Kawiarnie w Krakowie

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Re: Kawiarnie w Krakowie

Postautor: profik » sob 28 maja 2011, 23:18

Dlaczego akurat na brackiej? :wink:

Awatar użytkownika
Grzyp
zagląda od święta
Sprzęt: Czajnik

Postautor: Grzyp » ndz 29 maja 2011, 22:04

Znaczy - nawiązałem do ostatnich postów. A tam o Brackiej stało. ;)
A pytam, bo sam się na kawy w prowincjach naciąłem i więcej już nie chcę ;) Z kolei, ostatnio koleżanka w Cafe Kratka zamówiła espresso i choć karta (menu) obiecywała wiele (znaczy: sensownie skonstruowana, bez żadnych dziwolągów hołdujących polskiemu zacofaniu) to napój podany przez kelnerkę ewidentnie espresso nie był. Że o braku wody nie wspomnę. Itd, itp na tej ulicy... stąd takowe pytanie.

Pozdr. :)
Kawa się nadawa, lecz gorzała szybciej działa.

coffee_junkie
zagląda od święta
Sprzęt: Aeropress, młynek Hario Skerton

Postautor: coffee_junkie » pt 03 cze 2011, 12:50

Witam!
Z przerażeniem stwierdzam, że nigdzie w Krakowie nie smakuje mi kawa....Przeszłam wiele kawiarni...pracownicy (baristów z prawdziwego zdarzenia w Krakowie nie widziałam jeszcze) nie mają zazwyczaj pojęcia jaką kawę przyrządzają, dostaje b.często espresso z podekstrakcją(najczęściej), latte zamiast cappuccino...w większości miejsc kosz młynka pełniuteńki. Ze zdziwieniem obserwowałam przerażone miny pracowników na zwykłe pytanie- jaką mają Państwo mieszankę...i tu znowu okazuje się, że to kwestia właściciela/menadżera...Nie podają informacji pracownikom, nie dbają o wyszkolenie pracowników, nie ma w nich pasji ani zainteresowania...Niestety w Krakowie kawa jest traktowana wybitnie po macoszemu.....
Marzę o miejscu, w którym przywita mnie miły barista, przyrządzi poprawne espresso z porządną cremą, porozmawia chętnie o kawie....ehh....czy to pozostanie jedynie pobożnym życzeniem?? Póki co pocieszam się, że mam w domu świeżo paloną kawusię oraz aeropress;) Oraz właśnie -------- się pocieszam i nowo otwartym -----------!

Tratata. M. jak miłość :kwiat: Brakuje mi logiki przekazu biorąc w rozważenie treść wiadomości z działu "Przywitaj się". Jakieś dno, ten Kraków. Wiedziałem. :dymek:

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » pt 03 cze 2011, 15:30

To pocieszaj się dalej dziecino. Gwoli ścisłości, chyba zapomniałaś napisać, czyją to przedstawicielką jesteś?

Awatar użytkownika
STELLINI POLSKA
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: La Spaziale MiniVivaldi MK2, moka Bialetti, aeropress.
Alex Duetto II i Macap Mx 900
Kontaktowanie:

Postautor: STELLINI POLSKA » pt 03 cze 2011, 16:29

A co ta za marka te ------------- bo nie zdążyłem przeczytać :lol: . Cenzura szybciej działa od komputerów w Pentagonie :wink: .
JAKUB

Awatar użytkownika
rafla
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Krups, Eureka, Ascaso, Jura, Bialetti

Postautor: rafla » pt 03 cze 2011, 16:45

A co ta za marka te ------------- bo nie zdążyłem przeczytać :lol: . Cenzura szybciej działa od komputerów w Pentagonie :wink: .
Wcale nie tak szybko, w sumie dłuższą chwilę czekałem na reakcję a tu nic :D Post mistrzostwo świata :D Marka jest wymieniona chyba ze dwie strony do tyłu, specjalnie szukałem czy było wcześniej jakieś nawiązanie. I komu tu można zaufać :D
"Yo I'm a lazy arse, scruffy hair, outa bed stumbling... Grumbling: Where's my Coffee?"

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » pt 03 cze 2011, 18:15

Tak na prawdę to pani próbowała trochę nieudolnie zrobić reklamę brandu, który reprezentuje kosztem krakowskiej marki przytoczonej w poście :) Witamy nowego przedstawiciela .... w Krakowie :lol: Masz coffee_junkie odwagę napisać jakąż to prężnie rozwijającą się firmę reprezentujesz?

