Kawiarnie w Krakowie

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Re: Kawiarnie w Krakowie

Postautor: ignacy » wt 18 paź 2011, 13:06

Byłem na urlopie w KRK i zmęczony wieloma "kawami" przy rynku, odwiedziłem rzeczoną Karmę, która stała się codziennym przystankiem po drodze do centrum. Wszystko co tam piłem (espresso, z dripa, z AeroPressu, latte) i jadłem (robione na miejscu ciacha) mogę polecić z czystym sumieniem. Kawę biorą z palarni Union Coffe w UK :)
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » śr 30 lis 2011, 11:01

Jeśli chodzi o Karme dostają dużego minusa ode mnie i znajomego...

Byliśmy wczoraj na kawie:

Znajomy wziął to co zwykle czyli dużą czarną z aeropresu
Jego żona cappu, a ja dopio.

Capu przyzwoite dopo również, ale kawa z aeropresu była paskudna... Po przeanalizowaniu sytuacji doszliśmy do wniosku, że mają inną kawę do przelewowych niż zwykle, stąd inny smak niż chociażby dzień wcześniej gdy kolega pił i był zadowolony. Po rozmowie z baristą wszystko się potwiedziło. Singiel wymveniony, ale zero informacji, że w młynku jest już z goła coś odmiennego.
W trakcie rozmowy z baristą, on sam doszedł do wniosku, że to ziarno jest genialne pod dripa ale nie pod aeropres sic! To po co w nim zaparzał...? :mrgreen:

Następnym razem trzeba dokładnie zapytać jakie jest ziarno...

PS. Dopio rulez :szampan:

crazypig
Sprzęt: nie mam

Postautor: crazypig » wt 13 gru 2011, 18:00

Ja ostatnio w Krk byłem w Cupcake Corner, z czystym sumieniem polecam tamtejszą kawe.

Hroop
zagląda od święta
Sprzęt: Delonghi ECO 310.R + KG79
Kontaktowanie:

Postautor: Hroop » czw 29 gru 2011, 0:20

Ja polecam Metropolitan na rogu ul. Sławkowskiej i Tomasza - tuż obok rynku przy hotelu saskim.
Najlepiej trafić na Mateusza albo Darka bo mają w żyłach kawę..
Co prawda jest to restauracja ale za to czynna od 7:30, aktualnie operują na Cellini - moje ulubione miejsce!

Awatar użytkownika
rafla
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Krups, Eureka, Ascaso, Jura, Bialetti

Postautor: rafla » pt 30 gru 2011, 9:52

Ja polecam Metropolitan
I dziwnym zbiegiem okoliczności na swojej stronie masz ich reklamę?
"Yo I'm a lazy arse, scruffy hair, outa bed stumbling... Grumbling: Where's my Coffee?"

Hroop
zagląda od święta
Sprzęt: Delonghi ECO 310.R + KG79
Kontaktowanie:

Postautor: Hroop » pt 30 gru 2011, 17:22

Mam ich reklamę z tego względu, że bardzo cęsto u nich bywam (już od lat) i się znamy.
Barmani w aktualnym składzie naprawde znają się na rzeczy, mnie ich kawa bardzo smakuje i to wszystko.
Nikogo przeciez nie zmuszam żeby tam iść..

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: nie mam

Postautor: maro » sob 21 sty 2012, 21:54

Dziś byliśmy na zakupach w "Bonarce" jest tam kawiarnia-czekoladziarnia o nazwie "Mount Blanc" z ponoć Belgijską czekaladą. Usiedliśmy na wysepce w obrębie fontanny. Ładne krzesła, granitowe stoliki, szum fontanny ze wszystkich stron. Kilka razy byłem w Bonarce ale w tej ładnej kawiarni pierwszy raz. Siedzieliśmy zaraz przy wejściu na wysepkę i od czasu do czasu coś intensywnie zalatywało... Nieco speszony odchyliłem swój sweter myśląc, że może zapomniałem użyć dezodorantu... Gdy podeszła do nas kelnerka w firmowym brązowym mundurku wszystko się wyjaśniło. Obok nas przy stoliku siedziały trzy kobiety i po odejściu kelnerki też się znacząco za nosy chwytały z grymasem na twarzy. My niestety siedzieliśmy zaraz przy wejściu więc ilekroć kelnerka koło nas przeszła tyle razy czułem się jakbym siedział w szatni po lekcji WF-u. Zamówiliśmy czekoladę mleczną z bitą śmietaną, herbatę, jakieś czekoladki i pierniczki. Pani przyniosła zamówienie i tu nastęna niespodzianka wszystkie ! naczynia (pucharki, filiżanki, spodki, tależyki) były wyszczerbione, poubijane w jakimś stopniu i chyba niedomyte. Na filiżance był osad, pucharki z czekoladą były chyba tylko płuknięte po poprzednim użyciu i lepkie, łyżeczki podobnie. Na stole obok wylądowała kawa i to w sumie dobrze bo ja już nie musiałem zamawiać :wink: Czekolada ponoć "najlepsza belgijska" miała smak i konsystencję kakao instant jakie piją moje dzieci. Cen dokładnie nie pamiętam ale za taki napitek kilkanaście złociszy doppio 9 lub 10 zł. Byłem już w różnych kawiarniach złych i dobrych ale tym razem jestem po prostu ZDRUZGOTANY, ZSZOKOWANY. Jak w takim ładnym otoczeniu można uprawiać standardy rodem z PRL-owskiego baru mlecznego !!! ??? Dokładnie - włącznie ze śmierdzącym personelem !!!
Żona widząc moją minę i przeczuwając co się święci złapała mnie za rękę mówiąc "daj spokój..." zapłaciłem, wyszliśmy... Tyle.
Kupię ekspres dźwigniowy.

