Kawa od antonia

Dział komercyjny. Wpis możliwy po wcześniejszym ustaleniu warunków z administratorem portalu.
Awatar użytkownika
wojstank
zagląda od święta
Sprzęt: Gaggia Classic, Moka Bialetti, Clever Dripper, Phin 140ml, Hario Slim, Zassehaus

Re: Kawa od antonia

Postautor: wojstank » śr 19 mar 2014, 7:26

Paczkomaty są niedobre. Prędzej dojdzie poczta i kurier.
Eeeee, czemu zaraz niedobre? Jeśli tylko się da zawsze kupuję paczkomatami i jeszcze nie miałem problemów.
Oczywiście to nie jest usługa typ "dostawa w 24h", tylko odpowiednik zwykłej paczki pocztowej, i jako taki moim zdaniem jest OK.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 19 mar 2014, 7:58

Mieliśmy pewne kłopoty z Paczkomatami. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Idea jest świetna :).

Awatar użytkownika
joonecky
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Bialetti Mukka | Ekspres przelewowy Krups | Hario V60-01 | Phin 140 ml | Aeropress
Mario Slim | Concept KM-5120

Postautor: joonecky » śr 19 mar 2014, 16:07

Zaryzykowałem z tym paczkomatem. I tak nie ma nikogo u mnie w domu czwartek/piątek, więc ten pocztex odpada. Pierwszy raz zamawiam paczkomatami i nawet z ciekawości się na to zdecydowałem.

elka
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Mazzer SJ / Sublima / L5
Kontaktowanie:

Postautor: elka » czw 20 mar 2014, 17:14

Właśnie zakończyliśmy "zimowy sezon grzewczy" w palarce typowo wiosennymi paleniami. Na ostatni zimą ogień poszły bardzo aromatyczne "owocowe" kawy: Brazylia naturalna Chapada, która dostępna będzie zarówno solo, jak i w blendzie o nazwie Matop Primavera, Salvador San Jose pulped natural o przyjemnym owocowym aromacie, "bomba aromatów": Etiopia naturalna Kochere oraz najciekawsza z naszych kaw: Costa Rica Finca Licho, którą wypaliłam jaśniej, niż ostatnio.

Zapraszam do sklepu! Jutro, jeśli nie skorzystam z "dnia wagarowicza", jutro napiszę więcej :-).
Panel leader do wynajęcia.

detka01
Sprzęt: Rancilio Silvia v3, Eureka Mignon

Postautor: detka01 » pt 21 mar 2014, 13:59

Przy okazji ceny znacząco poszły w górę :-P

elka
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Mazzer SJ / Sublima / L5
Kontaktowanie:

Postautor: elka » pt 21 mar 2014, 17:56

Od listopada ubiegłego roku arabiki podrożały na o 70%. Może teraz ta tendencja się zatrzyma, choć wszystko wskazuje na to, że zbiór kaw brazylijskich będzie niższy od oczekiwanego nawet o 30%. Niestety, nie pozostaje to bez wpływu na ceny surowców.

Tak dla porównania: unikalny mikrolot Costa Rica Finco Licho natural w brytyjskiej palarni kosztował równowartość 250 zł. Dobre single są w naszej palarni w nieustannej promocji, wynikającej..z położenia geograficznego. Można to nazwać don kiszotowską misją promowania kaw speciality w Polsce..na dodatek w nie-modnej formie espresso :kwiat:
Panel leader do wynajęcia.

Awatar użytkownika
ziarenko
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: ziarenko » pt 21 mar 2014, 21:00

Skoro jesteście tacy szlachetni to ustalcie cenę na takim poziomie aby przeciętny Polak mógł za swoją pensję kupić taką samą ilość co Brytyjczyk za swoje wynagrodzenie :smiech:
Bialetti Mukka Express, DeLonghi Caffe Treviso, AeroPress, i-2 mini, drip Tiamo, Tiamo Slim, Coffee Press Tiamo

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pt 21 mar 2014, 21:54

Tacy szlachetni nie będziemy... Przeciętny Polak najwyraźniej nie musi popijać Etiopii naturalnej albo Kenii. Co przyniosłaby mu taka możliwość? Czy nie wystarczy już tania kawa w Lidlu?

ziarenko, dyskutowaliśmy o tym wiele razy. Zerknij na ceny u naszej konkurencji. Byle Brazylia w pewnym sklepie dochodzi do 200 zł. W naszej ofercie są różne ziarna i ceny są różne, stosownie do jakości. Podnieśliśmy ceny ziaren najlepszych, takich które przez ostatnie parę miesięcy były u nas śmiesznie tanie...

Większość z naszych produktów pozostała bez zmian. Większość z nich jest znacznie lepsza niż np. włoskie produkty, wyceniane w wielu sklepach nawet na 120 zł. U nas wciąż można kupić przepiękną Rwandę za 110 zł, w małych torebkach, a Brazylie jakich Włochy nigdy nie widziały poniżej 100 zł.

donkiszot
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: _

Postautor: donkiszot » sob 22 mar 2014, 0:55

[...]don kiszotowską misją promowania kaw speciality w Polsce.[...]
Zatwierdzam! ;)

Awatar użytkownika
KrzychK
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

Postautor: KrzychK » sob 22 mar 2014, 15:30

ziarenko, a co za problem abyś zaczął zarabiać lepiej?? Te 26.5 tys GBP (średnia z 2012 r)to nie jakiś kosmos.
Dobre towary kosztują (nie tylko w MA), ale nie każdy musi je mieć. To nie pieczywo/mleko/itp.
To że nie stać mnie na Maserati, nie jest wystarczającym powodem abym marudził po jakimś forum że mają zbyt wygórowane ceny i że brytol może za średnie wynagrodzenie kupić 'więcej" owego auta...

