Kawa od antonia

Dział komercyjny. Wpis możliwy po wcześniejszym ustaleniu warunków z administratorem portalu.
antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Kawa od antonia

Postautor: antonio » sob 07 mar 2015, 9:06

Raz jeszcze dziękuję za takie uwagi dotyczące nieścisłości w sklepie. Poniżej trochę wyjaśnień...

Jesteśmy w trakcie małych perturbacji i przeobrażeń personalnych. O zmianach w logo i www już słyszeliście (a jeśli nie, to można na naszym FB poczytać), ale ich realizacja dopiero w najbliższej przyszłości. Zmiany personalne stały się z dnia na dzień aktualne. Czasami człowiek tak się przywiązuje do status quo, że przez lata tkwi w niezdrowym układzie. Mam nadzieję, że wyjdzie na zdrowie :).

Przez te zmiany, ostatnio nie pilnowałem treści w naszym sklepie. Sporo rzeczy miało błędne daty, nie korygowaliśmy ich, gdy pojawiały się nowe palenia. Dziś wszystko poukładałem na swoim miejscu. Jak widzicie, większość produktów jest dziełem Synestezji. A ja tu tylko sprzątam :roll: :smiech:.

Mastro Antonio pali ostatnio jedynie nasz bestseller Ariadnę; łapa w gipsie; głowa boli; na łbie siwe kłaki :oops: .

Z tych najbardziej zapomnianych rzeczy polecam i nieco przeceniam: genialną Indonezję oraz Kolumbię i Brazylię Santa Maria. Te trzy kawy w ciemno mogę polecić każdemu zarówno do espresso, moki, aeropressu, chemexa.

Niedawno zrobiliśmy mały kurs na temat metod alternatywnych. Zrobiliśmy testy naszych kaw. Powiem tyle, że na kolana powaliła mnie: w Chemexie Kenia (wszystkie one są świetne i palone przez Synestezję), a z przelewu V60 Etiopia Rocko. W sklepie jest też Etiopia Kochere.

Awatar użytkownika
rusek
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: VBM Domobar Junior HX + Macap MC4T

Postautor: rusek » pt 13 mar 2015, 10:35

U was się dzieje... Dobrze, że nie czytam żadnych Fejszbuków ...
Niemniej pragnę zapytać, kiedy łapka się zlepi i kiedy powstanie nowe Incontro, bo mnie męczą w domu. A i ja znalazłem upodobanie w tym miksie, przez co nieco robustowe Mefisto idzie do lamusa :) A Ariadna zwyczajnie się już opatrzyła :)
Pozdrówki.
VBM Domobar Junior HX + Macap MC4T (R-C18) = :)

vujson
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Moka inox Italy ;)

Silvia ....Rocky.... ziarno CoffeeSite

Postautor: vujson » pt 20 mar 2015, 14:49

Ja aktualnie właśnie mielę od paru dni Incontro... i nie mogę oderwać się od jego specyficznego posmaku, coś w rodzaju kwaskowych powideł śliwkowych od mojej Babci... mmm! Wychodzi po prostu deser; czy to tak ma być? Lekki aromat czekolady do tego. Dla mnie gitara! A w kolejce pierwszy raz w życiu słynna Ariadna . . .

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Basic, AP, moka, tygiel, kubek, V60, Cellini Evo...

Postautor: piomic » pt 20 mar 2015, 16:11

Ariadna jest na feromonach, to lep na baby jest...

vujson
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Moka inox Italy ;)

Silvia ....Rocky.... ziarno CoffeeSite

Postautor: vujson » pn 23 mar 2015, 9:56

He he! Słyszałem coś o tych domieszkach... to ostatnia nadzieja żeby moja kochana połówka odstawiła wreszcie rozpuszczalniki typu cronat itp, bo jak na razie to wszystko za mocne, wykręcające i za ostre ...Wobec tego może ten feromon zadziała ? ;)

RankoR
Sprzęt: Jura Impressa J80

Postautor: RankoR » wt 24 mar 2015, 13:23

Bardzo dużo postów w tym temacie , więc przeczytać nie sposób.

Dlatego pytanko. Czy dla forumowiczów jest jakiś rabat u Antonia, a jeśli tak to jak go zgłaszać.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rusek
Sprzęt: VBM Domobar Junior HX + Macap MC4T

Postautor: rusek » śr 25 mar 2015, 20:20

Bardzo dużo postów w tym temacie , więc przeczytać nie sposób.

Dlatego pytanko. Czy dla forumowiczów jest jakiś rabat u Antonia, a jeśli tak to jak go zgłaszać.

Pozdrawiam
Rabat - stolica Maroko... :smiech: Antonio się uśmieje znowu...
VBM Domobar Junior HX + Macap MC4T (R-C18) = :)

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere

Postautor: piomic » śr 25 mar 2015, 22:09

Tam w pobliżu Rabatu jest jeszcze wyprzedaż_po_angielsku.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 01 kwie 2015, 17:22

Sam już nie wiem jak odpowiadać na te prośby i pytania o rabaty, gratisy, darmowe wysyłki itp. Czasami jest mi zwyczajnie przykro. Wystarczy spojrzeć do naszej konkurencji, zajmującej się kawami z różnych krajów i różnych segmentów rynku, od włoskich, przez polskie, po skandynawskie. Byle włoszczyzna bywa najczęściej droższa od naszych kaw. Więcej, znamy te włoskie klimaty od podszewki i wiem, że nijak jakością surowca ani palenia Włosi nas nie przebiją; od dekad robią to samo, od dekad mają te same kawy z tych samych miejsc, są to dobre kawy. A skandynawskie kawki w Polsce bywa najczęściej, że kosztują po 160-240zł/kg. Ergo: macie u nas ogromny RABAT, bez wstukiwania kodów rabatowych, bez newsletterów, bez kłopotów :kwiat: .

