Gdzie w Poznaniu na kawę?

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
elka
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Mazzer SJ / Sublima / L5
Kontaktowanie:

Re: Gdzie w Poznaniu na kawę?

Postautor: elka » ndz 04 mar 2012, 20:13

też są ludzie - jak Kuba napisał, gdy pociągnie za język i zagai do rozmowy, nie chcą mówić: niedobre, bo niedobre...zbyt co? za ciepłe espresso, za zimne? zbyt dużo czuć kwasowości? za slodkie? co kto lubi???:)
Mam zupełnie inne zdanie na ten temat... Staram się z danej kawy zrobić przyzwoite, jak najlepsze espresso i tyle. Jeśli miałbym w kawiarni rozmawiać z każdym i na podstawie rozmów co chwila zmieniać surowiec i podejście do niego, to chyba zwariowałbym... ;) W takiej pracy potrzebna jest po prostu rzetelność i pewność każdego ruchu, pewność siebie. Co z tego, że ktoś przyjdzie i stwierdzi, że espresso było złe, niedobre? Jeśli jestem przekonany, że było dobre... ;)
Panel leader do wynajęcia.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » ndz 04 mar 2012, 20:18

czy to antonio?, mam zmienić autora tego postu? ;)
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 04 mar 2012, 20:20

Kawciu, z nieba spadasz :). Ale chyba nietrudno nas rozróżnić...

Awatar użytkownika
Uno Espresso
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: różne różniste ;)

Postautor: Uno Espresso » ndz 04 mar 2012, 20:21

Hola Hola,

Panie Uno Espresso, nigdy nie powiedziałem że moje espresso jest idealne, w dodatku nie wiem czy zauważyłeś ale mój post miał za cel was obronić? (wiedziałem że o was chodzi i próbowałem wytłumaczyć, że taka sytuacja może zajść z kilku powodów) więc szkoda że tak zareagowałeś.
Kuba tu Mihu. Doskonale Ciebie zrozumiałem i dziękuję za poparcie. I w całości zgadzam się z tym co napisałeś!!! Ogólnie nie przypuszczałem że dojdzie do aż takiej wymiany zdań... I powtarzam, ciężko jest mi pisać w imieniu osoby która podała to feralne espresiwo.
Pisząc akurat o Tobie nie miałem nic złego na myśli - jeśli mogłem zostać inaczej odebrany to przepraszam, nie zrobiłem tego celowo!

A podkreślałem to kilka razy, że wystarczyło zwrócić uwagę na miejscu! tyle.

I tak przyznajemy się do błędu - podaliśmy fatalne espresso... co mamy jeszcze zrobić aby zostało to wybaczone???

ps. Marto próbujesz każdego shota że wiesz że złe espresso nie wyszło z baru?
ps2. Antonio - widziałem po formularzach z eliminacji że z sensoryką było wszystko ok! także śmiem twierdzić że z kawą było wszystko też ok! :) i dzięki za Kenię! ;)

PEACE!
Uno Espresso, Poznań, Prusa 4
www.unoespresso.pl
www.facebook.com/unoespresso
Zapraszamy!

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » ndz 04 mar 2012, 20:28

Ja z nieba - tak :D, a wy się pilnujcie, bo już tykał tego nie będę ;)
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 04 mar 2012, 20:40

A teraz trochę szyfrem napiszę, bo ze słowotoku niemiłego i dla mnie rzuciło mi się w oczy to:
...cacy jest ktoś kto kawę od ciebie zamawia i nieważne jak źle ją parzy (znam parę miejsc, sam je reklamujesz...:)
Wiem, kto opowiada jakim to świetnym baristą jest i jak to po opuszczeniu jakiejś kolejnej kawiarni, w tejże kawiarni wszystko się sypie...po czym okazuje się to nieprawdą.

Apropos Brismanów: oni są sami w sobie tak fajni i pozytywnie do życia nastawieni, tak pełni werwy i energii, tudzież niebagatelnych refleksji i planów, że wygraliby te eliminacje na czymkolwiek... Jak widać, ja wciąż tkwię przy swoim, że nie ma mowy na zawodach wg WBC o rzetelnej ocenie sensorycznej ;).
Ostatnio zmieniony ndz 04 mar 2012, 20:51 przez antonio, łącznie zmieniany 1 raz.

sztukafeteria
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: wega atlas, gaggia baby twin, mazzer super jolly

Postautor: sztukafeteria » ndz 04 mar 2012, 20:49

Michał - a kto w ogóle pije espresso na wynos? u mnie zazwyczaj pije się na miejscu..i wiadomo od razu :)

