Kawiarnie w Lublinie

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Awatar użytkownika
Poe
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: {Zelmer 13Z010 || Hario V60-02 || Aeropress|| FrenchPress Kaiserhoff 600ml || Tygielek} Powered by Mazzer Super Jolly&&MACAP M2M&&Hario Slim
Kontaktowanie:

Re: Kawiarnie w Lublinie

Postautor: Poe » ndz 22 lip 2012, 18:57

"pofacebookowałem" z obsługą Aladdina i udało mi się dowiedzieć, skąd mają kawy - myślę, że może być ciekawie, bo mają kawy z krajów arabskich, m.in. z tej strony.
Espresso: Red Brick Espressp by Square Mile
Drip/Aero:  Kostaryka Finca Licho by Mastro Antonio || El Salvador Kilimanjaro Pulped Natural by Square Mile
Portfolio

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » wt 18 wrz 2012, 23:43

Podobna do Cafe Aladdin - ze względu na kawę z tygielka - kawiarnia (właściwie księgarnio-kawiarnia) działa od dawna na Rybnej 4/5. Nazywa się Między Słowami, bardzo klimatyczne miejsce, kiedyś można się było u nich napić nawet JBM, teraz np. Santosa, Sidamo, Excelso, Salwadora SHG, Kenii AA czy Monsunowej.

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » wt 16 paź 2012, 8:47

Na kawowej mapie Lublina pojawiło się nowe miejsce - Kawiarnia Artystyczna Tygiel na Narutowicza 19, serwują Manuela Capriccio http://www.facebook.com/pages/Galeria-S ... 0633799693

natalia
Sprzęt: alternatywne metody

Postautor: natalia » czw 06 gru 2012, 10:16

A co z Kawiarnią Trybunalską na Starym Mieście, dokładnie Rynek 4? Ktoś był, pił, rozmawiał z obsługą?

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 06 gru 2012, 15:58

Bardzo fajna...

Awatar użytkownika
Poe
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: {Zelmer 13Z010 || Hario V60-02 || Aeropress|| FrenchPress Kaiserhoff 600ml || Tygielek} Powered by Mazzer Super Jolly&&MACAP M2M&&Hario Slim
Kontaktowanie:

Postautor: Poe » pt 07 gru 2012, 23:11

@Antonio, byłeś i znać nie dałeś? :>
Drip/Aero:  Kostaryka Finca Licho by Mastro Antonio || El Salvador Kilimanjaro Pulped Natural by Square Mile
Portfolio

thea
Sprzęt: czajnik + kubek + filtr ;)

Postautor: thea » pt 25 sty 2013, 21:25

Natomiast ja ze swojej strony chciałam polecić Kawkę - Okopowa 9 i pół (tak - to prawidłowy adres). Owszem, prowadzą ją moi znajomi, a i ja czasami bywam za barem oraz czuję się w tejże kawiarni jak w domu, więc mogę nie być obiektywna. Dlatego też warto zajrzeć i sprowadzić mnie na ziemię ;) Mieszanka to (niestety) 100% arabica fair trade (chyba mogę podać, że z palarni Java Coffee, w razie czego admin zareaguje :). Mieszanka jest na tyle dobra, że dużo wybacza niedoświadczonym baristom (określenie "niestety" odnosi się do moich własnych preferencji, gdyż wolę zestaw arabica + robusta). Osobiście jestem zakochana w podłodze tego lokalu!

Kolejna kawiarnia, którą bardzo lubię, kawiarnio-księgarnia nawet, to wspomniana wcześniej Między Słowami, kawa parzona w tygielkach i moja ulubiona Indie Monsooned (robusta!).

Warto też zajrzeć do Trybunalskiej, ogromny plus za alternatywne metody.

W powyższych trzech kawiarniach miałam przyjemność znaleźć się nawet za barem, natomiast są jeszcze dwie, o których słyszałam wiele dobrego, ale jeszcze nie po drodze mi było, żeby do nich zajrzeć - Cafe Velo i również wymieniana wyżej Cafe Heca. Jeśli ktoś był - będę wdzięczna za jeszcze kilka słów na temat tych dwóch miejsc.

