Kawiarnie w Krakowie

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 24 paź 2006, 20:06

Ciekawe na czym polega, wg Ciebie ten krakowski włoski styl podawania espresso na ulicy Brackiej? Pewnie na tym, że do filiżanki dodaje się szklankę wody? Albo na tym, że filiżanki są włoskie? I może kawa jest włoska? Hi hi :-) ....... A.

ckr

Postautor: ckr » wt 24 paź 2006, 20:16

Według mojej wiedzy włoskie espresso to między innymi takie, które parzy się 25 sekund + 4 sekundy preinfuzji...

Bardzo negatywne zdanie mam do kawiarni CYNAMON na Jana w Krakowie. Po wejściu na widok najnowszego La Cimbali odrazu zachciało mi się kawy. Zamówiłem Capucino, które tylko z nzawy przypominało capucino...

Mając taki ekspres osługa powinna wykorzytywać jego umiejętności.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 24 paź 2006, 22:51

Czas zaparzania jest jednym z wielu aspektów espresso. Spełnienie tylko tego aspektu nie gwarantuje uzyskania espresso italiano. W Cynamonie najnowszy Dosatron? Od kiedy? To stać ich na drogą maszynę i na najdroższe Illy... a espresso żenujące. Illy jest trudne... Ale nie są zainteresowani poprawą swojej kawowej kultury, wiedzy. Są ofiarami kultu logo ;-) Zresztą i tak jest tam pełno ludzi... A.

eNKa
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Gaggia PAROS + Pixsys ATR241 PID
Gaggia PAROS
Gaggia Baby
La Spaziale 3000 w częściach

Postautor: eNKa » wt 24 paź 2006, 23:13

Zresztą i tak jest tam pełno ludzi
No bo, jak Ci przed godziną mówiłem, w Kraku wystarczy otworzyć a oni przyjdą...
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie – Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Chciałbym debila dodać do ignorowanych ale moda się ignorować nie da.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pt 27 paź 2006, 20:46

Przyjdą, bo piwo jest jednak ważniejsze niż dobra kawa. Ważniejszy jest też wystrój itp. Dobra kawa uchodzi za samograj podobny do coca-coli. Ale nie ma takiej kawy, która sama się dobrze zaparzy. Potrzebna jest do tego konkretna i spora wiedza. W Krakowie posiadają ją nieliczni ludzie, a autentycznym baristą jest jeden :-) Jeszcze raz polecam Camerę na Wiślnej i wspomnianego baristę :-) A.

Alena

Postautor: Alena » czw 23 lis 2006, 15:50

Witam, widzę że znalazłam forum na ktorym mam nadzieje dowiedzieć czy można smakosza kawy zaprowadzić z czystym sercem w krakowie do Pożegnania z Afryka? Polecacie tę kawiarnie? :)

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » czw 23 lis 2006, 16:34

O matko, nie!!!
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

eNKa
Consigliere
Consigliere
Gaggia PAROS
Gaggia Baby

Postautor: eNKa » czw 23 lis 2006, 20:22

Broń Cię Panie Boże, Wszystcy Święci i Ludzie Dobrej Woli, których jest więcej - mniej więcej cztery razy więcej. Żegnamy Pozegnanie.

Alena

Postautor: Alena » pt 24 lis 2006, 0:34

Oooo rany! To dobrze że tu zagladnelam : ) a co takiego stranego się tam dzieje?

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » pt 24 lis 2006, 10:41

Smok Wawelski pożera małe dzieci.
"All those moments will be lost in time...like tears, in rain"

eNKa
Consigliere
Consigliere
Gaggia PAROS
Gaggia Baby

Postautor: eNKa » pt 24 lis 2006, 13:14

... zamiast dziewic aby uniknąć podejrzeń o molestowanie w przypadku zapytania, czy nadaje się do zjedzenia....

Alena

Postautor: Alena » pt 24 lis 2006, 15:25

: )))) No dobrze, przekonaliscie mnie :)

Plumek

Postautor: Plumek » śr 07 mar 2007, 2:56

Hehehe :)

Z Waszych postów 100% jest na nie :) Czyli w Kraku nie można się napić porządnego espresso? Przyznam - dawno nie łaziłam po tutejszych knajpach na degustację kawy, ale skoro tak piszecie, to się chyba przejdę! Bo sama jestem ciekawa, czy jest aż tak źle, jak piszecie :)

A w ogóle to witam - jestem nowa na forum :)

Pozdrawiam, Anka

Awatar użytkownika
Iadurobros
Consigliere
Consigliere

Postautor: Iadurobros » śr 07 mar 2007, 10:03

Pełna relacja z Cracow Espresso Tour '07 ---- ObowiązkowA :!:

Witaj, pisz i czytaj :D:D:D:D
c\_/ Marfisa
>>>> Baby Dose Red <<<<

Plumek

Postautor: Plumek » czw 08 mar 2007, 0:41

A zatem w dzisiejszy pogodny dzionek wyrwałam się na tę dobrą kawę. Znalazałam fajną knajpkę na Tomasza - tuż obok wejścia do hotelu Campanille - ale niestety - w 100% zajęty gośćmi z pobliskiego hotelu. Siedzieli tam Włosi. Wyglądało jednak, że kawa to ich domena.

Potuptałam wiec na ul. Mikołajską i w stronę Rynku. I zaraz na rogu św. Krzyża i Mikołajskiej jest maleńka kawiarnia o wdziecznej nazwie: "Wódka" :) W miejscu, gdzie niegdyś była "Słodka dziurka" - może kojarzycie?

Pustki w środku, choć pora jak najbardziej wskazywała na "godziny szczytu". Znudzona pani za barem czytająca książkę po moim "Latte" rzuciła się do jej przygotowywania. Nie patrzyłam na ręce, bo mi głopio było, wobec panującej w lokalu pustki. Ale kawę parzyła wg receptury - wszystko po kolei. W rezultacie dostałam ładne latte w wysokiej szklance. Kawa w smaku jednak nie była rzucająca na kolana. Rzekłabym - bardzo przeciętna typu "select" ;) W dodatku do wysokiej szklanki dostałam krótką łyżeczkę, która nie sięgała dna - znaczy mogłaby siegnąć, gdybym trzymając ją na końcu zanurzyła w pianie mlecznej swoje palce. Mimo dobrych chęci pani - wyszedł napój mleczny o smaku kawowym.

Rzekomo była to Alfredo. A w ogóle co to za kawa - bo pierwszy raz się z taką spotykam...
Ostatnio zmieniony pt 09 mar 2007, 1:22 przez Plumek, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Kawiarnie”