Kawiarnie w Krakowie

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Szelest
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Dalla Corte Evolution, La Spazialle S5, Dalla Corte Super Mini

Re: Kawiarnie w Krakowie

Postautor: Szelest » śr 17 lip 2013, 13:00

Od dzisiaj w PasjoCafe serwujemy espresso z własnych, sporządzanych u nas mieszanek z najlepszych arabik. Dzięki temu możemy co kilka dni zmieniać i tworzyć niepowtrarzalne smaki, próbujac zadowolić wszystkie gusta kawoszy :)

W najbliższych dniach pracujemy na singlach z Columbii, Papua Nowa Gwinea, Kuby oraz Etiopii i w oparciu o nie tworzymy coś pysznego.

Dzisiaj i jutro mix Kuby z delikatnie paloną Etiopią obrabianą na sucho - ogromna słodkość z nutą kwaskowości i wyczuwalnym aromatem tytoniu.

Do dripa, syfonu i aeropresu mamy na teraz Etiopię Yigerchaffe, Columbię, Gwatemalę i Etiopię Limu.

Pod kawy mleczne równiez mamy już opracowaną autorską mieszankę.

Zapraszam do spróbowania nowych smaków - za barem tradycyjnie Tomasz i od niedawna Staszek.
Ostatnio zmieniony śr 17 lip 2013, 13:30 przez Szelest, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam, Szelest
Pasjocafe Kraków

Awatar użytkownika
Blondas
Sprzęt: Ascaso Dream, Macap M2M, Quamar M80 E
Moka Bialetti Dama na 3 filiżanki i na 6 filiżanek, AeroPress, Phin

Postautor: Blondas » śr 17 lip 2013, 13:28

ja dwukrotnie napotykałem za barem kobietę, ale z jaką pasją za to. Czy mieszanki ew. można zakupić?
Pozdrawiam
Piotrek

Szelest

Postautor: Szelest » śr 17 lip 2013, 13:33

Jeżeli będziemy mieli wystarczającą ilość danej mieszanki, to z przyjemnością podzielimy się nią :)
Pozdrawiam, Szelest
Pasjocafe Kraków

Gener
Sprzęt: Saeco Royal Digital Plus
a w drodze sprzęt od Rogera:)

Postautor: Gener » pt 19 lip 2013, 20:24

Po lekturze forum stwierdziłem że "upiekę" dwie pieczenie przy jednym ogniu. Po pierwsze wybiorę się do zachwalanego PasjoCafe a po drugie spróbuję kawy z nutą kwaskowatości.
Muszę przyznać iż espresso - singiel z Etiopii - zrobiły na mnie wrażenie, kwaskowatość wyraźnie wyczuwalna ale bardzo przyjemna wręcz orzeźwiająca :D , espresso bardzo "esencjonalne" sama przyjemność. Do tej pory raczej nie dopijałem kaw z tzw. kwaskowatością a po dzisiejszym dniu muszę powiedzieć że tamte kawy były po prostu kwaśne a dzisiaj odkryłem kawę z nutą kwaskowatości :D
Pierwszy raz spotkałem się by w kawiarni ktoś opowiadał mi o mieszankach kaw których można się napić. O tym jak były obrabiane, w jakiej temperaturze palone a nie tylko mamy Illy, Alfredo czy coś podobnego. Żałuję tylko że miałem mało czasu w drodze powrotnej z pracy by spędzić go w tak sympatycznym miejscu.

Szelest

Postautor: Szelest » ndz 01 wrz 2013, 19:07

Od kilku dni w PasjoCafe stoi czwarty młynek, w ktrórym na stałe zadomowiły się ziarna Kuby z TopCaffe - idealne do delikatnego i aromatycznego espresso oraz do cappu dla oczekujących subtelniejszego smaku.

Ponieważ Łukasz ma coraz znakomitsze "wypały", na stałe przeszliśmy na ziarna z TopCaffe i jako autorską mieszankę pod espresso, od piątku serwujemy mix Brazylii, Kuby i Etiopii obrabianej na sucho - delikatność smaku, aromat cytrusów połączony z aromatem dymu cygara, mocne body, lekko wyczuwalna czekoladowa gorzkość, delikatna kwaskowość i spora doza słodyczy.

Dla amatorów alternatywy szczególnie polecam Etiopię Limu z syfonu - wyraźny aromat czarnych i czerwonych owoców ze szczególnym uwzględnieniem Aronii.
Pozdrawiam, Szelest
Pasjocafe Kraków

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: nie mam

Postautor: maro » sob 16 lis 2013, 11:37

A serwujesz Szeleście u siebie kawę z syfonu ? Bo o ile się nie mylę to stoi tam gdzieś taki syfon (chyba Hario) ale nigdy nie pytałem czy to dekoracja czy można sobie kazać taką kawkę u Ciebie ?
Kupię ekspres dźwigniowy.

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » sob 16 lis 2013, 12:17

Dla amatorów alternatywy szczególnie polecam Etiopię Limu z syfonu...

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: nie mam

Postautor: maro » sob 16 lis 2013, 12:44

Ślepy człowiek na starość się robi :oops: Dzięki ! W takim razie jadę na kawę z syfonu (syfona ?) :D
Kupię ekspres dźwigniowy.

Szelest

Postautor: Szelest » pt 14 lut 2014, 14:34

Od wczoraj w PasjoCafe serwujemy równiez kawy z berlińskiej palarni Bonanza.

Do espresso :
Worka espresso - Delikatna w smaku, kwaskowa o wyranej nucie cytrusowej i dużą dozą słodyczy
Bonanza Organic
El Injerto Espresso

Do dripów :
Gatomboya Kenya

Zapraszamy na ucztę kawową :)
Pozdrawiam, Szelest
Pasjocafe Kraków

mmorka
Sprzęt: Bezzera Bz10, Bieletti Brikka 4cups, Moka express 6cups, Aeropress, Hario v60-02, 01, FP Tesco, Eureka Mignon i parę ręcznych młynków

Re: Odp: Kawiarnie w Krakowie

Postautor: mmorka » pt 14 lut 2014, 20:08

Niedługo wasza kawiarnia będzie w koło młynami zastawiona ;) Nie powiem, tyle zabawek za barem robi wrażenie ;) życzę wam jakiejś LM Stady kiedyś do tego zestawu ;)

Maestro6
Sprzęt: nie mam, korzystam poza domem

Postautor: Maestro6 » pt 23 maja 2014, 13:34

Gęste espresso z nutą orzechową , mało kwaskowe - po prostu idealne, tak pyszną kawę skosztowałem w Chochołowy Dworze

Awatar użytkownika
jarma
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: jarma » czw 05 lut 2015, 17:21

Dziwne, że jeszcze nikt nie napisał, ale świetną nową kawiarnią w Krakowie jest Wesoła Cafe - nie tylko na kawę. Polecam!
Andrejka Premium, Mazzer nie-taki-znowu-Mini, kawa: od rogera :)

Wróć do „Kawiarnie”