ps. kiedyś zaryzykowałem i zakupiłem brazylię w lidlu - nie dałem rady. Poszła do roboty do szajsowatego automatu dla publiki, widać maszyna i gardła mniej wymagające (nawet sama maszyna, bo robi wodnisty napar).
Grunt to cos ciemnego.... no moze byc i kava.
Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

skarbimirek
Sprzęt: nie mam

Postautor: skarbimirek » sob 22 mar 2014, 18:12

Są palarnie kawy w których można kupić za 80 zł kilogram bardzo dobrej kawy. Oczywiście, że taka cena wynika z niskiej ceny kawy surowej w którą się zaopatrzyła palarnia. Nie ma tam informacji na temat plantacji, regionów, itp. Ja się tym nie przejmuję ponieważ kawa mi bardzo smakuje, wręcz identycznie jak kawa o wiele droższa i zawierajaca więcej informacji, certyfikatów, itp. Pytanie, więc po co przepłacać? Ja osobiście czasem lubię przepłacić, ponieważ jak się naczytam tych wszystkich informacji na temat danej arabiki to często kusi żeby koniecznie spróbować nowego ziarna. Póki co, najczęściej zaopatruję się w kawę w jednej z szczecińskich palarni, z której zawsze otrzymuje świeże,dobre ziarno za bardzo niską cenę :D I nie obchodzi mnie to, kto jest właścicielem plantacji tej kawy.

skarbimirek
Sprzęt: nie mam

Postautor: skarbimirek » sob 22 mar 2014, 18:28

Aj zapomniałem, że tworzę wiadomość w wątku o kawie od Antonia. A o kawie od Antonia ani słowa.. :? . Kawę od Antonia miałem całkiem niedawno, nie ma co się rozpisywać, bardzo mi smakowała, bodajże Gwatemala San Marcos. Wybór kaw też bardzo ciekawy, a jeśli chodzi o ceny , to wydaje mi się, że często są jakieś promocje , a cena ok. 30 zł za 300 g nie wydaje mi się za wysoka :D

arni978
Sprzęt: Rancilio Silvia,Eureka Mignon,Moka Bialetti 1 cup

Postautor: arni978 » sob 22 mar 2014, 18:49

Nie wiem jak 100% arabiki od antonia bo jeszcze nie kupowałem ale obecnie używam Ariadnę.Cena niewygórowana,a kawka bardzo dobra,lepsza nawet od meseta crema d"oro.Z tym że mesetę kupiłem 3 miesiące po paleniu a ariadnę,świeżutką kilka dni po wypaleniu.Na pewno będę często zaglądał do sklepu Antonia.

Awatar użytkownika
KrzychK
Sprzęt: Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

Postautor: KrzychK » sob 22 mar 2014, 19:03

Pytanie, więc po co przepłacać? Ja osobiście czasem lubię przepłacić...
Właśnie o to mi chodzi - ktoś ma ochotę kupić coś lepszego, coś droższego? Niech kupuje. Pozwólmy mu.
Tak jak inni "pozwalają" kupować/pić kawę w lidla etc. Ja nie chcę, nie dam rady wypić, szkoda kasy - ale jeśli ktoś
inny ma ochotę, to nie będę się nabijał bo i po co?

ps. aby było bardziej merytorycznie, kawy Eli i Andrzeja pijam od pewnego czasu, początki były trudne, wręcz bolesne i nie
chodzi tu o ceny, bo te uważam za rozsądnie niskie w stosunku do jakości końcowego produktu. Zwyczajnie, jak wielu uwielbiałem
bardziej włoskie palenie, obecnie owo palenie przeszkadza mi w delektowaniu się kawami i to niestety efekt uboczny spożywania
kaw z MA (tak, to ich wina!) :wink:
Grunt to cos ciemnego.... no moze byc i kava.
Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Postautor: Freezer64 » sob 22 mar 2014, 22:07

Nawiązanie do Lidla jest dosyć brutalne, bo ich kawy, tak samo jak większość marketowych, nie cieszy się zbyt dobrą opinią (tzn. opinie są mocno podzielone, ale sami wiemy co to oznacza - jest nieciekawie, ale nie każdemu to przeszkadza ;) ewentualnie - jest rozrzut od ohydnych po znośne ;) ), ale jest sporo obszaru pomiędzy Lidlem a Antoniem ;) i skoro sami nawiązujecie do wątku "najtańsze sensowne ziarna" - pewnie tak można by nazwać ziarna z większości polskich palarni wypalających tanie ziarna o których wiadomo tylko z jakiego pochodzą kraju, ewentualnie rejonu kraju ;) tudzież tańsze, ale jeszcze w miarę przyzwoite mieszanki włoskie (acz głównie te z robustą ;) ). Tylko Antonio celuje wyżej, więc i ceny są siłą rzeczy wyższe, ale i tak dobre jak na jakość surowca i w porównaniu do innych palarni z tymi samymi/podobnymi ziarnami.
Choć podwyżka dwóch najciekawszych ziaren z 120zł/kg na 150zł/kg trochę smuci, zwłaszcza że nie sądzę żeby akurat niedawno przyjechała nowa, droższa dostawa ;)

Wróć do „Kawa: oferty sklepów, dystrybutorów, palarni...”