Awatar użytkownika
rafla
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Krups, Eureka, Ascaso, Jura, Bialetti

Postautor: rafla » ndz 22 sty 2012, 18:50

Jeszcze nie widziałem dobrego lokalu w żadnej "galerii", to jest wszystko na masowego klienta, kompletnie niewymagającego. W Bonarce byłem w lodziarni/kawiarni Grycana, też niczego dobrego nie mogę powiedzieć o tym miejscu. Dziki tłum ludzi i kompletnie nie wyrabiająca w sumie liczna obsługa. Gdzie tu miejsce na jakość...
"Yo I'm a lazy arse, scruffy hair, outa bed stumbling... Grumbling: Where's my Coffee?"

fux
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Izzo ALEX Duetto & MACAP M4D, tygielek

Postautor: fux » ndz 22 sty 2012, 18:57

+1, jeżeli chodzi o jakość, a w zasadzie jej brak, u Grycana.
Dotyczy Poznania w Galerii Maltańskiej i na końcu Półwiejskiej.

Awatar użytkownika
Domes
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic + Iberital Challenge

Postautor: Domes » pn 20 lut 2012, 23:23

No to krótko wrażenia z odwiedzonych kawiarni przy okazji sympatycznego weekendu w Krakowie :)

1. Karma
Bardzo chwalona przez forumowiczów i jestem zmuszony potwierdzić tę opinię :) Espresso z ciemno orzechową cremą, gęste, przyjemnie kwaskowe. Takie jak ostatnio bardzo mi podchodzi. Mleko w cappuccino trochę za mocno spienione ale ogólnie pozytywnie. Do tego świetne ciasto czekoladowo-bananowe :)

2. Moment
Niestety słabiutko... Za szybka eksrtakcja, crema jasna, espresso rozwodnione o za dużej objętości. Bez cukru ciężko było wypić.

3. Finka
Jak najbardziej pozytywne wrażenia. Pierwszy strzał wyszedł zdecydowanie za szybko i już bałem się, że trafi w moje ręce, kiedy to Pani namieliła na nowo kawy (świeżo wsypanej do młyna z Kellerana ;) ) i tu już po prawidłowej ekstrakcji zostało mi podane. Pani również nie zapomniała o krótkim flashu przed zapięciem PF'a.

Pozdrawiam :)

misiauek
zagląda od święta
Sprzęt: De Longhi Magnifica; Moka Bialetti

Postautor: misiauek » ndz 18 mar 2012, 14:58

Na wypowiedź w kwestii kawiarni przyjdzie jeszcze czas, bo jako Krakusik z urodzenia sporo kw już tu wypiłem, atomiast krótka uwaga odnosie czekolady: Jak dla mnie miejsca są tylko dwa gdzie jest pyszna i odpowiednio gęsta i nie przesłodzona - to Wedel na rynku oraz Camera Cafe na Wiślnej. :D

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: profik » pn 19 mar 2012, 12:29

Będzie jeszcze jedno zacne miejsce obowiązkowej wycieczki po krakowskich lokalach... Wielopole :)

Awatar użytkownika
Silesius
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: BEZZERA / EUREKA / HARIO / AEROPRESS
Kontaktowanie:

Postautor: Silesius » pn 19 mar 2012, 12:36

ŁubuDubu ? ;) tam podobno na schody trzeba uważać :P
Gryfny Kafyj na Fejsbuku: Lubisz? ;)
Profesjonalny sklep z kawą (i nie tylko!): www.CafeSilesia.pl

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: profik » pn 19 mar 2012, 13:08

Nie! :) 8nr w dół :)

Awatar użytkownika
Silesius
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: BEZZERA / EUREKA / HARIO / AEROPRESS
Kontaktowanie:

Postautor: Silesius » pn 19 mar 2012, 13:10

Nie wiedziałem że PKO BP wchodzi w kawę ;)
Gryfny Kafyj na Fejsbuku: Lubisz? ;)
Profesjonalny sklep z kawą (i nie tylko!): www.CafeSilesia.pl

Wróć do „Kawiarnie”