekwadoru, kolejna Gwatemala i Honduras ze świeżych zbiorów.

Tymczasem polecam Drip it! —> Indonezja Gr.1 Sumatra Wahana Estate. Często się zastanawiałem nad pojęciem body — ciała w odniesieniu do kaw przelewowych. Ta Indonezja okazała się mieć stosunkowo duże body. Zaparzając ją, można wyjść poza złote proporcje 60g/l i zwiększyć ilość wody, by nieco złagodzić jej body ;).

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » śr 10 lip 2013, 16:44

Zabytkowe obiekty na Śląsku są raczej smutnym tematem. Realistycznie na to patrząc: bardzo trudnym. Może kiedyś trafi się jakaś rozsądna okazja...
...
Zabytkowe obiekty na Śląsku mają się z roku na rok coraz lepiej a fama urody zamków z Kotliny Kłodzkiej czy Jeleniogórskiej na tyle nagłośniona, że o okazyjnym zakupie raczej należałoby zapomnieć...http://poznajpolske.onet.pl/reportaze,4 ... 48744.html

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 10 lip 2013, 17:23

Cóż począć, gdy nam się podoba ten jeden, konkretny, wspomniany obiekt, a jego właścicielka nie chce go sprzedać za cenę paru mieszkań, bo za mieszkania trzeba płacić czynsze i podatki? Wiem, że w wielu przypadkach jest coraz lepiej, ale wciąż stan wielu gmachów woła o pomstę i jest dziełem ostatnich lat.

Awatar użytkownika
Blondas
Sprzęt: Ascaso Dream, Macap M2M, Quamar M80 E
Moka Bialetti Dama na 3 filiżanki i na 6 filiżanek, AeroPress, Phin

Postautor: Blondas » śr 10 lip 2013, 17:45

Z wielkim smutkiem zawiadamiam, że dzisiaj skończyła mi się Incontro, pożegnała mnie świetnym doppio z piękną cremą. Rewelacyjna mieszanka. Jak skończę Universal to zrobię kolejne zamówienie.
Pozdrawiam
Piotrek

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 11 lip 2013, 10:52

Żeby nie uciekło: kupon rabatowy "caffe" ważny do niedzieli :).

Blondas, nie pamiętam już jaki był skład Twojego Incontro. Na pewno jakaś piękna Brazylia z regionu Sul de Minas w stanie Minas Gerais i chyba Gwatemala Fraijanes. Może została Ci etykietka? Kolejna wersja, wczoraj wyczerpana, składała się z Brazylii z tego samego regionu, z mikroregionu Carmo de Minas i Malawi Mzuzu Geisha. Dzisiaj zaś wypaliłem także afrykańską wersję Incontro — Brazylia Carmo de Minas/Rwanda Murundo CoE.

Awatar użytkownika
Blondas
Sprzęt: Ascaso Dream, Macap M2M, Quamar M80 E
Moka Bialetti Dama na 3 filiżanki i na 6 filiżanek, AeroPress, Phin

Postautor: Blondas » czw 11 lip 2013, 14:14

Zdaje się, że mam jeszcze gdzieś etykietę w domu, sprawdzę i napiszę. Czyli co Incontro to nieco inny smak? Może być ciekawe.
Pozdrawiam
Piotrek

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 11 lip 2013, 14:38

Pierwotna idea była podobna i przez długi czas stała: Brazylia Canta Galo & Malawi Mzuzu Geisha. W takiej działalności jednak nie ma stałości i nie warto się trzymać gorączkowo takiego pojęcia. Żeby zachować stały profil jakiejś mieszanki przez parę lat, musielibyśmy kupić ziarna na parę lat. Przez te parę lat surowe ziarna stracą jednak swoją świeżość. W ciągu tych paru lat nie poznamy też nic innego... Tak było przez parę lat naszych początków, gdy Canta Galo było naszym podstawowym surowcem. W końcu miałem tego dosyć i odliczałem kolejne potyczki z piecem do końca tych fajnych ziaren.

Teraz mamy parę różnych, świeżych, pięknych i aromatycznych, poniekąd podobnych do CG ale i różnych. Jest w czym wybierać i jest czym się zachwycać. Siłą rzeczy Incontro musi być też inne, świeże :). Wciąż jest to ta sama idea mieszanki dwóch składników: naturalnej arabiki z Brazylii i czegoś bardziej wonnego i jasnego...

maxwell
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Isomac Amica + Astoria Beretta (był Ascaso Basic)

Postautor: maxwell » czw 11 lip 2013, 15:16

Czy w najbliższym czasie jest szansa na pojawienie się w ofercie "Stormy Weather"?

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 11 lip 2013, 15:21

Nie. Ale bardzo zbliżony profil ma Anniversary.

Wróć do „Kawa: oferty sklepów, dystrybutorów, palarni...”