Kawiarnie w Gdańsku

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
krystofffer
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: DeLonghi 14f

Re: Odp: Kawiarnie w Gdańsku

Postautor: krystofffer » pn 20 sty 2014, 22:21

Z epok raczej nie, ale tak często w gazetach pisali, nawet chyba książka była, więc słowo się kojarzy nie pozytywnie:) no właśnie ten Dzióbek mnie zachęcił bo w Bydgoszczy na dobre espresso jeszcze nie trafiłem, mimo ze przeważnie po 9 zł jest a nie 4,5

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Kolba, graty, automaty

Re: Kawiarnie w Gdańsku

Postautor: wasyl » wt 21 sty 2014, 20:27

mowa o Robercie Dzióbku, który był chyba drugim w historii zwycięzcą Polskich Mistrzostw Barista.
A to sorry Antonio, ktoś inny mi do głowy przyszedł :mrgreen:
Ale Imperium jak widzisz się przyjęło-jak dobrze pamiętam to Twoje dzieło :dymek:
caffewasyl.pl już wkrótce

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Odp: Kawiarnie w Gdańsku

Postautor: antonio » wt 21 sty 2014, 20:35

Cóż, wciąż jest to chyba największa kawowa firma w Polsce. Bez niej ani rusz.

karo
zagląda od święta

Postautor: karo » śr 26 mar 2014, 11:46

Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa u nas. Z pokorą poddamy się ocenie Państwa ocenie. Zapraszamy do raro caffe do Gdańska przy ul. Skłodowskiej 3. Zapraszamy również na nasz profil na Fb https://pl-pl.facebook.com/pages/raro-c ... ref=stream.
Pozdrawiamy
Aga i Krzysiek Raro
Gaggia Baby Dose + Iberital Challenge

rrettka
zagląda od święta
Sprzęt: Jura E75, mukka.

Polecam palarnię kawy na Tkackiej

Postautor: rrettka » śr 09 lip 2014, 11:01

Witam.

Dołożę swoje trzy grosiki do tematu:
Mój obecny numer jeden to palarnia kawy na Tkackiej w Gdańsku budynek redakcji Gazety Wyborczej.
Mała kawiarnia plus palą ziarno na miejscu (maszynka na kilo zasypu) więc pewnie głównie na własne potrzeby, ale do domu też można zakupić. Kilogram 80-120 pln nie tanio :( niestety ale naprawdę jakość bardzo dobra - swoją drogą jestem ciekaw opinii innych forumowiczów może już ktoś był.
https://www.facebook.com/palarniakawytkacka/info
Cena kawy na miejscu za to bardzo ludzka espresso 4.5 pln :)
Chyba nie mają strony internetowej.

Numer dwa to biały retro samochód obok kina krewetka też poprawne dobre espresso.
Od lat niezmiennie świetna jakość za najniższą cenę

Numer trzy do kawiarnia na kółkach - food track w prześlicznym citroenie Cafe Buuz
Pasjonat, który najczęściej parkuje koło gdańskiej hali targowej - przyzwoita jakość - dobra cena
https://www.facebook.com/cafebuzzpl

Numer cztery to Velo Cafe
https://www.facebook.com/kawiarniavelocafe
Przesympatyczna pani podająca przyzwoite włoskie espresso za 4 pln prosto z rikszy !!! :shock:
Dwa takie unikalne wózki pracują po jednym w Sopocie i Gdyni.
Szczerze polecam.
Jakość naprawdę dobra no i pomysł świetny.

Wiedz że w trójmieście naprawdę "coś się dzieje" . Oby tak dalej !!!

No i niestety muszę wspomnieć o przeciwieństwie wyżej wymienionych
Cafe Flemming palarnia z Gdańska Oliwy
Podejść było kilka - prywatnie, do pracy itp.
Obsługa miła ale smak i jakość ? - po prostu tragedia. Wielka szkoda, ale chyba po prostu nie wiedzą jak postępować z surowcem by wydobyć z niego to co najlepsze.
Mam nadzieję że ktoś z tej firmy przeczyta opinię i znajdzie sobie mądrego baristę bo wygląda na to że zakup sprzętu do palenia kawy to nie wszystko.
Dobrze by było by taki potencjał się nie zmarnował, w końcu im więcej podmiotów i konkurencji tym dla nas zwykłych siorbaczy lepiej :)
http://www.flemming-cafe.pl/

Pozdrawiam
Radek

Concord
Sprzęt: Gaggia Classic,kawiarka z Empiku,Graef CM800.

Postautor: Concord » pn 22 wrz 2014, 0:56

Skłoniony pozytywną opinia przy okazji niedzielnego spaceru wraz rodziną kroki swe skierowalem do palarni kawy na Tkackiej w Gdansku.Lokal o atmosferze tak w skali szkolnej(starej) na 4= czyli średnio ale do meritum,ja i żona zamawiamy espresso,dzieci pomijam jadły kanapki i lody,oczkekujac na realizację zamówienia mozna było obserwoawac przygotowanie syfonu z kawa jak też proces palenia kawy i to byl koniec pozytywów,bo kiedy przyniesiono kawe nastąpiła chwila prawdy i to prawdy nieprzyjemnej,bo bylo to coś o smętnej cremie i smaku któremu było najbliżej do kawy z dodatkiem wycisnietej cytryny a nie klasycznego espresso, nigdy w życiu nie piliśmy czegos tak dziwnego,było to naprawde nieprzyjemne doświadczenie.Kawę zostawiliśmy,z zakupu ziaren zrezygnowaliśmy,rachunek zapłaciliśmy,wyszliśmy zawiedzeni ,wiecej nasza noga tam nie postanie.

