Kawiarnie w Krakowie

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » wt 19 paź 2010, 20:41

Byłem dzisiaj na rozmowie kwalifikacyjnej dot. pracy jako barista w kawiarni Satori-Cafe. Co do wystroju rzecz względna o gustach nie powinniśmy dyskutować, jednemu moze się podobać innemu nie, osobiście uważam, że trochę jest tam za zimno tzn bardzo dużo białych kolorów przydała by się ręka dobrego stylisty. Ale już dość o wystroju zajmijmy się kawą...
Chwilkę musiałem zaczekać na własciciela więc automatycznie mój wzrok powędrował na ręce dziewczyny za barem "baristy" (w końcu nie mamy żeńskiego odpowiednika hehe) i aż serce mi ścisło jak zobaczyłem technikę przygotowania espresso, chodź nie widziałem końcowego wyniku barwy, konsystencji, zapachu i smaku po zobaczeniu spienionego mleka stwierdziłęm, że espresso nie mogło być dobre. Mleko było raczej ugotowane niż spienione, kopciło jak z pieca:D a bąbli było co nie miara. Więcej niż z mojego domowego automatu (Impresa C5). PO wykonaniu Cappucino (w sumie nie do końca wiem czy to akurat było to o czym pomyślałem, gdyż chciałem powtórzyć ten wyczyn w domu i kurde, nie dało się :P) serce mi zadrżało i zostało złamane na widok przerażającej kupy piany wlanej, albo bardziej wrzuconej do "espresso".

Podsumuwując nie chcę tam pracowac a już nigdy pić "kawy".
Chodź słyszałem że jedzenie mają dobre, ale boję się spróbować :cry:

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » wt 19 paź 2010, 20:47

Podsumuwując nie chcę tam pracowac a już nigdy pić "kawy".
A szkoda, może standard i jakość by się podniosły... :wink:
To oczywiście, Twoja subiektywna opinia... :roll:
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: profik » wt 19 paź 2010, 20:55

Wracając do domu tak właśnie pomyślałem. Chociaż zawsze może to być jakies wyzwanie :D
Ostatnio zmieniony czw 28 paź 2010, 16:15 przez profik, łącznie zmieniany 2 razy.

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » wt 19 paź 2010, 22:46

A nie pomyślałeś kolego profik, że właściciel sobie doskonale zdaje sprawę z pewnych niedociągnięć i dlatego szuka baristy ewentualnie kogoś kto się do tej pracy nadaje? Właśnie baristy, a nie kolejnej dziewczyny do wszystkiego - począwszy od parzenia kawy, poprzez obsługę klienta a na myciu garów skończywszy? Bo baristki to tam nie ma na razie żadnej....

Awatar użytkownika
fraisse
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic

...

Postautor: fraisse » wt 19 paź 2010, 22:49

Ja kiedyś nawet trafiłam do takiej kawiarni na Kazimierzu,że po moim zamówieniu latte, pan odparł,że umie robić tylko espresso.Zapytałam,w jakiej filiżance poda to espresso ,powiedział,że w jakiej sobie życzę.Współpracowałam później z tą kawiarnią i w wolnych chwilach nauczyłam tego chłopca robić kawę.Dawne czasy,dziś już tej kawiarni nie ma.
'' Proszę o filiżankę pani wyśmienitej gorącej wody z tymi brązowymi otrębami. No, chyba że jakimś cudem zaczęła pani sprzedawać prawdziwą kawę.'' Tak powinniśmy zamawiać kawę w wielu kawiarniach...

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: profik » wt 19 paź 2010, 22:56

A nie pomyślałeś kolego profik, że właściciel sobie doskonale zdaje sprawę z pewnych niedociągnięć i dlatego szuka baristy ewentualnie kogoś kto się do tej pracy nadaje?
Możliwe, ale w ogłoszeniu wyraźnie napisał "doświadczenie nie wymagane". Więc nie wiem czy tak do końca szuka prawdziwego baristy. :roll:

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » wt 19 paź 2010, 23:08

Owszem, doświadczenie nie jest wymagane, bo jak się okazuje mało kto go tak naprawdę ma. Należało to raczej zinterpretować to w ten sposób, że ważniejsze są chęci do nauki, trochę zdolności manualnych i jeszcze kilka innych spraw...

