Starbucks

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Re: Starbucks

Postautor: Freezer64 » sob 15 mar 2014, 10:05

Nadrzędnym celem każdej (no może prawie każdej) firmy jest maksymalizacja zysków, ale czy tylko i wyłącznie ? Oj z tym już bym polemizował.
Zresztą nawet jeśli tak jest w twoim przypadku to pisanie tego otwarcie nie brzmi dobrze PRowo :mrgreen:

Kawowski
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam
Kontaktowanie:

Postautor: Kawowski » pn 24 mar 2014, 14:00

Hehe, nie zajmuje się kawą zawodowo drogi kolego. Poza tym, jeśli ktoś prowadzi jakąś rodzinną kawiarnię, to jestem w stanie uwierzyć, że chodzi o coś więcej niż tylko zyski. Przykładowo, jestem rolnikiem, mam tylko kilkadziesiąt ha i w ten sposób zarabiam na życie, ale prawda jest też taka, że nie potrafiłbym bez tego żyć. Nawet jeśli miałbym zarabiać 3x tyle siedząc w biurze, czy w warsztacie czy gdziekolwiek indziej ;]

Ale w przypadku takich molochów to zdecydowanie, chodzi tylko o zyski ;]

dolittle
Sprzęt: Nie mam

Postautor: dolittle » śr 02 lip 2014, 10:56

Kilkukrotnie piłam kawę w Starbucks, chociaż już raczej tam nie zajdę. Kawa mi smakowała, ale teraz mając porównanie z bardziej niszowymi miejscami, wiem, że są o wiele lepsze i które pije się w przyjemniejszej atmosferze.

Wróć do „Kawiarnie”