nefer1
zagląda od święta

Postautor: nefer1 » pn 22 wrz 2014, 13:52

Raz piłam kawę w Flemming Cafe, ale nieraz a tak naprawdę bardzo często kupuję od nich ziarna.
Kupiona kawa (cappuccino) mi nie smakowała, niestety.
Ale ziarna uwielbiam i często testuje nowe single.
Mam co prawda ekspres automatyczny, ale w domu kawa wychodzi mi wybornie (moim i moich gości skromnym zdaniem ;) ), zarówno espresso jak i napoje z mlekiem w różnej proporcji.
Ostatnio moimi ulubionymi singlami jest arabica z Sumatry i Kuby. Ta z Kuby to nowość, ale jest naprawdę smaczna i polecam.

Palarnię Kawy na Tkackiej również bardzo lubię, choć trochę mi nie po drodzę, dlatego rzadko tam jestem. Ostatnio piłam kawę z chemexa pierwszy raz. Bardzo mi smakowała.

Polecam bardzo Delfin Kafe vis a vis parku Oliwskiego - bardzo dobra kawa! Nigdy się nie zawiodłam a / więc jestem stałą klientką.

katar82
Sprzęt: nie mam

Postautor: katar82 » pt 26 wrz 2014, 12:04

Tez polecam Delfin Kafe super kawę tam serwują z chęcią tam wracam by poczuć ten niesamowity smak

Kasper.K
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Gaggia Classic, Mazzer SJ

Postautor: Kasper.K » wt 30 wrz 2014, 11:23

Kafe Delfin - espresso poniżej przeciętnej, na pewno tam nie wrócę.

Palarnia kawy na Tkackiej - rewelacja, pyszne espresso i świetny klimat.

olotasak
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Wega Atlas EVD 2,Brasilla R55, Hario V-60, Chemex, Kalita driper, Clever, Syfon, Aeropress..
Kontaktowanie:

Postautor: olotasak » czw 08 sty 2015, 8:45

Wrzeszcz się budzi.
Az dziwne ze nikt nie wspomnial o Kurhausie (https://www.facebook.com/kurhaus.wrzeszcz).

W sobote oworzylismy na nowo fukafe (https://www.facebook.com/fukafe1)
Prosilbym Was o wyrozumialosc na poczatku. Chlopaki ktorzy stoja za barem ciagle się szkola. Wczoraj spedzili troche czasu z Antoniem, wybieraja się tez na wycieczke do Kolobrzegu na podciagniecie umiejetnosci juz niedlugo.
Shoty sa na blendach Andrzeja, teraz jeszcze mamy pare paczek blendu z palarni Knopes z Luxemburga. Z ciekawostek Knopes palil kawe dla Caffenation zanim ci wystartowali swoja palarnie.
Alternatywy na hario/kalicie na ta chwile sa single od Andrzeja, Panama Kotowa Wine z Knopes'a plus pare innych fajnych kawek z zagranicy.

nefer1
zagląda od święta

Postautor: nefer1 » czw 08 sty 2015, 8:51

a gdzie dokładnie jesteście? na pewno chętnie wpadnę na kawkę:)

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Basic, AP, moka, tygiel, kubek, V60, Cellini Evo...

Postautor: piomic » czw 08 sty 2015, 9:51

gdzie dokładnie jesteście?
Dyć jest linka* z adresem...

* te literki w nawiasie podkreślone jak się myszkiem pokaże i naciśnie guziczek to otworzą stronę z adresem

olotasak
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Wega Atlas EVD 2,Brasilla R55, Hario V-60, Chemex, Kalita driper, Clever, Syfon, Aeropress..
Kontaktowanie:

Postautor: olotasak » pt 17 kwie 2015, 11:07

Jakby kogos interesowalo to od jutra mamy w fukafe nowe kawki do alternatyw na barze- Square mile, Workshop, Campbell &Syne z Uk poza tym Boreal ze Szwajcarii, Knopes z Luksemburga i Sweet Beans z Rosji.
Na mlynku do espresso jest MAtop RED od Andrzeja, jutro wjedzie singiel Brazylii Samambaia.

Coffina
Sprzęt: caffesimo

Postautor: Coffina » czw 25 cze 2015, 10:33

Przy wyborze kawiarni to ja kierują się całościowym obrazme i klimatem, dlatego często bywam w Straym Kadrze w Gdańsku lub Zaścianku w Sopocie. Odpowiada mi taki babciny styl.
Coffina

Awatar użytkownika
Pierote
Sprzęt: JURA ENA 7, ARISTARCO SE/N 64

Postautor: Pierote » pt 21 lip 2017, 22:51

Odświeżę, wiecie może czy można się napić porządnej kawki w Karwii i okolicach? Znacie takie miejsca?
Wypieki od Antonia podawane w filiżankach od Łukasza maszyna Jura Ena Seven
Los Aloes Red Honey (_) (_) :szampan:

Wróć do „Kawiarnie”