Kawiarnie w Krakowie

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Awatar użytkownika
Magda Lena
stale zagląda do filiżanki

Postautor: Magda Lena » śr 16 lut 2011, 9:11

Będąc ostatnio w Krakowie, odwiedziłam - starym, dobrym (tak myślałam) zwyczajem - Prowincję. Zawsze kojarzyła mi się z niezłym cappu w fantastycznej czarnej filiżance. Tymczasem... otrzymałam dwie "kawy" (bo cappu to nie było), z pianą spienioną na sztywno i zagotowanym mlekiem, które spowodowało, że w filiżance koleżanki, po powierzchni "płynnej" (po odgarnięciu pianki) pływał kożuch (!!!) - obrzydliwość. Kawa tak gorąca, że aż parzyła. Brrr.

Drugiego dnia odwiedziłyśmy w poszukiwaniu dobrej kawy cukiernię na Szpitalnej 26 (nie pamiętam nazwy). Tam przynajmniej pani za ladą sprawiała wrażenie, że wie, co robi. Kawa niezła, ładny arcik, mleko spienione poprawnie, żadnych kożuchów i parzącej w podnieniebienie kawy. Żaden problem z zamówieniem nieistniejącego formalnie w karcie podwójnego cappu (na dwóch espresso). W porównaniu do Prowincji - raj. Ale i tak moim ideałem pozostaje warszawski "Barista" i "Szajba" we Wro. :)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 16 lut 2011, 9:19

Nie wiem czy śmiać się czy płakać, gdy o tej Nowej Prowincji pomyślę. Kiedyś podarowaliśmy osobom ją prowadzącym paczkę kawy. Zaproponowaliśmy, że pomożemy im ją odpowiednio zaparzyć, odpowiednio przygotować młynek. Jaka była odpowiedź? Była następująca: "Ależ skądże! Skoro mamy porównywać dwie kawy, to tylko w identycznych warunkach. Młynka ruszać nie będziemy." Ale w sensie ekonomicznym jest to sensowne przedsięwzięcie i godne podziwu, klimatyczne miejsce.

Awatar użytkownika
Magda Lena

Postautor: Magda Lena » śr 16 lut 2011, 9:30

Miejsce jest super, jedno z moich "naj" w Krakowie, tylko już niestety nie na kawę... co najwyżej na herbatę :/

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » śr 16 lut 2011, 9:31

Ja tam biorę czekoladę... ona im jeszcze wychodzi...
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

Yoanna
@dmin
@dmin

Postautor: Yoanna » czw 17 lut 2011, 8:13

W Prowincji już od dawna cappuccino to było wiadro mleka o smaku kawy ze sztywną kopą piany :?
Ostatnio byliśmy w teatrze Słowackiego, mając chwilę czasu zamówiliśmy tam cappuccino w Cafe Foyer, no cóż - wrzątek, sztywna piana i smak też nie ten... ale świetny koncert Michała Bajora sprawił że kawa poszła w niepamięć... :D

Awatar użytkownika
jarma
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: jarma » czw 17 lut 2011, 22:58

Ostatnio piłam naprawdę bardzo dobre cappu w kawiarni Satori na Józefa 25 (w okolicach Czajowni). I tartę cytrynową też polecam. Ogólnie bardzo fajne miejsce, ale jak byłam kilka razy to pustawo było, więc promuję :)
Andrejka Premium, Mazzer nie-taki-znowu-Mini, kawa: od rogera :)

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » czw 17 lut 2011, 23:22

Satori pewnie zainwestowało w baristę bo jak byłem ostatnio coś w listopadzie chyba to słabiutko to wyglądało (podobnie jak opis wyżej "Magda Lena"). Ale dzięki za info na pewno skorzystam i zaglądnę gdy w końcu look mi młyn poskłada w całość :)
Ostatnio zmieniony śr 23 lut 2011, 21:38 przez profik, łącznie zmieniany 1 raz.