W ciągu minionego pół roku posunęliśmy się do przodu o lata świetlne. Dawno nie ma ziaren sprzed pół roku, dawno nie palimy tak, jak pół roku temu... Było, minęło, a wciąż mnie pytają ludzie o jakieś tam mieszanki, kupione kiedyś, kilka miesięcy temu. Pamiętam jeszcze nasze zabawne z dzisiejszego punktu widzenia dysputy o "powtarzalności" procesu palenia i "powtarzalności" produktów. Jedna z dysput zakończyła się zbiorowym banem ;). Otóż nie ma powtarzalności z wielu powodów i wcale nie silę się na powtarzalność naszych produktów. Powtarzać swoje mieszanki może np. nasz dawny włoski kontrahent z Italii, obecnie nasz bezpośredni konkurent na rynku w Polsce, w naszym mieście, w naszej dzielnicy i na ulicy ;). I powtarza je od dziada pradziada. Wciąż palą tam to samo i tak samo, a tak naprawdę nie potrafią kawy wypalić inaczej.

Powtarzać profile palenia można z dokładnością co do setnej części pomiaru temperatury i czasu; można dokładnie i precyzyjnie zrobić pod rząd tak samo tyle paleń ile się chce. Tylko po co? Można to też powtarzać z miesiąca na miesiąc, z roku na rok posługiwać się tymi samymi przebiegami temperatury w czasie. Ale po co? ;) Nie, nie, nie... Ariadna dziś nie jest taka jak dwa lata temu. Espresso-6 nie pojawi się na zawołanie. Mefisto powstanie, zapewne w przypływie chęci przyłożenia całej mocy palnika do nieszczęsnych ziaren robusty ;). Po świętach.

Gdy ktoś sądzi, że już zna nasze produkty, trochę mi nieswojo, bo muszę tłumaczyć, że nie zna... My wciąż sami poznajemy nasze kawy :). Jest to bardzo ciekawa i pasjonująca podróż w nieznane :szampan:.

Awatar użytkownika
hawlik
Sprzęt: Bezzera BZ07 + Macap M4D
Chemex, Tiamo V02 + KitchenAid

Postautor: hawlik » czw 02 kwie 2015, 9:13

jakieś kłopoty techniczne, nie mogę się zalogować, "podany adres email nie
istnieje w naszym sklepie"

[edit]
----
Jednak to moje roztargnienie, jak się okazało dotąd zamawiałem bez logowania i zwyczajnie konta nie miałem. Wszystko działa:)

Awatar użytkownika
daniels1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: DeLonghi EC 850 M, GAT VIP AROMA, MAZZER SJ, MACAP MC4, Rocket GIOTTO v2 plus, CM-1C
Kontaktowanie:

Postautor: daniels1 » czw 02 kwie 2015, 10:25

Popieram Antonio twoje podejście do tematu palenia i powtarzalności itd. Kawa się zmienia, mieszanki się zmieniają i ta cała powtarzalność wcale nie jest dobra, wręcz nudna. Ciekawy jestem jak palarnie/producenci kawy przy różnych partiach czy dostawach ziarna uzyskują takie same efekty palenia, gdzieś ten smak jest "spłaszczony", żeby za każdym razem osiągnąć identyczna jakość a przecież ten sam surowiec może się różnić w zależności od dostawy. Kiedyś się przejmowałem i starałem się za każdym razem uzyskiwać takie same wypały, żeby była powtarzalność a teraz staram się żeby efekt końcowy zawsze był dobry, żeby z każdego ziarna "wycisnąć" jak najwięcej. Kawa musi się zmieniać żeby nudno nie było.
Palenie ( kawy ) to nałóg i ja nigdy go nie rzucę
Kawa Czy Herbata - Palarnia Kawy

dgim
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Bialetti Venus 2 cup | Chemex 6 cup | Aeropress | Porlex Mini

Postautor: dgim » ndz 05 kwie 2015, 21:27

Zamowilem niedawno Kenie Nyeri Mutitu II - chyba najlepsza kawa, jak dotad, jaka wrzucilem do Chemexa. Sliwka uderza wrecz. Super.
Z kolei MA Top Red powoli staje się u mnie schematem do kawiarki. Rowniez super.
Dzieki.

Awatar użytkownika
Pierote
Sprzęt: JURA ENA 7, ARISTARCO SE/N 64

Postautor: Pierote » ndz 12 kwie 2015, 17:33

Incontro mnie nie zachwyciło. Perfekcyjna ekstrakcja, balans ale za czarne tło, podobnie jak Mefisto. Może czas powrócić do Ariandy albo spróbować Ciokolady.

ps. powoli przechodzę na owocową stronę neutralności :D :szampan:
Wypieki od Antonia podawane w filiżankach od Łukasza maszyna Jura Ena Seven
Los Aloes Red Honey (_) (_) :szampan:

manfred
Sprzęt: Kawiarka plus bzyczek

Postautor: manfred » ndz 12 kwie 2015, 18:21

Może czas powrócić do Ariandy albo spróbować Ciokolady.

ps. powoli przechodzę na owocową stronę neutralności :D :szampan:
To może MaTopRed kiedyś pamiętam był niesamowicie owocowy potem następna partia już taka nie była.

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere

Postautor: piomic » ndz 12 kwie 2015, 19:54

Spróbuj urodzinowej z 31 marca. Owoce przez duże O.

Wróć do „Kawa: oferty sklepów, dystrybutorów, palarni...”