Kawiarnie w Krakowie

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Re: Kawiarnie w Krakowie

Postautor: ignacy » śr 04 kwie 2012, 7:43

Osobiście nie chodzę już do kawiarni "w ciemno". Najczęściej "wspaniała, włoska mieszanka" (z resztą i tak włoskie palenie ciężko mi przełknąć), albo inna "wyśmienita, najwyższej klasy kawa" zachwalana przez baristę kończy się traumą dla moich kubków smakowych. Data palenia i pochodzenie blendu to podstawowe informacje. Jeżeli ktoś kryje się z pochodzeniem ziaren budzi to moje uzasadnione podejrzenie, że kawa jest po prostu... tania i marnej jakości.
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Postautor: piovit » śr 04 kwie 2012, 9:30

Jeśli wiem kto trzyma pieczę nad daną kawiarnią, mogę do niej iść brać espresso w ciemno. Znając pefekcyjne podejście do tematu "Szelesta" sądzę, że Pasjo będzie jedną z nich .
Waldek powodzenia!

Szelest
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Dalla Corte Evolution, La Spazialle S5, Dalla Corte Super Mini

Postautor: Szelest » śr 04 kwie 2012, 9:58

Chcecie się teoretyzować na temat mieszanek, które serwujemy i bez spróbowania ich ? Mamy 2 mieszanki i w kawiarni można znaleźć dokładny ich opis oraz skład.
Źródło pochodzenia mieszanki nie jest żadną tajemnicą i nie mam się czego wstydzić :)

W kawę zaopatruje nas Michello Caffe :
- podstawowa mieszanka to Alessio - 90/10
- jako bardziej szlachetna Bresso 100%
Pozdrawiam, Szelest
Pasjocafe Kraków

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Postautor: ignacy » śr 04 kwie 2012, 10:30

Chcecie się teoretyzować na temat mieszanek, które serwujemy i bez spróbowania ich ?
Źle mnie zrozumiałeś - po prostu chcę wiedzieć czego mogę się spodziewać - to wszystko :wink: Jeżeli nie wiem z jakiego źródła pochodzą ziarna, to nie zawsze mam ochotę "ryzykować" wizytę w kawiarni, bo często kończy się to rozczarowaniem i ubytkiem w portfelu. Zdarza mi się zajść do kawiarni, bo mam akurat ochotę na takie czy siakie espresso z konkretnej palarni. Liczyłem też na to, że może serwujecie blend, który już gdzieś piłem.
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » śr 04 kwie 2012, 11:49

No teoretyzujmy, cd, pytanie za 100 pkt, ilu procentowo jest odwiedzających pokroju Ignacy a ilu pokroju Piovit, dalej poszukajmy argumentów które przyciągną, scholują możliwie najliczniejszą rzesze (oby) przywiązanych/wiernych klientów? Takie są chyba priorytety właściciela.
Wtf ?(Cyrus), Reminiscencje KK Wien są Krakowskim wyróżnikiem i tworzą swoisty klimat

Szelest
Sprzęt: Dalla Corte Evolution, La Spazialle S5, Dalla Corte Super Mini

Postautor: Szelest » śr 04 kwie 2012, 13:06

Moim zdaniem najwyższa jakość produktów serwowanych w kawiarni, po pewnym czasie daje najlepsze rezultaty i skłania klientów do ponownych odwiedzin.
Pozdrawiam, Szelest
Pasjocafe Kraków

misiauek
zagląda od święta
Sprzęt: De Longhi Magnifica; Moka Bialetti

Postautor: misiauek » sob 14 kwie 2012, 16:02

Moim zdaniem zdjęcia są bardzo zachęcające, lubię takie klimaty - postaram się tam wpasć choc wielopole mi jakoś nie po drodze zwykle :(

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » śr 25 kwie 2012, 21:46

Jak pierwsze wrażenia po odwiedzinach w Pasjo? :)

ExpeditionClub
Sprzęt: Saeco
Aroma Compact SE 100

ExpeditionClub.eu

Postautor: ExpeditionClub » pn 07 maja 2012, 17:59

Nowo powstała kawiarnia ExpeditionClub zaprasza.
Otwarcie 16 maja na które oczywiście serdecznie zapraszamy.
Jesteśmy lokalem dla i prowadzonym przez podróżników i wielbicieli motocykli.
Serwujemy kawę Carraro 1927
Herbaty Harney & Sons
www.expeditionclub.eu
Espresso – 4,00 zł

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 07 maja 2012, 18:32

Ojej... to nic nowego w Krakowie :). Carraro 1927 zabrzmiało jak Porshe Carrera 1911 ;). Ciekawa jest ta tendencja do utrzymania niskich cen espresso — popieram :).

