Gdzie w Poznaniu na kawę?

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
mariusz_2050

Gdzie w Poznaniu na kawę?

Postautor: mariusz_2050 » pt 08 gru 2006, 23:31

Witam!
Czy ktos może mi podpowiedzieć gdzie w Poznaniu lub najbliższej okolicy można się napić naprawdę dobrej kawy. Chciałbym porównać moje tygodniowe próby i zobaczyć jak daleko mi jeszcze do doskonałości lub przyzwoitości. Pozdrawiam Mariusz.

Awatar użytkownika
Iadurobros
Consigliere
Consigliere

Postautor: Iadurobros » sob 09 gru 2006, 0:26

Przeniosłem temat do właściwego działu.
c\_/ Marfisa
>>>> Baby Dose Red <<<<

Awatar użytkownika
Sławek DJP
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Kontaktowanie:

Re: Gdzie w Poznaniu na kawę?

Postautor: Sławek DJP » ndz 10 gru 2006, 2:43

Witam!
Czy ktos może mi podpowiedzieć gdzie w Poznaniu lub najbliższej okolicy można się napić naprawdę dobrej kawy.
U dopeman'a w domu :lol: .
Cellini - prawdziwy włoski smak, teraz także w Polsce!

Maszyny tylko włoskie La Pavoni i Quick Mill

Awatar użytkownika
Iadurobros
Consigliere
Consigliere

Re: Gdzie w Poznaniu na kawę?

Postautor: Iadurobros » ndz 10 gru 2006, 10:34

Witam!
Czy ktos może mi podpowiedzieć gdzie w Poznaniu lub najbliższej okolicy można się napić naprawdę dobrej kawy.
U dopeman'a w domu :lol: .
Nie :!:
U dopemana w domu jest NAPRAWDĘ dobre espresso :twisted: :twisted: :twisted: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump:
c\_/ Marfisa
>>>> Baby Dose Red <<<<

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » ndz 10 gru 2006, 13:21

He he :twisted:

Ja tam bym się tak nie wychylał, skromność mi nie pozwala, poza tym to ja się wcale nie znam.. :roll: :kwiat:
Obrazek
doppio napoletano lungo?

mariusz_2050

Postautor: mariusz_2050 » ndz 10 gru 2006, 21:31

Dopeman nie bądź taki skromny, chętnie posłuchałbym uwag od kogoś bardziej doświadczonego 8)

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » pn 11 gru 2006, 9:38

Ostatnio był u mnie APG i to od niego wysłuchiwałem rad ;)

Poczekaj cierpliwie bo już od jakiegoś czasu jest w planach poznańskie spotkanie forum więc będzie okazja :D
Obrazek
doppio napoletano lungo?

asieńka

Postautor: asieńka » pn 11 gru 2006, 15:20

...poznańskie spotkanie forum...
można się też wkręcić? :D kiedy?

madzia

dobra kawa w Poznaniu ( i nie tylko) :)

Postautor: madzia » pt 12 sty 2007, 21:39

Witam!

Wszystkim koneserom kawy proponuje wybrac się w Poznaniu na ul.Wodna 3/4 do LAVENDA CAFÉ (mysle, ze nie pozalujecie :wink: ).

Z tego co się orientuje, to nowe miejsce, ale kawe maja naprawde pierwsza klasa (w sumie nic dziwnego, bo to malo spotykana w Poznaniu odmiana Vergnano- "Casa del Café"; na Starym Miescie jeszcze się z nia nie spotkalam). Poza tym maja nieprzecietne menu -powalajacy wybor kaw i herbat, koktajle, oryginalne desery i dania konkretne. Musze przyznac, ze jestem pod BARDZO pozytywnym wrazeniem... :)

Awatar użytkownika
Iadurobros
Consigliere
Consigliere

Postautor: Iadurobros » pt 12 sty 2007, 21:45

Forum wyśle agenta D. na przeszpiegi i wszystko będzie jasne w sprawie e.....o :!:
c\_/ Marfisa
>>>> Baby Dose Red <<<<

Awatar użytkownika
MariuszH
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Brasilia America Plus

Postautor: MariuszH » pt 12 sty 2007, 21:53

Agent D 25/25 :D Trza wysłać. A ma licencje na zabijanie?... :D

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pt 12 sty 2007, 22:08

Agenta można posłać...
A ja po opisie już znam zawartość filiżanek tej knajpki. Można by rzec: Poznań i Kraków łączy ta sama ślepa i niewytłumaczalna namiętność do exspreso wiadomej marki. Zastanawiające jest to, że Krakowiaków i Poznaniaków nie powala na kolana i łopatki autentycznie dobry smak. Powalają ich nijakie marki... dosłownie na łopatki -- tak, że nie są w stanie odróżnić goryczy od słodyczy ;-)
Jeden jedyny raz dostałem dobrze zrobione espresso tej marki...
w Warszawie w lokalu pewnej znanej i niebanalnej osobistości :-)
A.

madzia

Postautor: madzia » sob 13 sty 2007, 11:20

Hmm... Twoje wnioski sa dosc ciekawe, ale nie do konca się z nimi zgodze... Rozumiem, ze wynika to z faktu, iz napisalam wyraznie jaka to kawa, a nie opisalam jej smaku i aromatu? Oj przeprazam. Swoja droga nie uwazasz, ze czlowiek powinien wiedziec, co pije...:?:

Masz racje, wiekszosc ludzi kieruje się tylko marka pijac kawe, ale nie powiesz mi, ze nie ma osob /i to wielu/, ktore się na niej naprawde znaja, i to lepiej niz Ty... ;)

Awatar użytkownika
Iadurobros
Consigliere
Consigliere

Postautor: Iadurobros » sob 13 sty 2007, 11:39

tiaaa...... :bicz:

Spokojnie, spokojnie ... Tak to już z człowiekiem jest, że jak kilka razy w kawiarni wypije Vergnano, lavazze czy inszą Illy i mu nie smakowała, to następny lokal z taką samą marką, niekoniecznie samą kawą pakuje do jednego wora z napisem "OHYDA".

Osobiście Lavazzy w lokalu nie jestem skłonny próbować. Na 6-8 kaw w róznych punktach tylko 1 mi smakowała. A pijałem te kawki przed forum i przed erą domowego ekspresu ciśnieniowego.
c\_/ Marfisa
>>>> Baby Dose Red <<<<

madzia

Postautor: madzia » sob 13 sty 2007, 13:27

ja po opisie już znam zawartość filiżanek tej knajpki. ... niewytłumaczalna namiętność do exspreso wiadomej marki.
umówmy się, ze nie umiesz nawet poprawnie napisac "espresso". z czym do ludzi?
Tak to już z człowiekiem jest, że jak kilka razy w kawiarni wypije Vergnano, lavazze czy inszą Illy i mu nie smakowała, to następny lokal z taką samą marką, niekoniecznie samą kawą pakuje do jednego wora z napisem "OHYDA".
kiepski/a pseudo-barista jest w stanie schrzanic najlepsza kawe.
pijałem te kawki przed forum i przed erą domowego ekspresu ciśnieniowego.
uuu, to niezle. ale musialo to byc calkiem niedawno, bo o ile mi wiadomo naszemu pieknemu krajowi jeszcze daleko do ery domowych ekspresów. ledwo minela era kartek na cukier... do kawy.

Wróć do „Kawiarnie”