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: profik » wt 19 paź 2010, 23:11

No masz rację :) Można mieć doświadczenie, a nie umieć nic :)
Ciekawy jestem rozstrzygnięcia. Chodź nie wydaje mi się abym to ja był, przejdę się tam za 2-3 tyg i zobaczę kogo przyjęli :)

Awatar użytkownika
fraisse
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: fraisse » wt 19 paź 2010, 23:18

Jak by nie patrzeć to ta dziewczyna będzie miała wpisane w CV to,że tam pracowała.Więc doświadczenie zawodowe ma ,a to,że marne to inna sprawa.
'' Proszę o filiżankę pani wyśmienitej gorącej wody z tymi brązowymi otrębami. No, chyba że jakimś cudem zaczęła pani sprzedawać prawdziwą kawę.'' Tak powinniśmy zamawiać kawę w wielu kawiarniach...

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » wt 19 paź 2010, 23:28

No i profik zmarnowałeś sobie szanse na prace :)
Akurat po nowym właścicielu można się spodziewać, że kawiarnia się "podniesie".
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: profik » wt 19 paź 2010, 23:44

Nic nie jest jeszcze stracone :P :P :P A i bardziej lubię określenie dobrej zabawy przy kawie niż pracy :D

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » wt 19 paź 2010, 23:49

Dobrze, jak ma się umiejętności i doświadczenie, aby to połączyć... :wink:
Praca, to wymierne korzyści, zabawa dodatek...
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
szymontb
zagląda śmielej
zagląda śmielej

kawiarnia kombinator

Postautor: szymontb » ndz 24 paź 2010, 17:59

Ostatnio na przekór opiniom wypowiadanym na tym forum udałem się do kawiarni zlokalizowanej w sercu Nowej Huty - do kawiarni w teatrze Łaźnia Nowa - która nazywa się Kombinator.

Poszedłem specjalnie i tylko w jednym celu - wypić espresso. Espresso - zrobione bez kombinowania.
Nie ukrywam że szedłem z nadzieją i wiarą że w Hucie jest jednak miejsce gdzie można się napić kawy. Wbrew powszechnym opiniom.

Jakież było moje zaskoczenie gdy zobaczyłem na blacie ekspres La Scala Eroica + młynek Mazzer o ile mnie pamięć nie myli.
Zamówiłem espresso : poprawne, smaczne zachęcające do powrotu.
Ludzie siedzący przy innych stolikach kulturalni, na poziomie.
Nie straszno iść z dziewczyną czy z żoną.
Po prostu - warto wybrać się pewnego dnia na dość egzotyczną wycieczkę i ocenić samemu - wstydu nie ma.

Na koniec wykorzystam cytat z ich strony www: "Klub Kombinator to niezwykłe miejsce w Nowej Hucie. Jak bardzo różnimy się od innych nowohuckich lokali?"
Bardzo - odpowiadam i bardzo zadowolony wrócę jeszcze nie raz.
My Ascaso DREAM came true... + i-2 mini

Awatar użytkownika
fraisse
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: fraisse » ndz 24 paź 2010, 18:11

Szymontb
Jak się będziesz wybierać to zadzwoń do mnie.Mieszkam obok,ale jeszcze nie byłam.Może faktycznie warto się wybrać.

elfcochodzisam
Kontaktowanie:

Postautor: elfcochodzisam » śr 03 lis 2010, 14:09

Witam
Pochodze z małego miasta gdzie jedna z kawiarni podaje kawe mauro, wiem ze maja co trzy miesiace szkolenia (wpadam wtedy na próby ;)) tak wiec przyzywczailam się do mauro. Możecie mi powiedziec gdzie znajde to w krk? Szukam, szukam a wiem ze sa ze dwa lub trzy miejsca z mauro.

a moze macie jakies lepsze miejsce?
carpe diem

Wróć do „Kawiarnie”