Awatar użytkownika
Poe
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: Poe » sob 11 maja 2013, 12:25

W Cafe Velo mają z reguły dwie opcje kawowe do wyboru - ichnia mieszanka (100% arabica, podobno przygotowywana dla nich przez Johana&Nystroma) + w małym młynku coś innego od J&S - albo FTO, albo Yard Dog. Piłem u nich zarówno mieszankę Velo jak i FTO. Pierwsza... dobra, ale nie zniewalająca. Ot, poprawne, pełne espresso. FTO, smaczna, owocowa, choć sądzę, że można by więcej wycisnąć z tych ziaren. No i w Velo mają bardzo zacne tarty słone i słodkie + inne przekąski/lunche

A, no i bardzo niebawem, na rogu Narutowicza i Okopowej, w byłym salonie T-Mobile, otwiera się "Kap Kap Cafe", czyli w końcu miejsce na kawowej mapie Lublinia z prawdziwego zdarzenia, nastawiona przede wszystkim na kawę pod każdą postacią - zarówno espressowej, jak i alternatywnej. Udało mi się dowiedzieć, że pod espresso mają mieć polską mieszankę, a alternatywy mieć często różne. Póki co to deklaracje, ale z niecierpliwością czekam na otwarcie. Bo fajnie jest mieć dobrą kawę w domu, ale jednak czasami jeszcze fajniej jest gdzieś wyjść, ze znajomymi i móc zamówić kawę, a nie tylko piwo/sok, omijając kawę szerokim łukiem ;)
Portfolio

F.V.
Sprzęt: Bialetti musa

Postautor: F.V. » sob 08 cze 2013, 23:22

Na tablicy mają napisane, że w dużym młynku jest mieszanka 100% arabica Brazylia+Salwador+Jawa, a w małym 5 estate.

Awatar użytkownika
Poe
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: Poe » ndz 09 cze 2013, 20:37

@F.V. Masz na myśli Velo oczywiście? : )

Bo Kap Kap działa od 2 tygodni i naprawdę ładnie rozkręcili interes - dripowo i ziarna z berlina i z norwegii od Tima i z polski od Coffee Proficiency i parę jeszcze innych, wiem, że na tygodniu będą brytyjskie wypieki... codziennie tłoczno : )
Portfolio

F.V.
Sprzęt: Bialetti musa

Postautor: F.V. » wt 11 cze 2013, 15:44

@Poe Tak, pisałem o Velo :)

Do Kap Kap chętnie zaglądnę, oferta wygląda zachęcająco ;)

olotasak
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Wega Atlas EVD 2,Brasilla R55, Hario V-60, Chemex, Kalita driper, Clever, Syfon, Aeropress..
Kontaktowanie:

Postautor: olotasak » czw 13 cze 2013, 9:42

Cieszy mnie ze Lublin się rozwija kawowo. Szczególnie, że będę miał co zwiedzać podczas nadchodzącego weekendu.

thea
Sprzęt: czajnik + kubek + filtr ;)

Postautor: thea » czw 08 sie 2013, 23:32

Kap Kap to zdecydowanie najlepsza w tym momencie kawiarnia w Lublinie (a piszę to będąc baristką w innej kawiarni). Nie dość, że chłopaki mają duży wybór ciekawych kaw (co prawda nasze gusta się różnią i zazwyczaj mają więcej tych, za którymi nie przepadam, ale zawsze coś dopasują do moich upodobań), dużą wiedzę na temat kawy, którą chętnie się dzielą, to jeszcze pomagają w razie awarii sprzętu :)

ssc_lbn
zagląda od święta

Postautor: ssc_lbn » pn 07 paź 2013, 22:53

Family Cafe
https://www.facebook.com/familycafe.lublin
Dziewanny 3/3a

Nowe, warte uwagi miejsce kawowe. Szczególnie polecane dla rodzin z małymi dziećmi.
Skorzystałem jako dorosły i pod tym kątem oceniłem tę kawiarnię.
Właścicielami są młode, sympatyczne dziewczyny. Kawa wyśmienita :D

Awatar użytkownika
nets
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: FP Bodum Chambord 0,35l, AeroPress, Hario Slim, Clever Dripper, młynek Bodum Bistro

Postautor: nets » sob 02 lis 2013, 19:21

W kawiarni Vanilla Cafe w ofercie widziałem kawę Kopi luwak po 49zł.

Wróć do „Kawiarnie”