coffee_junkie
zagląda od święta

Postautor: coffee_junkie » ndz 05 cze 2011, 10:52

czemu bracka została ocenzurowana to nie wiem;p!
ja bym jedynie chciała by ludzie docenili kawę i się nią zainteresowali bardziej;) chętnie urządziłabym jakąś akcję kawową...i to nie mającą nic wspólnego z żadnymi brandami i markami bo to nie o to tu chodzi!tu chodzi o kawę! w sumie zapisałam się na to forum bo chciałam dotrzeć do ludzi, którzy się znają na kawie i nie jest im ona obojętna...którzy chcieliby również zarazić innych kawową pasją! - nie wiem...wg.mnie fajnie by ludzie zaczęli zwracać uwagę na jakość kawy, jej poprawne przyrządzenie itp itd.
a wracając do tematu właściwego- co sądzicie o Massolicie?? podoba mi się koncepcja połączenia księgarni i kawiarni!
Tak na prawdę to pani próbowała trochę nieudolnie zrobić reklamę brandu, który reprezentuje kosztem krakowskiej marki przytoczonej w poście :) Witamy nowego przedstawiciela .... w Krakowie :lol: Masz coffee_junkie odwagę napisać jakąż to prężnie rozwijającą się firmę reprezentujesz?

no cóż...nie nazwałabym tego prężnie rozwijającą się firmą...hahaha! firma jednoosobowa;) która zajmuje się czymś zupełnie innym;) nie zajmuje się markami ani brandami a chce edukować i uświadomić kawowo...która promować chce pasję kawową i kulturę baristów....póki co jest w fazie przygotowawczej;))

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Postautor: piovit » ndz 05 cze 2011, 11:37

a wracając do tematu właściwego- co sądzicie o Massolicie??
Przyszłaś tu promować kawę, czy lewactwo i antyklerykalizm?

coffee_junkie
zagląda od święta

Postautor: coffee_junkie » ndz 05 cze 2011, 11:50

a wracając do tematu właściwego- co sądzicie o Massolicie??
hę???? myślałam, że temat tejże dyskusji dotyczył kawiarni w Krakowie....więc chciałam zapytać, czy ktoś był w Massolicie na ul. Felicjanek i jak wrażenia.....

Awatar użytkownika
cinek
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: cinek » ndz 05 cze 2011, 22:40

Zainteresowałeś mnie. Ich strona wygląda raczej niewinnie, ale zapewne nie należy bagatelizować zagrożenia dla zdrowia moralnego Narodu 8)
Isomac Zaffiro + Mazzer Mini, Classico od Mastro Antonio.

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere

Postautor: piovit » ndz 05 cze 2011, 23:24

Zainteresowałeś mnie
Jeśli znasz "Mistrza i Małgorzatę" Bułhakowa, to wiesz o czym mówię :wink: .
Ich strona wygląda raczej niewinnie
Dajmy na to sekty :wink: . Też na pozór niewinne, otwarte, z ciepłą i przyjazną atmosferą . A potem robią ludziom pranie mózgu, zniewalając ich psychicznie i fizycznie. Nie mówię że akurat tak jest w przypadku Massolitu, bo jej nie znam i choćby z racji nazwy, nigdy do niej nie pójdę. Chociaż nie wiem, być może ta nazwa to tylko żart, fraszka.
hę???? myślałam, że temat tejże dyskusji dotyczył kawiarni w Krakowie
Hipotetycznie: Jeśli ktoś nazywałby lokal "NSDAP" a na półce można by znaleźć "Mein Kampf" to nie rozpatrywałbym tego miejsca w kategorii jakości serwowanych tam trunków, tylko jako miejsce spotkań neonazistów :lol: .
Ostatnio zmieniony pn 06 cze 2011, 0:16 przez piovit, łącznie zmieniany 1 raz.

coffee_junkie
zagląda od święta

Postautor: coffee_junkie » pn 06 cze 2011, 0:08

....widzę, że wszyscy na temat lubią tu pisać;) wydawało mi się, że miała być dyskusja na temat kawiarni w Krakowie...cóż;) dziwne, że nikt nie reaguje...
hahaha! z powodu nazwy nie zawitasz tam nigdy??
ja zadałam zwykłe pytanie na temat kawiarni;) nie wiem...w taki razie, czy temat kawiarni jeszcze powróci?? bo ja chętnie o tym bym popisała...

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere

Postautor: piovit » pn 06 cze 2011, 0:41

Nie widzę powodu, dla którego miałbym z własnej woli dotować coś, z czym się nie zgadzam :wink: .
Co do kawiarni to idź, spróbuj, podziel się wrażeniami :) .

Awatar użytkownika
cinek
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: cinek » pn 06 cze 2011, 1:37

Nie widzę powodu, dla którego miałbym z własnej woli dotować coś, z czym się nie zgadzam :wink: .
Nie lubisz Bułhakowa? :) Też uważam, że z radzieckich pisarzy na B ciekawsi są Babel i Bieły. Ale Konarmia jako nazwa kawiarni jakoś gorzej pasuje. :)

Ogólnie idea kawiarni/księgarni brzmi fajnie, ale jakoś przynajmniej w Warszawie w takich miejscach (Bookhouse, Czuły Barbarzyńca) kawa jest paskudna.
Isomac Zaffiro + Mazzer Mini, Classico od Mastro Antonio.

Wróć do „Kawiarnie”