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Re: GO! coffee

Postautor: profik » śr 23 lut 2011, 21:35

W opozycji do ostatniego mojego postu (wyżej):

GO! Coffee - ul. Zwierzyniecka

Obejrzyjcie zdjęcia:
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 6518374068

Nowe miejsce, sprzęt z najwyższej półki, ziarno z najwyższej półki, wystrój, pomysł.

Tylko... to nie to. dlaczego?

Byłem 3 razy. Specjalnie., Myślałem że może nie trafiłem, może nie ten dzień. Niestety za każdym razem to samo - espresso nie różniło się niczym od tego które można wypić na drodze Kraków- Myślenice w jednej z licznych restauracji, żeby nie napisać... jak w Warsie.
A przecież nie o to chodzi.

Sami widzicie - Potencjał ogromny.

Może za mało zaangażowania, może brak szkolenia baristy, a może brak kawałka serca włożonego w każde espresso?

Kto był i pił espreso ten zrozumie.

Kto nie był - niech idzie i skosztuje - a swoją opinie opisze...
Przeczytam z nadzieją że coś się zmieniło.
Byłem, piłem. Nic specjalnego.
Jeśli obsługiwała Cię baristka to pewnie moja kolejna znajoma parząca espresso, mająca niestety małe pojęcie o tej sztuce.

Sama mi mówiła, że zero szkolenia jeśli chodzi o osługę ekspresu. Jakieś tam kiedyś miało być, przynajmniej w zamysłach właściciela, ale na tym się skończyło.

Serca do kawy pewnie tez nie wkłada bo czego można się spodziewać po dziewczynie pracującej 12h dziennie, a zarabiającej 5zł/h :x

Awatar użytkownika
jarma
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: jarma » czw 24 lut 2011, 11:37

Piszesz o Satori czy Go!Coffee bo nie wiem od czego ten cytat?

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: profik » czw 24 lut 2011, 12:31

W opozycji do ostatniego mojego postu (wyżej):

GO! Coffee - ul. Zwierzyniecka

Obejrzyjcie zdjęcia:
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 6518374068 (...)

Wyraźnie chyba odniosłem się do postu szymona, nie wiem czego można nie zrozumieć. :shock:

A o "Satori" nie mam opini teraz bo nie byłem od listopada, więc nie wiem jak jest teraz ale podobno pysznie i smacznie. :D

Awatar użytkownika
szymontb
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: szymontb » czw 24 lut 2011, 22:06

Profik - mam dokładnie takie samo odczucie co do GO! z tym że Ty dosłownie to napisałeś :) Zamysł właściciela może i dobry, ale wykonanie okropne.
Tak jakby pieniądze na szkolenia i jakość skończyły się po wyposażeniu kawiarni.
My Ascaso DREAM came true... + i-2 mini

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: profik » czw 24 lut 2011, 22:54

No ale szkolenie nie jest ani drogie ani trudne. :?
Zresztą płacąc tyle pracownikowi... czego my wymagamy.

Jak to na rynku bywa, konsumenci sami wybiorą co lubią i co im przypada do gustu. Tylko szkoda, ze Ci mniej poznani konsumenci w danej dziedzinie, nie mają pojęcia, że takie "kawiarnie" wyrządzają im tylko krzywdę. :?

Awatar użytkownika
jarma
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: jarma » wt 01 mar 2011, 0:24

Byłam w karmie. Rewelacja. Kawowo, jedzeniowo i deserowo... Mmm

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: profik » wt 24 maja 2011, 20:52

Byłam w karmie. Rewelacja. Kawowo, jedzeniowo i deserowo... Mmm
Też byłem, tygrysek piękny :wink:.
Jeśli dobrze pójdzie to na przeciwko niedługo otworzy się konkurencja. :)

Awatar użytkownika
Grzyp
zagląda od święta
Sprzęt: Czajnik

Re: Kawiarnie w Krakowie

Postautor: Grzyp » wt 24 maja 2011, 21:48

Zastanawiam się czy w ogóle na Brackiej da się napić dobrego cappu? O.o
Kawa się nadawa, lecz gorzała szybciej działa.

Wróć do „Kawiarnie”