Natomiast co do Andrzeja - teraz to zupełnie ja nie rozumiem..o kurcze, nawet się przestraszyłam..bo to jakoś dziwnie brzmi to Twoje..wszystko ok??:)
ktoś pracuje w wielu kawiarniach, ok..barista, ok, w tych kawiarniach się wszyskto sypie - jak ta osoba odchodzi?? gdzie w Poznaniu?
ja pracuję u siebie, działalność założyłam by zmienić swój profil...hmmm...zawodowy...zrealizować jakąś pasję spotykania nowych, ciekawych ludzi...i połączyć to z kawą...:) Pozdrawiam! Marta
Kawiarnia Sztukafeteria, Poznań
www.facebook.com/sztukafeteria
www.sztukafeteria.pl

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 04 mar 2012, 20:53

No to skąd znasz te miejsca z moją kawą, które tak reklamuję? Przecież pewnie nie masz czasu by wyjechać z Poznania, bo w Poznaniu czy w Warszawie (na stolicę akurat znalazłaś czas ;)) mojej kawy nie ma żadna kawiarnia... Jedyne co reklamuję to chyba Szajba :). Reklamuję, bo doceniam całokształt przedsięwzięcia i ogrom pracy właściciela... A na FB reklamuję... Sztukafeterię :smiech: .
Ostatnio zmieniony ndz 04 mar 2012, 21:00 przez antonio, łącznie zmieniany 2 razy.

fux
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Izzo ALEX Duetto & MACAP M4D, tygielek

Postautor: fux » ndz 04 mar 2012, 20:57

We Wrocku przedwczoraj na spacerze koło Dominikańskiej widziałem potykacz z info: "Espresso na wynos 3 pln"
Bez komentarza.
Nawet herbata na Orlenie w tekturze to syf.

sztukafeteria
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: sztukafeteria » ndz 04 mar 2012, 20:58

ah no tak: więc mam rodzinę w Gdańsku:) i polecam im nowe miejsca, sam pewnie juz się domyślasz, gdzie jest Twoja kawa:)

kto zmienia często te kawiarnie, które padają? przed kim się bać:) muszę wiedzieć, bo na kwiecień chciałabym kogoś do pomocy..:)
www.sztukafeteria.pl

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 04 mar 2012, 21:03

I oni tak strasznie tę moją kawę psują? ;) Gościom smakuje, podobno bardzo. A ten ktoś, no wiesz przecież. Nie umiem już bardziej szyfrować... bo cały jestem nabuzowany naszą walką o ogień ;).

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » ndz 04 mar 2012, 21:07

Jak trafiam na tekiego twardziela to oddaję swoją filiżankę, z prośbą by spróbował i wtedy śmiać mi się chce, jak widzę grymas wykrzywiający buźkę.... :lol:
To wyobraź sobie minę kobiety, którą poprosiłem o filiżankę z espresso. Mówiła, że za kwaśne, fakt... zaparzyłem drugą. :mrgreen:

Gielżyn
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: Gielżyn » ndz 04 mar 2012, 21:07

Od 3 stron chyba wszyscy są nabuzowani:) Mi juz przeszło!
Fux, Adres jest kilka stron wcześniej!

Awatar użytkownika
Uno Espresso
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: różne różniste ;)

Postautor: Uno Espresso » ndz 04 mar 2012, 21:08

Michał - a kto w ogóle pije espresso na wynos? u mnie zazwyczaj pije się na miejscu..i wiadomo od razu :)
a to Grzenia pytaj kto bierze espresso na wynos ;) i sama sobie troszkę zaprzeczasz, bo napisałaś "zazwyczaj" ;)
u nas też "zazwyczaj" pija się je na miejscu, ale czasem jednak zdarzy się taki Grzeniu :twisted:
Widzisz Grzeniu? to Twoja wina to całe zamieszanie! ;) wszedł byś, wypił na miejscu, ponarzekał, dostał byś w końcu dobre i byś wyszedł zadowolony. a tak 4 strony "spieniania" forum... ech... :lol: niezłe cappu nam wyszło :lol:
Uno Espresso, Poznań, Prusa 4
www.unoespresso.pl
www.facebook.com/unoespresso
Zapraszamy!

sztukafeteria
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: sztukafeteria » ndz 04 mar 2012, 21:10

ale zabawne - Sztukafeterię..nie reklamujesz, już nie mam siły się wkurzać..:)
a piłeś "tam" (mowa o miejscu w Gdańsku) espresso - zrobione? :))

słuchaj, mój wujek jest wielbicielem espresso:) naprawdę, lata wstecz pamiętam jak ucinał sobie pogawędki z paniami parzącymi kawę i dosłownie: intruował je co mają zrobić, a to użyć (jak był) tampera itp:) - suma sumarum - na kawę tam więcej nie pójdzie;)
www.sztukafeteria.pl

Wróć do „Kawiarnie”