Awatar użytkownika
szymontb
zagląda śmielej
zagląda śmielej

tylko Pasjo

Postautor: szymontb » sob 23 cze 2012, 10:53

Szanowni forumowicze, takiego miejsca w Krakowie jeszcze nie było.
Wszystko co widziałem w Krakowie wcześniej to miejsca nastawione na jedzenie, słodycze itp. kawa jest tylko dodatkiem- nie krzywdząc nikogo dodatkiem czasem bardzo udanym (vide Karma).
W Pasjo jest inaczej.
Od wejścia wiesz że to miejsce powstało żeby serwować espresso a wszystko inne to tylko dodatek. Żałuję tylko że tak długo mi zajęło zanim tam trafiłem. Kto nie był niech idzie i przekona się sam...
Nomen omen Pasjo.

Pasjo Cafe, Wielopole 7
espresso 6
My Ascaso DREAM came true... + i-2 mini

smashed
zagląda od święta
Sprzęt: Bialetti

Postautor: smashed » sob 23 cze 2012, 16:36

Ja natomiast skuszony opiniami z forum wybrałem się dzisiaj z żoną do Karmy. Właściwie to po to że od dłuższego czasu czytam Wasze forum, zaczęło się od opinii o ekspresach, później zagłębiałem się w forum, dowiedziałem się że najpierw młynek później ekspres itd. Jako że dysponuję na razie jedynie moką a rozważam zakup sprzętu kawowego postanowiłem spróbować prawdziwego espresso żeby zweryfikować moje plany inwestycyjne w sprzęt ;-). Żona zamówiła cappucino, ja espresso. Od razu muszę wspomnieć że to był mój pierwszy prawdziwy shot w życiu. Tzn wcześniej pijałem sporo kawy ale raczej z mlekiem i z moki. Pierwsze wrażenie smakowe - espresso było wyraźnie kwaskowe. Nie wiem czy tak miało być czy temperatura wody była za niska (z tego co pamiętam z lektury forum jest to przyczyną kwaśnego smaku kawy). Po chwili czuć było smak kawy ale po wzięciu jej do ust od razu uderzał kwaśny smak. Ogólnie kawa pycha, zrobiła na nas wrażenie, zastanawiam się tylko co z tym kwaśnym smakiem, barista coś źle zrobił?

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 23 cze 2012, 16:51

Barista nie zrobił źle. Taką tam mają tendencję a w zasadzie mniemanie o najwyższości jasno palonych ziaren z brytyjskiej palarni Union. A to, że nie smakuje to większości populacji, to inna historia. Zaszokowało mnie tam kiedyś, że w młynku do espresso tkwiły bardzo jasne, myte ziarna, a w młynku do dripu ziarna naturalnej Brazylii. Sugestie moje, że powinno być raczej odwrotnie poszły mimo uszu ;).

Beace87
zagląda od święta

Nowe miejsce kawowe na mapie Krakowa:)

Postautor: Beace87 » sob 23 cze 2012, 20:46

Zapraszamy do nowego miejsca róg Szpitalnej i Św. Tomasza, lokal pod szyldem Spazio Coffee&Cocktail Bar:) w podstawowym młynie Carraro Dolci Arabica, ale tuż obok młynek na single z których parzymy "raczej"smaczne dripy lub jak ktoś chce to i chemex:) espresso parzone w raczej dobrym ekspresie:P Synesso Cyncra:) mamy nadzieję że nasza podstawowa kawa (Carraro) zamieni się nie długo w jakieś oryginalne ziarna:) lokal dobry na kawę i pogaduchy w dzień a wieczorem świetne koktajle na bazie Jameson'a:) znajdzie się coś do przekąszenia:) zapraszamy do odwiedzenia i rozmowy:) pozdrawiamy

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 24 cze 2012, 4:08

Oby tylko nie za bardzo oryginalne... ;) Żebym nie był gołosłowny: podobną refleksję z legendarnej kawiarni w Londynie znalazłem na FB:
Refleksja o espresso w Proofrock.

Wróć do „Kawiarnie”